Sportowe lato z MOSiR Sopot.

22 lipca 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Po raz drugi Artur Rembowicz wygrał młodzieżowy turniej piłki siatkowej Ziaja Cup. Tym razem gdańszczaninowi partnerował Roman Rudziński. W trzecich zawodach podczas tegorocznego lata MOSiR Sopot i "Głosu Wybrzeża" wystąpiła rekordowa w historii rozgrywek sopockich liczba par. Deszcz ostro zacinający przed rozgrywkami nie wystarszył 38 duetów!

Tradycyjnie najmłodszym ułatwiono zadanie. Dla zawodniczek i zawodników, którzy nie ukończyli 15 lat, przygotowano oddzielne rozgrywki. Przystąpiło do nich osiem par. W eliminacjach rywalizowały one w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Do półfinałów, gdzie grano na krzyż, awansowały po dwie najlepsze z każdej grupy. Przyniosły one sukces zwycięzcom eliminacji. Magdalena Marschall i Weronika Łada (Gdynia) pokonały Piotra Ilewicza i Michała Wielgosza (Sopot/Gdynia) 15:6, a Piotr Bieszk i Ewelina Hewelt (Gdynia) wygrali z Łukaszem Zakrzewskim i Jackiem Patołą (Gdynia) 15:3. W finale górą były dziewczęta, które zwyciężyły 15:8. Trzecie miejsce dla Ilewicza i Wielgosza, którym po zaciętym boju Zakrzewski i Patoła ulegli 13:15...