Wiadomości

Sport Talent. Krzysztof Jagielski celuje w transfer zagraniczny w piłce ręcznej

Torus Wybrzeże Gdańsk

Krzysztof Jagielski to najmłodszy szczypiornista w Polsce, który godzi grę na piasku i w hali. 16-latek już był powoływany do kadry narodowej, ale na tym, ani na klubowych sukcesach z Energą Wybrzeże Gdańsk i SAS Gdańsk nie zamierza poprzestać. Jego celem jest transfer zagraniczny. Poprzednio w cyklu Sport Talent prezentowaliśmy żużlowca Antoniego Kawczyńskiego. 22 września bohaterką będzie gimnastyczka artystyczna Laura Osada.Krzysztof Jagielski ma 16 lat, trenuje piłkę ręczną w SPR Energa Wybrzeże Gdańsk i plażową odmianę szczypiorniaka w SAS Gdańsk. Od września rozpoczął naukę w II klasie ZSSIO w Gdańsku, mimo że na co dzień mieszka w Pruszczu Gdańskim.

- Moja przygoda z piłką ręczna zaczęła się trzy lata temu. Uczyłem się jeszcze w SP 19, a do pierwszego treningu zachęcił mnie trener Joel Muianga. Na zajęcia uczęszczałem na Orunię Górną, gdzie ćwiczyłem pod okiem Emila Kożuchowskiego - mówi nam Krzysiek.

SAS Gdańsk - więcej o drużynie piłki ręcznej plażowejMimo krótkiego stażu, nasz bohater zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski piłki plażowej w 2019 roku oraz pierwszą pozycję w tym roku. 16-latek znalazł się również w kadrze reprezentacji Polski w piłce halowej oraz plażowej. Występuje także w kadrze wojewódzkiej.

Krzysiek trenuje około 11 razy w każdym tygodniu. Do tego musimy dodać mecze ligowe do weekendów, a niejedne wyprawy zajmują sporo czasu. Mimo wielu wyrzeczeń, piłka ręczna jest jego największą pasją.

- Wbrew pozorom to bardzo kontaktowy, wymagający sporej współpracy sport. Poza tym można rozwinąć się w dynamicznym tempie. To przyjemne uczucie, gdy wiem, że efekty mojej pracy mocno przekładają się na wyniki zespołu. Najlepsze wspomnienia oczywiście związane są osiągnięciami, czyli świeżo zdobytym mistrzostwem Polski na piasku czy powołaniem do kadry narodowej piłki ręcznej plażowej i halowej. To dla mnie duży sukces. Gra na tym poziomie to dla mnie największe wyzwanie - dodaje.

Ceny biletów na mecze Torus Wybrzeża Gdańsk w sezonie 2020/21Co ciekawe, 16-latek jest najmłodszym szczypiornistą w Polsce, który godzi grę na obu frontach, jednak twierdzi, że nie sprawia mu to kłopotu.

- Sezon halowej piłki ręcznej zaczyna się we wrześniu, a kończy przed wakacjami. Natomiast plażowy szczypiorniak rozgrywany jest w okresie letnim. Pozytywem tej sytuacji jest dla mnie ciągłość treningów, ponieważ brak przerw dobrze wpływa na utrzymanie kondycji na stałym poziomie. Podstawową różnicą w tych dyscyplinach jest to, że piłka ręczna plażowa jest bezkontaktowa. Poza tym sport na piasku wymaga innej pracy mięśni - wyjaśnia
Najbliższym celem Krzyśka jest obecnie zwycięstwo w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży, natomiast największy cel do realizacji to gra dla biało-czerwonych na piasku i w hali.

- Nie mam czasu na inne pasje i zainteresowania. Chcę zagrać na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej. Moim marzeniem jest również gra na najwyższym światowym poziomie - mówi.

Torus Wybrzeże Gdańsk - podsumowanie letnich sparingówTreningi Krzyśka są w ramach planu zajęć lekcyjnych więc rodzice nie muszą podwozić na nie syna. Inaczej jest w przypadku zgrupowań, na które nie ma zorganizowanego transportu grupowego.

- Rodzice mi bardzo pomagają, na przykład po przegranym meczu zawsze podnoszą mnie na duchu i bardzo wspierają. Chodzą też na mecze i dopingują moją drużynę. Oczywiście zapewniają również potrzebny do trenowania sprzęt. Podstawą są buty, buty i jeszcze raz... buty. To koszt średnio 300 zł. Dochodzi strój treningowy, który kosztuje około 200 zł. Taki zestaw starcza może na kwartał. Niezbędne są także odżywki, które są zalecane przy tak intensywnym treningu Jeśli jest coś potrzebne, to jest kupowane i tyle, natomiast nie prowadzimy księgowości, więc ciężko mówić o jakichś konkretnych sumach - dodaje.
Czy gra jest warta świeczki? Dla Krzyśka z pewnością.

- Na grze w piłkę ręczną można utrzymać się będąc jedynie jedynym z najlepszych zawodników w Polsce. Zawsze można spróbować sił w innych ligach zagranicznych. To właśnie w tych najsilniejszych chciałbym kiedyś zagrać.

Cykl Trojmiasto.pl Sport TalentCo drugi wtorek w serwisie sportowym Trojmiasto.pl prezentujemy młodych sportowców z rozmaitych dyscyplin sportowych. Pisząc o ich początkach, treningach, sukcesach, ale i wyrzeczeniach, a także nakładach finansowych, które ponoszą ich rodzice, nie tylko będziemy towarzyszyć w drodze nastolatków na sportowe szczyty, ale również na ich przykładzie zamierzamy przedstawiać realny obraz sportu młodzieżowego.

W naszym zamyśle jest nie tylko cykl, który służy nadaniu rozgłosu i przysporzeniu satysfakcji tym, którzy już mocno zaangażowali się w sport i mają pierwsze osiągnięcia, ale na ich przykładzie chcemy pokazać, jakie aspekty pod uwagę muszą wziąć ci, którzy dopiero zastanawiają się, jaką ewentualnie drogę aktywności fizycznej wybrać dla swojego dziecka.

Oczywiście czekamy na wasze opinie, sygnalizowanie spraw, które w tej kwestii najbardziej was interesują, czy też dyscyplin, o których najbardziej chcielibyście przeczytać. Jesteśmy również otwarci na zgłoszenia kolejnych kandydatów z Trójmiasta, którzy chcieliby zaprezentować się w tym cyklu.

Kontakt mailowy: sport@trojmiasto.pl z dopiskiem "Sport Talent".

Opinie (13) 1 zablokowana

 • Powodzenia!

  tylko najwyższe cele, żaden minimalizm. Tak można do czegoś dojść. Jeśli chodzi o halę, to celem powinna być gra w Bundeslidze albo lidze francuskiej. Taką drogę obierali nasi najlepsi: Szmal, Bielecki, Tkaczyk, Wcześniej Przybecki, Wenta, a obecnie Chrapkowski czy Majdziński. Tak trzymaj.

  • 12 0

 • Absurd (9)

  Nasi najlepsi to grali wiele lat w Polsce zanim wyjechali za granic.Jest to chore 16 lat inie mówi żeby błyszczeć w polskie lidze tylko od razu zagranica.Zejdż chłopaku na ziemię i zobaczymy co będziesz prezentował mając 18 i więcej lat.

  • 7 11

  • Załóż okulary emerycie (2)

   Chłopak powiedział że jego celem jest transfer zagraniczny!!! To źle że w przyszłości chce się rozwijać?Popieram jego cel i życzę powodzenia!!!

   • 10 2

   • Fachowcy. (1)

    Żeby grać jakiejś mocnej lidze zagranicznej to trzeba zostać zauważony a nie pojechać np.do Flensburga i powiedzieć przyjechałem grać,

    • 2 5

    • Czlowieku o czym ty piszesz? Weź się lepiej za naukę, bo już 9 września. Nie kompromituj się.

     • 4 2

  • (3)

   Kto grał wiele lat? Grał w seniorskiej piłce wiele lat i potem wyjechał? Może jakieś nazwisko, bo bzdury piszesz. Lepiej siedzieć cicho i być posądzonym o niewiedzę, niż palnąć bzdurę i być uznanym za id.otę. Po tych wielu latach w naszej lidze, to chłopak co najwyżej może nabawić się kilku kontuzji (znając nasz system szkolenia) i może całkiem sporego brzuszka. Wystarczy sięgnąć okiem po parkietach ligowych i kilkunastu takich zawodników znajdziemy. Poza tym o jakości szkolenia w Polsce to świadczą od kilkunastu lat wyniki poszczególnych roczników wszystkich grup młodzieżowych. Nie ma ich i przez pewien czas nie będzie. O ile w ogóle nadejdą. No chyba, że za sukces uznamy przegrane w towarzyskich meczach z rówieśnikami z Węgier po minus 12 czy 15 albo Czech po minus 10. Ot cała prawda. Podsumowując, jeśli nie mamy wiedzy, to jej szukamy i dopiero wtedy piszemy. Nigdy na odwrót.

   • 6 2

   • W pierwszej kolejności dobór młodzieży do kadr wojewódzkich,narodowych i wszelkiego rodzaju konsultacje odbywa się na zasadzie znajomości Królika,kto zna królika ten wpycha tam niekoniecznie uzdolnionych chłopaków.Jak długo głównym kryterium będą znajomości tak długo wyniki będą po minus 12.Oczywiście nie znam tego chłopaka więc jeżeli sukcesy osiąga bez "wciskania" na siłę do kadr to gratulację i życzę powodzenia w realizowaniu celu.Poprzeczkę zawieszaj sobie wysoko i cały czas ją podnoś.

    • 7 0

   • nazwiska (1)

    Nie pisz bzdur jak się nie znasz.W polskiej lidze grali np.Lijewscy Tkaczyk,Szmal Bielecki ,Starczy? I spuść powietrze.

    • 0 5

    • Ty się najpierw naucz czytać ze zrozumieniem! Nie chodzi o to kto grał w ogóle tylko czy grał wiele lat. Tkaczyk wyjechał do Magdeburga w wieku 21, podobnie jak Kola, który mając 22 lata był królem strzelców Ligi Mistrzów. No to jak mogli grać wiele lat? Najlepszy przykład to Michał Jurecki, który powrócił do Bundesligi po 8 latach i ciężko mu było się doczekać wejścia na boisko, a z naszej ligi wyjeżdżał jako gwiazda 1 formatu. We Flensburgu nie wytrzymywał konkurowania z Johanessenem, Gottfridssonem, Jepssonem czy innymi. W Bundes jest ciężka orka co 3 dni lidze, bo każdy mecz jest ważny, łącznie z Pucharem Niemiec. Trzeba mieć końskie zdrowie, umiejętności na odpowiednim poziomie i rozumieć taktykę swojego zespołu. Po wielu latach w polskiej lidze, to wiesz co można. Starczy? I nie nadymaj się tak.

     • 6 0

  • Ekstraliga

   A może pierw byś spróbował załapać się do ekstraligi być w niej wyróżniającym się zawodnikiem a póżniej zagranica.

   • 2 6

  • Najlepiej przepraszać, że sie urodziło

   Taka Polska mentalność, lepiej wracaj na kasę w biedronce bo kolejka sie robi z takim podejściem to maks co możesz w życiu osiągnąć

   • 3 1

 • Powodzenia Krzysztof

  Ludzie dkad w was tyle jadu ?
  Niech chlop zapier... na treningach skoro to jego pasja to daleko zajdzie. A tu tylko bo zamlody bo to no tamto. Czytajcie tekst ze zrozumieniem, To sa jego dalekosiężne plany.

  • 6 1

 • Komedia.

  Czytam te wpisy szczegolnie tych fachowców piszących o zagranicy.Ten pan napisał że ma dopiero 16 i wiele jeszcze musi się uczyć aby dobre ligi były zainteresowane kontraktem.Piszecie o nazwiskach grających Polaków za granicą i porównujcie ich do Wenty.To jest już chyba nieporozumienie a jak gra nowa reprezentacja z tymi z zagranicy.Chyba lepiej przemilczeć.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 20.02.2021

TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
:
Łomża Vive Kielce
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomasz Chrostowski 12 18 66.7%
2. Damian Łupiński 12 18 66.7%
3. Feliks Langowski 10 16 70%
4. Michał Soszyński 11 15 72.7%
5. Wojciech Hajdamowicz 11 15 63.6%

Aktualna tabela

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Łomża Vive Kielce 10 10 0 0 0 359:247 30
2 Górnik Zabrze 12 8 0 0 4 315:282 24
3 Azoty Puławy 9 8 0 0 1 300:219 24
4 Energa MKS Kalisz 12 6 2 0 4 316:317 22
5 Orlen Wisła Płock 9 7 0 0 2 252:203 21
6 Gwardia Opole 12 6 0 1 5 336:340 19
7 Zagłębie Lubin 13 4 0 4 5 358:389 16
8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 5 0 0 6 273:298 15
9 TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 12 3 1 1 7 306:358 12
10 Grupa Azoty SPR Tarnów 13 4 0 0 9 323:369 12
11 MMTS Kwidzyn 10 3 1 0 6 247:263 11
12 Stal Mielec 11 2 2 1 6 283:315 11
13 Piotrkowianin 12 2 1 1 8 330:361 9
14 Chrobry Głogów 10 2 1 0 7 274:311 8

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.

Wyniki 13 kolejki:

 • Zagłębie Lubin - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 28:28 (16:12) karne 3:5
 • Azoty Puławy - Górnik Zabrze 20:21 (8:12)
 • Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:26 (11:12)
 • Chrobry Głogów - Grupa Azoty Tarnów 25:27 (12:14)
 • Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 19:31 (12:14)
 • Energa Kalisz - Gwardia Opole 33:36 (14:18)
 • Piotrkowianin Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn (odwołany ze względów epidemiologicznych)
 • Mecz zaległy z 11. kolejki
 • Stal Mielec - Orlen Wisła 18:28 (8:15)

Terminarz

20.02 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Łomża Vive Kielce
27.02 (sob) Energa MKS Kalisz TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
06.03 (sob) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Sandra Spa Pogoń Szczecin
12.12.2020 (sob) godz.14:00 Zagłębie Lubin 28:28 k. 3:5 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12.2020 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 16:31 bez publiczności Orlen Wisła Płock

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane