Wiadomości

stat

Sprzedaż biletów na Euro 2020. Ceny, terminy, zasady

Polscy kibice, podobnie jak sympatycy innych drużyn, które zagrają w Euro 2020, na bilety mogą zapisywać się do 18 grudnia.
Polscy kibice, podobnie jak sympatycy innych drużyn, które zagrają w Euro 2020, na bilety mogą zapisywać się do 18 grudnia. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Ruszyła druga faza sprzedaży biletów na Euro 2020. Mogą w niej wziąć udział tylko obywatele państw, które będą miały swoje reprezentacje na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Aby obejrzeć mecz grupowy lub ewentualnie 1/8 finału Polaków, trzeba zapłacić 50, 125 lub 185 euro. Od ćwierćfinałów będzie drożej. Zapisy przyjmowane będą na stronie UEFA do 18 grudnia do godz. 14. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Jeśli chętnych będzie więcej niż wejściówek, a tak jest zazwyczaj, przeprowadzone zostanie losowanie.Strona sprzedażowa biletów na Euro 2020 dedykowana PolsceCzy planujesz wyjazd na mecze Euro 2020?

tak 24%
nie 62%
jeszcze się zastanawiam 14%
zakończona Łącznie głosów: 334
Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zaczną się 12 czerwca 2020 roku meczem Włochy-Turcja w Rzymie, a zwieńczy je finał w Londynie dokładnie miesiąc później, 12 lipca. Zagrają reprezentacje 24 państw, w tym Polski.

W wyniku losowania, które odbyło się 30 listopada, nasi piłkarze trafili do grupy E Euro 2020. Oznacza to, że w pierwszej fazie mistrzostw Europy zagrają w Bilbao, 20 czerwca o godz. 21, z Hiszpanią oraz dwukrotnie w Dublinie 15 czerwca o godz. 17 ze zwycięzcą barażu, w którym zmierzą się: Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja i Irlandia oraz 24 czerwca o godz. 17 ze Szwecją.

W związku z tym, że spotkania grupowe rozgrywane będą aż w 12 państwach, ceny biletów są zróżnicowane. Najtaniej, bo już za 30 euro, można zobaczyć mecze w: Baku, Bukareszcie i Budapeszcie. Natomiast na stadionach, gdzie zagoszczą biało-czerwoni, trzeba wydać za wejściówki: 50, 125 lub 185 euro. Jedyną oficjalną formą sprzedaży jest ta prowadzona za pośrednictwem strony internetowej UEFA, czyli europejskiej federacji piłkarskiej.

Terminarz Euro 2020 - wszystkie mecze, kiedy i gdzie?Ceny biletów na mecze grupowe Polski:


 • 185 euro - kategoria I (miejsca na prostych trybunach)

 • 125 euro - kategoria II (na łukach trybun)

 • 50 euro - kategoria III (na trybunach za bramkami)


Losowanie Euro 2020. Trudna grupa Polaków - relacjaMaksymalnie można zapisać się na cztery bilety na jeden mecz. Aby dokonać zakupu, trzeba założyć konto. Kupować można wejściówki nie tylko na mecze grupowe, ale aż do finału włącznie.

Nie decyduje kolejność zgłoszeń, które można zgłaszać przez najbliższe dwa tygodnie, od 4 do 18 grudnia. Jeśli chętnych będzie więcej niż biletów, a tak jest zazwyczaj, wówczas odbędzie się losowanie. Szczęśliwcy, od poinformowania o wylosowaniu przez UEFA, będą mieli 10 dni na dokonanie zapłaty. Łącznie UEFA w tej fazie sprzedaży zaoferuje około milion biletów.

Poza biletami pojedynczymi, na konkretne spotkanie czy to w grupie, czy na pucharowej drabince, można zapisać się również na bilet Follow My Team. Posiadanie tego abonamentu pozwoli oglądać mecze drużyny w fazie grupowej bez względu na to, gdzie one się odbędą, czyli nie trzeba zgadywać, czy na przykład Polska wyjdzie z pierwszego, drugiego czy trzeciego miejsca.

Oczywiście ważność tego biletu zależy od wyników drużyny, czyli od 1/8 finału - otrzymujemy kolejny bilet, jeśli w tej fazie jest też zespół. Gdy reprezentacja odpadnie w 1/8 finału, to na ćwierćfinał biletu nie dostaniemy. Jednak warto pamiętać o tym, że od razu płacimy tyle, jakby drużyna dotarła aż do finału. Zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety dokonany zostanie dopiero po zakończeniu turnieju.

A czym dalsza faza turnieju, tym ceny biletów zaczną rosnąć. O ile za 1/8 finału zapłacimy jeszcze tyle co za mecze grupowe, to już za ćwierćfinał przyjdzie zapłacić od 75 do 225 euro. Potem ceny rosnąć będą jeszcze bardziej, by w finale osiągnąć przedział 295-945 euro.

Filip Mladenović: Gra na Euro 2020 byłaby ukoronowaniem mojej karieryCeny biletów na mecze Euro 2020 od 1/8 finału po finał


 • 1/8 finału - 50, 125, 185 euro

 • 1/4 finału - 75, 145, 225

 • 1/2 finału - 195, 345, 595

 • Finał - 295, 595, 945


Przypomnijmy, że jest to już druga faza sprzedaży biletów na Euro 2020. Pierwsza trwała od 12 czerwca do 12 lipca 2019 roku. Można było kupować wejściówki na poszczególne stadiony, kiedy jeszcze nie było wiadomo, kto i gdzie zagra. Wówczas sprzedano około 1,5 mln biletów, a chętnych było ponad 10 razy więcej.

Piłkarze Lechii Gdańsk w barażach o Euro 2020EURO 2020 - podział na grupy:

 • A (mecze: Baku, Rzym): Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia

 • B (Kopenhaga, St.Petersburg): Belgia, Rosja, Dania, Finlandia

 • C (Amsterdam, Bukareszt): Ukraina, Holandia, Austria, zwycięzca turnieju barażowego D(A)

 • D (Londyn, Glasgow): Anglia, Chorwacja, Czechy, zwycięzca turnieju barażowego C

 • E (Bilbao, Dublin): Hiszpania, POLSKA, Szwecja, zwycięzca turnieju barażowego B

 • F (Monachium, Budapeszt): Niemcy, Francja, Portugalia, zwycięzca turnieju barażowego A(D)


Uczestnicy baraży o Euro 2020 - mecze 26 i 31 marca 2020

 • A: Islandia - Rumunia, Bułgaria - Węgry

 • B: Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna, Słowacja - Irlandia

 • C: Norwegia - Serbia, Szkocja - Izrael

 • D: Gruzja - Białoruś, Macedonia Północna - Kosowo

Opinie (19) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane