Sportowa gala na 80-lecie

Marta
27 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

W Gdyni odbyła się część sportowa obchodów zakończyła 80-lecia Arki. Wyłoniono jedenastkę wszech czasów żółto-niebieskich, w meczu Oldbojów z Kibicami wygrali byli gracze 5:2 (4:0), a w spotkaniu pierwszej drużyny jubilata z West Ham United zanotowano remis 2:2 (0:1). O przebiegu tego spotkania informowaliśmy na bieżąco poniżej zapis tej relacji.

0:1 Dixon (9)
0:2 Daprela (64)
1:2 Burkhardt (69)
2:2 Ława (87)

Żółte Kartki: Kowalski (Arka) Zola (WHU)
Sędzia: Piasecki
Widzów: 6000

ARKA:Witkowski – Kowalski (46 Brodziński), Szmatiuk (46 Płotka), Siebert (46 Białas), Wilczyński (46 Robakowski) – Karwan (46 Sokołowski), Mrowiec (46 Ława), Sulima (46 Ulanowski), Ljubenow (46 Burkhardt) – Trytko (46 Labukas), Czoska (46 Bułka).

West Ham UnitedStech (78 Loveday)– Brookes, Ngala, Daprela, Brown (64 Zola) – Kearns (73 Okus), Wearen (57 Lee), Quashie, Grasser (64 Barret) – Nouble (57 Abdulla), Dixon (73 Ferrari).

1` Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem

5` Gdynianie częściej przy piłce ale gra toczy się w środku pola.

9` Pierwsza groźniejsza akcja WHU i od razu bramka, pozostawiony bez opieki w polu karnym Terry Dixon bez trudu pokonał Norberta Witkowskiego.

12` Teraz częściej przy piłce Anglicy jednak groźniejszych akcji nie konstruują

17` Lewą stroną próbował pociągnąć akcję Paweł Czoska jednak zastopowany przez defensywę West Hamu.

19` Tym razem z prawej strony Bartosz Karwan ale piłka wybita na aut.

23` Gra toczy się całe czas w środku pola, kibice rozgrzewają się głównie przyśpiewkami.

26` Pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu Arki. Wojciech Wilczyński z kąta próbował wyrównać ale wywalczył tylko róg.

27` Rzut rożny fatalnie wykonany

30` Ljubomir Ljubenow tuż przed polem karnym odegrał do Czoski, jednak odskoczyła temu piłka.

32` Łukasz Kowalski z pola karnego w długi róg ale piłka wychodzi obok słupka.

34` Żółta kartka dla Kowalskiego.

35` Płaski strzał Franka Nouble`a z rzutu wolnego łapie Witkowski.

40` Gdynianie próbują akcji oskrzydlających, jednak rośli obrońcy angielscy przecinają próby dośrodkowań.

41` Arkowcy szarpią, próbują przyspieszać, jednak ich akcje kończą się na 20 - 25 metrze przed bramką WHU.

45` Koniec pierwszej połowy, jak na razie schematycznego i nudnego meczu, Arka przegrywa z West Ham United 0:1.

46` Na stadionie w Gdyni z opóźnieniem rozpoczęła się druga połowa meczu.

46` Trener Dariusz Pasieka wymienił aż 10 zawodników z pola.

50` Gdynianie grają bardziej ofensywnie, jednak nie mogą sforsować obrony gości.

57` Dwie zmiany w ekipie WHU za Franka Nouble, Ahmed Abdulla, za Eoina Wearena wchodzi Oliver Lee.

60` Tadas Labukas próbował szarpnąć prawym skrzydłem ale zatrzymany przez obrońców.

64` Druga bramka dla West Ham United po dośrodkowaniu z rzutu rożneg najlepiej w polu karnym zachował się Fabio Darpela i podwyższył na 2:0.

69` Zamieszanie w polu karnym gości, bramkarz WHU łapie piłkę podaną przez jednego z kolegów a rzut wolny pośredni na gol zamienił Filip Burkhardt. Arka - WHU 1:2.

69` Żółta kartka dla Andrea Zoli.

73` Zmiany w WHU za Dixona wchodzi Davide Ferrari za Daniela Kearnsa wchodzi Conor Okus.

78` Zmiana w WHU za Marka Stecha wchodzi Peter Loveday.

82` Arka atakuje jednak bez efektu bramkowego.

87` Starania Arki ziściły się Bartosz Ława strzałem z pola karnego doprowadza do wyrównania.

90` Sędzia doliczył 3 minuty.

90+3` Koniec meczu Arka - WHU 2:2

Skład "11" 80-lecia Arki:
Bramkarz: Włodzimierz Żemojtel
Obrona: Jacek Pietrzykowski, Zbigniew Bieliński, Franciszek Bochentyn, Czesław Boguszewicz.
Pomocnicy: Janusz Kupcewicz, Rafał Murawski, Dariusz Ulanowski
Napastnicy:Andrzej Bikiewicz, Tomasz Korynt, Grzegorz Niciński.

W meczu Oldbojów z Kibicami zdecydowanie lepsi byli gracze, którzy przed laty reprezentowali gdyński klub.
Bramki dla ekipy Oldbojów strzelili: Andrzej Bikiewicz (4. min), Grzegorz Niciński – dwie – (10, 11), Janusz Kupcewicz (19 – karny), Jacek Kaszubowski (24).
Dla drużyny Kibiców dwukrotnie trafiał Krzysztof Orzechowski (24, 37).
Marta

Opinie (503) ponad 50 zablokowanych

• 57-lecie Arki Gdynia ! ;)↵i 37 lat Żółto-Niebieskich barw ! ;) i "pełne" trybuny :D (3)

• 68 41

• Synek idź spać

Już po dobranocce.

• 10 15

• Wiesz

żal mi cię że nawet mojejo p -64 z magazynka nie wyjmę ty dzieciarko Kałtyku co 500 przyszło bo dupy by zmarzły bo deszcz padał

• 4 9

• he

mocna ekipa kaltyku niech sie nie wypowiada a na meczu sprzedancych 9 tys bil . u was 400