Srebrny medal ME florecistów AZS AWFiS Gdańsk. Na podium w Soczi: Piotr Borowiec i Mikołaj Rudnicki

AZS AWFiS Gdańsk

Srebrna drużyna mistrzostw Europy juniorów.
Srebrna drużyna mistrzostw Europy juniorów. fot. European Fencing Confederation

Srebrny medal na zakończenie mistrzostw Europy juniorów we florecie w Soczi zdobyła w rywalizacji drużynowej reprezentacja Polski. W składzie znalazło się dwóch przedstawicieli AZS AWFiS Gdańsk: Piotr Borowiec i Mikołaj Rudnicki. Na drugim stopniu podium stanęli razem z Maciejem Bemem i Adrianem Wojtkowiakiem (obaj AZS AWF Poznań).

W drużynowych mistrzostwach Europy juniorów we florecie mężczyzn w Soczi nasza kadra w składzie Piotr Borowiec, Mikołaj Rudnicki (obaj AZS AWFiS Gdańsk) oraz Maciej Bem i Adrian Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) na starcie pokonała gładko Czechów 45:20. Następnie rozprawiła się z Węgrami 45:30, aby w starciu o prawo walki w fazie finałowej trafić na Niemców.

Po czterech walkach prowadzili Niemcy, po kolejnych czterech Polacy 40:37. Ostatnia przyniosła emocje na najwyższym poziomie. Przy wyniku 44:44 sprytem wykazał się Rudnicki i zadał ostatnie trafienie. W finale za mocna okazała się drużyna Rosji. Drużyna prowadzona przez Tomasza Ciepłego uległa 26:45.

Wcześniej Rudnicki startował także indywidualnie, ale minimalnie przegrał 14:15 walkę dającą awans do czołowej "8" mistrzostw Europy juniorów. Natomiast we florecie kobiet, w turnieju indywidualnym, Ola Jeglińska z AZS AWFiS zajęła wysokie, 12. miejsce. Natomiast jej klubowa koleżanka, Julia Lidzbarska zakończyła zmagania na 39. miejscu.

FLORECIŚCI UKS ATENA BRĄZOWYMI MEDALISTAMI ME KADETÓW

Przypomnijmy, że wcześniej w Soczi, drużyna polskich florecistów zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Europy kadetów. W składzie brązowych medalistów znalazło się dwóch reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Atena Gdańsk - Adam PodralskiJakub Dołżycki.