Spóźniona pogoń za Olimpią Grudziądz

19 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

Piłkarze Bałtyku zostali pokonani po raz pierwszy na Narodowym Stadionie Rugby od 9 czerwca ubiegłego roku. Po sześciu wygranych i dwóch remisach w tym sezonie przy ul. Górskiego gdynianie ulegli Olimpii Grudziądz 2:3 (0:2). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego emocjonującego spotkania, w którym gospodarze jako pierwsi stracili trzy gole, a w ostatnich minutach mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ OLIMPIA GRUDZIĄDZ
Gostomski - Kiciński, Benkowski, Martyniuk, Król - Lilo, Michałek, Lemanek, Łuczak - Kudyba, Pruchnik
Sędziowie: Mazuro (Olsztyn) oraz Chrześcijański i Kurt
Widzów: 1100
Wróbel – Wacławczyk, Brede, Kowalski, Ratajczak – Frańczak, Kryszak, Domżalski, Pach, Kal – Sulej
  • 46' Kiciński Zmiany Dettlaff
  • 46' Pruchnik Zmiany Malicki
  • 67' Lilo Zmiany Drzymała
  • 70' Łuczak Zmiany Grembocki
  • 72' Domżalski Zmiany Pawlak
  • 84' Kryszak Zmiany Kościukiewicz
  • 90+2 Sulej Zmiany Ekwueme
  • 65' Kudyba
  • 71' Król
  • 8' Kryszak
  • 41' Sulej
  • 49' Wacławczyk
  • 65' Łuczak
  • 72' Malicki
  • 90' Grembocki
  • 43' Frańczak
  • 87' Pawlak

na strojach piłkarzy Bałtyku pojawiły się loga nowych sponsorów. Zamiast nazwisk piłkarzy na koszulkach jest znak firmy Bakalland, a na spondenkach reklamuje się Polwar
w "11" Bałtyk jedna zmiana w porównaniu ze składem z poprzedniej kolejki. Na prawej obronie zagra Kiciński w miejsce kontuzjowanego Musuły. Obrona gdynian w II lidze jest niepokonana od 276 minut
dla Olimpii to dopiero pierwszy mecz ligowy w tej rundzie. Spotkanie w inauguracyjnej kolejce zostało przełożone, a w drugiej lider II ligi otrzymał punkty walkowerem od wycofanej z rywalizacji Polonii Słubice. Gości wspiera około 100-osobowa grupa kibiców
1'
mecz rozpoczął Bałtyk, Olimpia dzisiaj bez pierwszego trenera na ławce, znany choćby z pracy i gry w Lechii, Marcin Kaczmarek został ukarany odsunięciem od dwóch spotkań
3'
pierwsza groźna akcja Bałtyku, strzał w polu karnym Lilo zablokował Ratajczak
6'
sporo fauli z obu stron, na trybunach na razie głównie słychać kibiców Olimpii, choć miejscowi są w zdecydowanej większości oczywiście
8'
[0:1] Gol dla zespołu OLIMPIA GRUDZIĄDZ! Strzelcem bramki Kryszak.
8'
w niegroźnej wydawało się sytuacji około 25 metrów od bramki Bałtyku, gdyńscy defensorzy pozostawili zbyt dużo swobody Mariuszowi Kryszakowi, pomocnik Olimpii uderzył mocno, piłka jeszcze skozłowała przed interweniującym Gostomski i wpadła do siatki
10'
dopiero po straconej bramce przez gospodarzy z trybun rozległ się doping dla Bałtyku
11'
dośrodkowanie z rogu Michałka przeszło całą defensywę Olimpii, ale i wszystkich gdynian i wyszło poza boisko
12'
zza pola karnego uderzył z woleja Kudyba, ale bardzo niecelnie
14'
tym razem dośrodkowanie z wolnego Lemanka, piłkę wybili obrońcy, a próbujący uderzyć z dystansu Łuczak nie trafił w futbolówkę
15'
zbyt mocna wrzutka w "16" Olimpii Kicińskiego, Wróbel czujnie wyszedł z bramki i przejął piłkę
15'
tym razem Frańczak z narożnika karnego uderzył, gdyż znów Bałtyk zostawił mu dużo miejsca, ale piłka przeszła nad poprzeczką
17'
Białek mimo że leżał na murawie nie pozwolił odebrać sobie piłki dwóm atakującym go gdynianom
18'
Michałek wrzucił w pole karne, ale piłka nie trafiła ani do Kudyby, ani do Łuczaka, dali się ubiec obrońcom
20'
Kudyba głową do Lilo, ale piłkę dobrze w narożnika blokował Ratajczak i opuściła ona boisko
22'
Lilo dobrze przedarł się w pole karne, ale zamiast strzelać zdecydował się wycofać piłkę tak, gdzie... nie było jego partnerów
23'
Bałtyk ma optyczną przewagę, Olimpia nastawiona na grę z kontrataku
23'
Kryszak celnie strzelił z wolnego z około 30 metrów, dobrze ustawiony Gostomski złapał piłkę
25'
Lilo ma dzisiaj dużo ochotę do gry, rajd Brazylijczyka powstrzymany faulem około 28 metrów od bramki
25'
blisko wyrównania dla Bałtyku, Michałek dobrze wrzucił z wolnego na głowę do Kudyby, ale Darek skierował piłkę tuż obok słupka
27'
Kudyba dwukrotnie strzelał sprzed "16" i dwukrotnie jego uderzenia blokował Kowalski
27'
jak na razie dobry jak na standardy II-ligowe mecz, z obu stron jest dużo ochoty do walki, czasami tylko brakuje precyzji
28'
przed polem karnym w piłkę nie trafił Benkowski, Domżalski od razu zdecydował się na strzał po ziemi, choć mógł wbiec z piłką w pole karne, uderzenie było niecelne
30'
Gostomski dobrym wyjściem przejął piłkę po dośrodkowaniu Frańczaka
32'
Michałek z rogu dośrodkował w pole bramkowe Olimpii, Wróbel dobrze piąstkował
33'
błąd Króla, który wybijając piłkę trafił rywala, dobrze że lewy obrońca Bałtyku zdążył dobiec do piłki i podaniem skierować ją do własnego bramkarza
34'
kolejne dobre wyście do dośrodkowania Gostomskiego i pewny chwyt piłki przez bramkarza Bałtyku
35'
przydałoby się, aby sędzia utemperował piłkarzy kartkami, bo kolejny faul przerywa grę
36'
Król, który włączył się do akcji ofensywnej dobrze dośrodkował, ale Kudyba w polu bramkowym nie zdążył do główki
37'
szybka odpowiedź Olimpii, Domżalski po indywidualnej akcji uderzył niecelnie
38'
po dośrodkowaniu Michałka tym razem blisko "główki" Pruchnik, ale skończyło się tylko na rogu
38'
po dośrodkowaniu z kornera Łuczaka piłka przeszła wszystkich piłkarzy i opuściła boisko, w polu karnym przewrócił się Król, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońców Olimpii
39'
teraz gości domagają się karnego, twierdząc, że piłka uderzyła w rękę Kicińskiego, sędzia nakazał grać dalej
41'
[0:2] Gol dla zespołu OLIMPIA GRUDZIĄDZ! Strzelcem bramki Sulej.
41'
gdzie byli obrońcy Bałtyku?! Domżalski pozostał osamotniony w polu bramkowym gdynian, jego strzał odbił jeszcze Gostomski, ale przy dobitce Suleja już nie miał szans zdążyć z interwencją
43'
Żółtą kartką został ukarany Frańczak (OLIMPIA GRUDZIĄDZ). To był około 20 faul w tym spotkaniu
45'
sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BAŁTYK PRZEGRYWA 0:2
Na 284 minutach zatrzymała się II-ligowa passa Bałtyku bez straconego gola. Natomiast niestety trwa seria bez zdobytej bramki. Wiosną gdynianom nie udało się jeszcze posłać piłki do siatki rywali
w przerwie będą dwie zmiany w Bałtyku
46'
Zmiana w zespole BAŁTYK GDYNIA. Boisko opuszcza Kiciński, w jego miejsce wchodzi Dettlaff.
46'
Zmiana w zespole BAŁTYK GDYNIA. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Malicki.
46'
drugą połowę rozpoczęła Olimpia, gości bez zmian w składzie
47'
przed polem karnym do strzału próbował złożyć się Malicki, ale nic z tego nie wyszło
49'
[0:3] Gol dla zespołu OLIMPIA GRUDZIĄDZ! Strzelcem bramki Wacławczyk.
49'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Kryszaka trzecią bramkę dla Olimpii po strzale głową zdobył prawy obrońca gości - Dawid Wacławczyk
51'
większość osób zasiadających na sektorze VIP, w tym także przedstawiciele Olimpii, gola nie widzieli, gdyż dopiero teraz wrócili na trybuny
53'
po dośrodkowaniu z rogu Michałka "szczupakiem" próbował strzelać Król, ale trafił piłką w nogi obrońców
54'
blisko samobójczego gola, Benkowski przeciął dośrodkowanie Kala w ten sposób, że głową skierował piłkę nad własną bramką
55'
Król dośrodkował w pole karne, ale sędzia uznał, że piłka była zagrywana już spoza linii końcowej i przerwał akcję
60'
Domżalski rozpoczął akcję Olimpii w środku boiska, a potem niewiele brakowało, aby zdążył do piłki podawanej przez Kala w pole bramkowe Bałtyku, gdyńska defensywa "rozklepana" została trzema podaniami, ale piłka wyszła poza boisko
61'
Gostomski uratował Bałtyk od straty czwartego gola, Bramkarz Bałtyku odważnym wybiegiem wygarnął piłkę spod nóg Suleja, do którego podawał Domżalski
63'
takich akcji może być coraz więcej, Bałtyk podjął ryzyko, stara się atakować, a w defensywie pozostawia tylko trzech obrońców
65'
Żółtą kartką został ukarany Łuczak (BAŁTYK GDYNIA) za próbę symulowania faulu w polu karnym Olimpii
65'
[1:3] Gol dla zespołu BAŁTYK GDYNIA! Strzelcem bramki Kudyba.
65'
Po 245 minutach bez gola wiosną Bałtyk strzelił bramkę. W pole karne wrzucił piłkę Mateusz Łuczak, nie przejął jej Krzysztof Brede, a na listę strzelców jak za dawnych dobrych czasów wpisał się Dariusz Kudyba
65'
popularny "Kudi" strzelał gole m.in. jesienią 2009 roku, jeszcze na starym stadionie piłkarskim przy ul. Olimpijskiej w meczu, w którym Bałtyk pokonał Olimpię 5:2
67'
Trzecia zmiana w zespole BAŁTYK GDYNIA. Boisko opuszcza Lilo, w jego miejsce wchodzi Drzymała.
70'
czwarta zmiana w zespole BAŁTYK GDYNIA. Boisko opuszcza Łuczak, w jego miejsce wchodzi Grembocki, ale oczywiście nie trener, a jego syn - Damian
71'
[2:3] Gol dla zespołu BAŁTYK GDYNIA! Strzelcem bramki Król.
71'
Kontaktowe trafienie dla gospodarzy padło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Drzymały. Piłkę w siatce umieścił obrońca Bałtyku, Paweł Król
72'
Żółtą kartką został ukarany Malicki (BAŁTYK GDYNIA) za faul na bramkarzu
72'
Pierwsza zmiana w zespole OLIMPIA GRUDZIĄDZ. Boisko opuszcza Domżalski, w jego miejsce wchodzi Pawlak. Roszada ma na celu wzmocnienie defensywy
75'
olbrzymia szansa na wyrównanie. Strzał Kudyby, który minął już bramkarza, a potem i dobitka Malickiego zostały wybite przez stojącego na linii bramkowej Ratajczaka, a Drzymały uderzenie zatrzymało się na innym z obrońców
76'
Kudyba dobrze uderzył, ale tuż obok bramki, pachnie wyrównującym golem
77'
niepewna interwencja Wróbla po dośrodkowaniu Michałka, ale żaden z piłkarzy Bałtyku nie zdołał przejąć piłki
78'
sprzed pola karnego uderzał Grembocki, ale źle trafił w piłkę i nie doleciała ona nawet do bramki
80'
Wróbel piąstkuje piłkę znad głowy Kudybu po dośrodkowaniu Drzymały, przed polem karnym do strzału nie zdążył złożyć się Dettlaff
81'
kolejne zamieszanie w polu karnym Olimpii, tym razem po wrzutce z wolnego Michałka, główkowali Król i Kudyba, ale będzie tylko róg
82'
po rogu w polu karnym do piłki doszedł Malicki, dobrze ją przyjął, ale gdy próbował strzelić, futbolówka odskoczyła mu od nogi i wybili ją obrońcy
83'
jedna z nielicznych akcji Olimpii, strzał Pawlaka zablokował Benkowski
83'
natychmiastowa odpowiedź Bałtyku, dużo groźniejsza, strzał sprzed "16" Malickiego z trudem odbił Wróbel
84'
Zmiana w zespole OLIMPIA GRUDZIĄDZ. Boisko opuszcza Kryszak, w jego miejsce wchodzi Kościukiewicz.
84'
ciekawa sytuacja na trybunach, okrzyk "gramy do końca" zarówno z sektora kibiców Olimpii jak i Bałtyku
85'
kontra Olimpii, z lewego skrzydła dośrodkował Kal, a zamykające akcję Wacławczyk strzelił niecelnie
87'
Pawlak brzydko sfaulował na połowie Bałtyku i szybko pobiegł pod własną bramką mimo gwizdków sędziego
87'
Arbitrowi udało się w końcu przywołać byłego gracza m.in. Lechii Gdańsk. Żółtą kartką został ukarany Pawlak (OLIMPIA GRUDZIĄDZ). Jednak cenne sekundy uciekły
88'
kolejna bardzo dobra akcja Drzymały, po jego dośrodkowaniu piłkę głową zgrał Malicki, Kudyba z obrońcą "na plecach" zdołał strzelić, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!
89'
kolejne sekundy "kradnie" Olimpia, raz jeden raz drugi piłkarz leży na boisku, a gdy zbliżają się nosze, podnosi się
90'
sędzia doliczył cztery minuty
90'
Żółtą kartką został ukarany Grembocki (BAŁTYK GDYNIA).
90+1
kolejne piłki na "aferę" byli szybciej w pole karne Olimpii, ale i dobre interwencje defensorów gości
90+2
Zmiana w zespole OLIMPIA GRUDZIĄDZ. Boisko opuszcza Sulej, w jego miejsce wchodzi Ekwueme. Kolejne sekundy uciekają, bo oczywiście piłkarz zdejmowany z boiska do linii zmierza spacerkiem
90+3
Kościukiewicz strzelił wysoko nad bramką Bałtyku
90+3
róg dla Bałtyku, wszyscy kibice oglądają mecz już na stojąco, w pole karne gości poszedł nawet bramkarz gdynian Gostomski
90+4
niestety piłka poza boiskiem i wprowadzi ją do gry Wróbel
90+4
gdy bramkarz Olimpii kopnął piłkę sędzia zakończył mecz
BAŁTYK PRZEGRAŁ 2:3, ale ambitną walką i odrobieniem strat od wyniku 0:3 nieco zadarł kiepskie wrażenie, które pozostawił po sobie w pierwszej godzinie gry

Pozostałe wyniki 20. kolejki:
Nielba Wągrowiec - Elana Toruń 0:1 (0:0), GKS Tychy - Czarni Żagań 1:2 (0:0), Miedź Legnica - Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0), Raków Częstochowa - Tur Turek, Zawisza Bydgoszcz - Polonia Nowy Tomyśl 2:0 (2:0, Zagłębie Sosnowiec - Ruch Zdzieszowice 1:0 (1:0), Jarota Jarocin - Chojniczanka Chojnice (niedziela), Polonia Słubice - Lechia Zielona Góra 0:3 (walkower).