Sporting Lizbona - Trefl Sopot 76:63. Szło dobrze, ale zabrakło sił

dak.
26 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Sopot po raz drugi musiał uznać wyższość Sportingu Lizbona. Poprzednim razem, w grudniu, przegrał 72:83. Trefl Sopot po raz drugi musiał uznać wyższość Sportingu Lizbona. Poprzednim razem, w grudniu, przegrał 72:83.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 63:76 (21:17, 13:18, 18:13, 11:28) w trzecim meczu fazy grupowej drugiego etapu FIBA Europe Cup. Żółto-czarni wrócili do gry po 17 dniach przerwy i dobrze prezentowali się przez trzy kwarty. Niestety w czwartej opadli z sił i przegrali, choć wychodzili na nią z 4-punkotwą zaliczką. Sopocianie spadli na ostatnie miejsce w grupie K, ale wciąż zachowują szanse na awans do kolejnego etapu. Zostały im trzy mecze.

SPORTING: Williams 22 (3x3, 12 zb.), Patton 11, Downs 9 (1x3), Fernandes 7 (1x3), Ventura 0 oraz Relvao 11, Omlid 11 (3x3), Cardosso 5 (1x3), Monteiro 0, Fofana 0

TREFL: Sharma 16 (2x3, 9 zb.), Kolenda 13 (2x3), Franke 9 (1x3), Dorsey 2 (7 zb.), Moten 0 oraz Young 7 (1x3), Davis 6 (7 zb.), Leończyk 5, Gruszecki 5 (1x3), Ziółkowski 0

Trefl Sopot wrócił do gry po 17 dniach przerwy. Część koszykarzy ma za sobą izolację, a inni krótszą kwarantannę, ale wszyscy razem zaledwie trzy dni wspólnych treningów. Mimo to żółto-czarni nie odstawali, a momentami nawet i przeważali w spotkaniu.

Trefl Sopot wrócił do treningów po przerwie

Podopieczni Marcina Stefańskiego dobrze weszli w mecz. Co prawda przez niemal całą pierwszą kwartę wynik był na styku, ale dzięki akcjom Brandona Younga, sopocianie kończyli ją z 4-punktową zaliczką. Natomiast słabiej wypadła druga partia. Dobrym prognostykiem była "trójka" Karola Gruszeckiego, ale Portugalczycy szybko objęli prowadzenie. Przed przerwą Trefl zdołał doskoczyć jeszcze na punkt (35:34).

Żółto-czarni nie stracili werwy po zmianie stron. Przez długi czas gonili rywali i w końcu postawili na swoim, dzięki czemu na decydującą kwartę wychodzili z 4-punktową zaliczką.

W niej najwidoczniej zabrakło sił, gdyż sopocianie stracili wszystkie swoje atuty. Często tylko przyglądali się podaniom rywali, którzy oddawali rzuty z czystych pozycji. W sumie zakończyło wynikiem 76:63. To wysoka porażka biorąc pod uwagę przebieg spotkania.

WOŚP w Trójmieście na sportowo. Licytuj gadżety Trefla Sopot

Do myślenia na pewno daje liczba strat - 16, przy 8 Sportingu. Rywale wygrali m.in. dzięki dobrej grze pod koszem. W całym meczu zebrali 8 piłek więcej, choć w przerwie mieli ich jeszcze o 2 mniej. Skuteczność stała na podobnym poziomie przez 40 minut - 35 proc. z gry (26/75) i 25-proc. zza łuku (9/37). Natomiast goście zanotowali odpowiednio: 38 proc. skuteczność z gry (22/59) i 25 proc. z dystansu (7/29).

Żółto-czarni na półmetku drugiego etapu FIBA Europe Cup ma 1 zwycięstwo i 2 porażki. Przed nimi jeszcze 3 mecze walki o awans do kolejnej rundy.

26 stycznia 2022, godz. 21:30
Sporting Lizbona

93% 193 typowania Sporting Lizbona
7% 15 typowań TREFL Sopot

FIBA Europe Cup. Grupa K:
Benfica Lizbona - CSM Oradea 94:57 (17:17, 33:11, 22:17, 22:12)

• Dorsey (2)

Tak egoistycznego nonszalanckiego pseudorozgrywajacego to Trefl jeszcze nie miał. Same odpały z 10 metrów i klepanie w miejscu bez podania przez 24 sekundy.

Brawo kwiatek Stefan dobry ruch . Fajne pieniądze w błoto .

• 9 3

• Fakt

Nie dało się patrzeć dzisiaj na jego "grę".
      Ogólnie ten mecz był do wygrania
      .przegrana przez ,jak zawsze brak gry zespołowej, strat oraz słabej skuteczności.
      Do 3 kwarty było nieźle potem katastrofa.
      Do pracy Panowie, ostro!!!

• 5 2

• jak zwykle nieobiektywnie

Popatrz na statystyki +/- (na nich opierają się trenerzy NBA) z meczu i zobacz kto był najsłabszy - zdziwisz się. Niestety większość naszych kibiców "nie patrzy" obiektywnie - ważne by rzucali, ale że przy okazji strat narobią więcej niż wrzucili to już na to nikt nie patrzy :(
      Nie bronię - bo szkoda meczu,

• 4 2

• Znowu to samo,4 kwarta,mecz do wygrania, trener ręce do tyłu ,buzia otwarta i nie wie o co chodzi, no ale wiadomo drużyna nie jest jeszcze zgraną jak to trener określił....Dramat ,może poprostu nie chcieli wygrać , ale raczej poprostu dalej nie mamy trenera,...,. Miłego dnia.

• 10 3

• Szkoda tego meczu

Ale tym razem trzeba wziać pod uwagę że od ponad miesiąca Trefl ma problemy zdrowotno-sanitarne a i przerwa w grze i treningach zrobiła swoje. Wygląda na to, że Sporting jest najsilniejszy w tej grupie ale w rywalizacji z Benficą i Obradeą mamy całkiem dobre widoki na zajecie drugiego miejsca w grupie. Kluczowy będzie najbliższy praktycznie dwumecz z Rumunami. Jestem optymistą, bo chociaż maja parę przyzwoitych grajków to kiepsko wyglądają jako drużyna w tych meczach co widziałem.

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 28 5 23 2263:2459 33
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)