Spóźniona pogoń gdynianek

Marta
9 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Jeśli tak dalej pójdzie do koszykarki Lotosu zakończą ten sezon bez żadnego medalu. W drugim pojedynku o brąz gdynianki przegrały ponownie na wyjeździe z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, tym razem 76:81 (19:17, 17:21, 17:23, 23:20). Podopieczne George Dikaiolaukosa zbyt dużo punktów straciły w trzeciej i na początku czwartej kwarty, by myśleć o skutecznej pogoni w końcówce meczu. Trzeci mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw odbędzie się 13 kwietnia w Gdyni.

KSSSE AZS PWSZ: Żurowska 24, Nnamaka 13, Weaver 10, Dźwigalska 8, Kaczmarczyk 7 - Skobel 11, Richards 8.

LOTOS: Babkina 25, Wright 19, Bjelica 13, Misiuk 3, Krawczyk 0 - Mieloszyńska 9, Tomiałowicz 5, Ziętara 2.

W drugim meczu o brązowy medal gdynianki zagrały już nieco skuteczniej niż w piątek, nadal jednak nie wystarczyło to aby osiągnąć końcowy sukces i z remisem w bilansie spotkań przyjechać na mecze do Gdyni.

Gorzowianki nie były już tak skuteczne zza linii 6,75, w tym elemencie gry to zespół Lotosu okazał się w przekroju całego spotkania lepszy. Gdynianki nie potrafiły jednak ograniczyć liczby fauli osobistych i z pięcioma przewinieniami na koncie parkiet przedwcześnie opuścić musiały Paulina Krawczyk i Milka Bjelica. Zresztą drugi mecz o brązowy medal to wybitnie nie było spotkanie dla Francuzki o polskim pochodzeniu, która przez ponad 16 minut przebywania na parkiecie nie zdobyła ani jednego punktu.

Pierwsza kwarta była niezwykle wyrównana, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, wreszcie na początku ostatniej minuty pierwszej części meczu Lotos wyszedł na prowadzenie 19:14. W końcówce kwarty gorzowianki odrobiły jednak jeszcze 3 punkty i po pierwszej kwarcie było 19:17 dla gdynianek.

Świetnie dla zespołu Lotosu rozpoczęła się za to druga kwarta. Szczelna obrona i skuteczne kontry pozwoliły gdyniankom na objęcie prowadzenia w 13 minucie 29:21. Trzy minuty później było 34:21 ale od tego momentu rozpoczęła się powolna pogoń gospodyń za gdyniankami. Jeszcze w 17 minucie Lotos prowadził 34:29 ale przegrał końcówkę pierwszej połowy 2:9 i po 20 minutach było 38:36 dla gospodyń.

W trzeciej kwarcie gorzowianki w dalszym ciągu posiadały inicjatywę. Prowadziły juz 50:43 i 56:49. W końcówce tej odsłony po punktach Babkiny Lotos zniwelował straty do 3 punktów (53:56) jednak wówczas niemal natychmiast z dystansu trafiła Agnieszka Skobel. Ostatecznie po 30 minutach było 61:53 dla gospodyń.

Gdynianki "przespały" pierwszą część ostatniej kwarty. Ich nieporadność w ataku dała prowadzenie gorzowiankom w połowie kwarty 72:60. Zespół z Gdyni poderwał się jeszcze raz do walki. Monica Wright na 110 sekund przed końcem meczu trafiła, doprowadzając do stanu 74:71 dla KSSSE AZS PWSZ. Gospodynie "odskoczyły" jeszcze na 78:71 ale kolejne punkty zdobyła grająca z kontuzją Daria Mieloszyńska. Najpierw trafiła dwa wolne a później dołożyła do dorobku zespołu "trójkę".

Było 78:76 dla gospodyń i 42 sekundy do końca meczu. Niestety gdynianki nie potrafiły skonstruować kolejnych punktowych akcji, podobnie jak w piątek myląc się w najważniejszym momencie meczu. Z tego powodu w "małym finale" zespołowi z Gorzowa Wlkp brakuje już tylko jednego zwycięstwa aby stanąć na najniższym stopniu podium.
Marta

Opinie (12)

• Normalka.

Klubik nie z Gdyni. Gdynia wykorzystała problemy klubiku. Poślizgała się, a teraz zjazd po równi pochyłej.