Wybrzeże nadal zagrożone degradacją

22 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Marcin Lijewski kilkakrotnie podrywał Wybrzeże do walki we Wrocławiu, jeszcze na 2 sekundy przed końcem meczu egzekwował rzut wolny, ale by dogonić remis, zabrakło czasu. Marcin Lijewski kilkakrotnie podrywał Wybrzeże do walki we Wrocławiu, jeszcze na 2 sekundy przed końcem meczu egzekwował rzut wolny, ale by dogonić remis, zabrakło czasu.

Piłkarze ręczni Wybrzeża nie wykorzystali szansy, aby już na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, oddalić od siebie na dobre groźbę bezpośredniej degradacji z PGNiG Superligi. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 26:27 (10:11) i ich przewaga nad tym rywalem stopniała do dwóch punktów. Rozgrywki o miejsca 9-12 zostają teraz zawieszone do 9 maja.

ŚLASK: Cudić - Krupa 1, Kryński, Herudziński, Garbacz 1, Jarowicz 3, Miszka 3, Adamuszek 8, Radojević, Ścigaj 10/3, Białaszek, Telepnev 1

WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński - Mogielnicki 2, Kornecki 2, Sulej, Rogulski 3/1, Prymlewicz, Papaj 4, Lijewski 9, Kondratiuk 3/3, Rakowski 3, Nilsson, Adamski, Abram, Piątek

GDAŃSK PRZYZNAŁ PIŁKARZOM RĘCZNYM WYBRZEŻA 370 TYS. ZŁ ZA PROMOCJĘ MIASTA

Z PGNiG Superligi spadną bezpośrednią dwie najsłabsze drużyny po 28. kolejce, a ta z 10. miejsca zagra w dwumeczu barażowym o utrzymanie z I-ligowcem. Dlatego dla obu drużyn środowy mecz miał wielkie znaczenie. Jeśli wygraliby gdańszczanie, zapewniliby sobie co najmniej grę w barażach, a dla wrocławian porażka równałaby się degradacji. Znaczenia nie miałyby już wyniki trzech najbliższych kolejek.

Gra była ostra. Na zawodników obu drużyn nałożono po 14 karnych minut. Po dwa razy wykluczani byli: Łukasz Jarowicz (Śląsk) i Łukasz Rogulski (Wybrzeże).

Lepiej w spotkanie weszło Wybrzeże. Marcin Lijewski nie tylko rzucił dwie bramki, ale miał i podania na wagę asyst oraz sytuacji, w których rywale uciekały się do fauli skutkujących karnymi. Dlatego po kwadransie goście prowadzili 6:3.

Trzy bramki w zapasie podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka utrzymywali do 8:5. W 21. minucie o przerwę poprosił szkoleniowiec Śląska. Piotrowi Przybeckiemu udało się tym manewrem wybić z uderzenia gdańską siódemkę, a jednocześnie wprowadzić większy porządek we własnych szeregach.

Coraz lepiej bronił Aljosa Cudić. Parady Słoweńca umożliwiły jego kolegom zagranie z kontry. Właśnie po szybkim ataku w 25. minucie Grzegorz Garbacz wyrównał na 8:8. Co prawda po chwili Andrzej Rakowski odzyskał prowadzenie, ale jak się okazało, był to ostatni korzystny wynik dla Wybrzeże w tym meczu.

Śląsk wygrał pierwszą połowę 11:10 dzięki bramce Macieja Ścigaja. Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia także tego rozgrywającego, a w 34. minucie już z karnego poprawił on na 14:11. Łącznie 33-latek zdobył 10 bramek, w tym 3 z siedmiu metrów.

Wybrzeże wyrównało na 14:14, by po chwili zainkasować trzy bramki z rzędu. Potem było jeszcze gorzej. Przy 16:20 karnego nie wykorzystał Adrian Kondratiuk. W odpowiedzi zaś nie pomylił się Michał Adamuszek. Tym samym na 13 minut przed końcem Śląsk miał już pięć bramek przewagi.

Gdańszczan spróbował jeszcze poderwać do walki o korzystny wynik Lijewski. Były reprezentant Polski zdobył dwie bramki z rzędu, które zniwelowały straty na 22:24. Następnie, gdy do gdańskiej siatki wpadły dwie kolejne piłki, mobilizacji drużyny spróbowali jeszcze trenerzy.

Wybrzeże rzuciło się do ataku i mozolnie odrabiało straty. W 60. minucie Rakowski trafił na 26:27. Jeszcze na 2 sekundy przed końcem udało się wywalczyć rzut wolny, ale Lijewski nie zdołał już oddać precyzyjnego rzutu.

Wyniki 25 kolejki

• Śląsk Wrocław - WYBRZEŻE GDAŃSK 27:26 (11:10)
  • Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 28:32 (15:16)

• Przykre ale prawdziwe.

Jak nie rzucają w takim meczu karnego, jak łapią głupie kary gdy przeciwnik idzie w kontrze, jak nasz prawoskrzydłowy marnuje 5 sytuacji, w tym jedną sam na sam z niemal... pustą bramką, to jak mają wygrać? Sam Lijek im meczu nie wygra!

• 19 0

• Bagieta w bramce - 3 bramki z rzędu stracone - efekt: przegrany mecz.

• 22 3

• Tylu (4)

Coś w tej drużynie nie halo, drużyna to rodzina, a ojciec jest coś nie halo. Może nie umie ustawić rodziny, nie ma chemii w tej drużynie i to jest powód przegranej?
    Sam szeryf nie wygra. Co zrobił Rogulski w tym meczu. Na niego się stawia, ma być filarem tego zespołu a dzisiaj co!!!!! Mam nadzieję, że trenerzy to ogarną do następnego meczu.

• 12 3

• Jest napewno nie halo a Rogul swoje zrobił a był dziś dobrze pilnowany!!

Ja wolałbym zadać pytanie co zrobił Kornecki i ile razy trzeba nieudanie próbować by dostać zmianę na Adamskiego lub Mogielnickiego.Po co nam ławka jeśli nawet ktoś ma słabszy dzień a stawia się na niego bezwzględnie na ilość błędów,A noty jak zwykle jedne z najwyższych.Niezrozumiałe może inny mecz widziałem :)

• 6 3

• (2)

Jeśli w tej drużynie nie ma chemii to w jakiej jest? Ta drużyna JEST rodziną i to widać od razu. Łatwo jest oceniać sprzed komputera, gdy nie widziało się meczu, prawda?

• 3 6

• (1)

Jesteś pewny, że
        nie oglądałem meczu!!!! Więc tak nie pisz 😏

• 3 0

• Nie twierdze

że nie oglądałeś !!! Tego nie napisałem,ale na pewno mamy odmienne zdanie na temat jednych z filarów naszej drużyny czyli Rogula i Korneckiego (bo o nim nic nie napisałeś) maestro Raku też swoją skuteczność dołożył w tym spotkaniu.A nasi podeszli do tego tak jakby ten mecz się miał sam wygrać lub znowu wynik uratuje Lijewski.Napisałem znowu bo meczu z Nielbą nie widziałem i przypuszczam że tak to samo to wyglądało.Brakowało naładowania drużyny jak to miało miejsce w Lubine,jeden drugiego nakręcał po udanych akcjach,ławka żyła na początku pierwszej połowy na 7min przed końcem jak było -5 a to chyba za mało na takie spotkanie.Obrona Śląska odrobiła lekcje, upilnowała Rogula i za wiele piłek nie dostał również czytali nasz atak pozycyjny szczególnie w drugiej połowie gdy dochodziło do kluczowego podania podwyższali obronę pod Korneckiego i rosły obrońca na faulu lub bez wypychał go na 11-12 m i akcje kończyły się stratą,faulem lub czasem,także po to mamy zmienników jak któryś ma słabszy dzień i niewiele mu wychodzi by to wykorzystać i coś zmienić dla odmiany losów spotkania nie koniecznie pierwszy garnitur jest tym lepszym garniturem w danym momencie.

• 4 1

• Bagieta odsunięty od składu - zagrożenie zmalało :-)

• 10 3

• W tak ważnym meczu przegrać 1 bramką, niewiarygodne! Nie rozumiem po raz kolejny opisu redaktora. jak to możliwe, że Kondratiuk ma zapis 3/3, a w tekście jest, że jednego karnego nie rzucił. Powinien mieć więc zapis 2/3 lub też 3/4. Nie rozumiem też ocen przyznawanych zawodnikom przez ludzi, którzy nie byli na meczu. Z relacji live wynikało, że najwięcej sytuacji zmarnowali Kornecki, Rogulski i Rakowski. Na, a tu dwaj z nich są w pierwszej trójce ocenianych.

• 8 1

• Brak skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia. (3)

Proponuję ściągnąć Ćwiklińskiego. Gdyby jeszcze Mateusz Jachlewski zechciał, albo musiał wrócić do Gdańska, to skrzydłowych mielibyśmy z głowy. Jeszcze Kostrzewa jest Gdańszczaninem. Działać działacze GKS-u.