Sportino skuteczniejsze od Malagi

6 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Asseco Prokom Gdynia zgodnie z oczekiwaniami pokonało na wyjeździe jedną z najsłabszych drużyn PLK - Sportino Inowrocław. Zespół z Kujaw postawił się jednak mistrzom Polski, którzy dopiero w ostatniej kwarcie uzyskali wyraźniejszą przewagę i wygrali 82:66 (20:19, 19:12, 21:23, 22:12). Dość powiedzieć, że miejscowi zdobyli więcej punktów przeciwko mistrzom Polski niż Malaga w Eurolidze.

SPORTINO: Kęsicki 14, Bogavać 7, Wierzbicki 0, Żytko 0, Robak 0 - Day 20, Rosnowski 11, Storożyński 10, Łuszczewski 0, Greene 0.

ASSECO PROKOM: Logan 18, Woods 14, Ewing 11, Hrycaniuk 10, Jagla 3 - Burrell 20, Varda 4, Zamojski 2, Szczotka 0, Seweryn 0.

Mistrzowie Polski po triumfie w Maladze, wrócili do rozgrywek PLK na mecz ze Sportino w Inowrocławiu. Najwyraźniej miejscowe Sportino wzięło sobie na serio powiedzenie "bij mistrza" i rozpoczęło zawody od prowadzenia 11:0. Później pięć punktów z rzędu zdobył David Logan, jednak i tak w połowie pierwszej kwarty gospodarze prowadzili wyraźnie 15:5.

Pierwszą odsłonę minimalnie na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak gdynianie, choć później przez długie minuty nie mogli uzyskać wyraźniejszego prowadzenia. Po 20 minutach było 39:31 dla Asseco Prokomu ale już przed ostatnią kwartą gospodarze odrobili dwa "oczka" z tej straty.

Dopiero w ostatniej odsłonie gdynianie zagrali skuteczniej i wygrali ją wyraźniej pozbawiając gospodarzy wszelkich złudzeń na sprawienie w sobotę sensacji.

Tabela wprowadzona: 2010-02-07
Pozostałe wyniki 19 kolejki PLK: Trefl Sopot - Polonia 2011 Warszawa 106:78 (23:17, 33:21, 25:18, 25:22), AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 90:75 (21:11, 23:19, 20:21, 26:24), Polonia Azbud Warszawa - Anwil Włocławek 87:81 (27:24, 18:24, 15:13, 27:20), Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 78:76 (21:19, 16:26, 25:13, 16:18), Kotwica Kołobrzeg - Znicz Jarosław 84:78 (27:22, 22:23, 15:18, 20:15), PBG Basket Poznań - Stal Stalowa Wola 98:76 (22:19, 17:17, 33:17, 26:23).

Opinie (10) ponad 10 zablokowanych

• Redaktor za długo relacje z obrad specjalnych komisji oglada

...i to mu nie służy.
    Podstawowej informacji nie umieścił tj wyniku zawodów.
    Co za przeoczenie.

• 7 2

• Autor tak się zapędził, że nie podał wyniku!

• 6 2

• WYNIK JEST PO LEWEJ STR U GORY,NA CZERWONO

• 1 5

• AUTOR JESZCZE SIE NIE PODPISAŁ,WIEC NIE SKONCZYŁ.NA PEWNO NIE SIEDZI Z ZAŁOZONYMI NOGAMI NA STOLE!