Srebro do srebra

15 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Dopiero w finale Podhale znalazło sposób na młodych hokeistów Stoczniowca Dopiero w finale Podhale znalazło sposób na młodych hokeistów Stoczniowca

W krajowym championacie oldbojów Stoczniowiec zajął drugie miejsce, po finałowej porażce z Podhalem 1:4. Tydzień później ten wynik powtórzyli hokeiści o ponad 20 lat młodsi. Gdańscy młodzicy zdobyli srebro. W meczu o pierwszą pozycję przegrali z Podhalem 3:5 (0:2, 2:1, 1:2). Gospodarze po przegranej dwoma bramkami pierwszej tercji, w 26. minucie zdołali wyrównać na 2:2. Jeszcze na pół minuty przed końcem meczu przegrywali tylko jedną bramką, ale osłabienie pozbawiło ich szans na przedłużenie walki o złoto. Zamiast wyrównania, padł gol dla rywali.

Marcin Wypasek as. Maksym Damps, Jakub Serwiński (25.16 w przewadze), Damian Idzikowski as. Jakub Stasiewicz (25.37), Maksym Damps as. Dawid Kozłowski (54.53 w podwójnej przewadze) - Dawid Pacyga as. Kamil Bryniarski (11.15), Kamil Wcisło as. Damian Kapica (15.49), Mateusz Michalski as. Kapica (35.05), Pacyga (41.37), Damps as. Dawid Kozłowski (54.53 w podwójnej przewadze), Michalski as. Daniel Kolasa (59.29 w podwójnej przewadze).

Było to drugie spotkanie tych drużyn w tych mistrzostwach. Wcześniej gdańszczanie zmierzyli się z nowotarżanami w grupie i przegrali jeszcze wyżej 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Drugie miejsce w eliminacjach Stoczniowiec zajął dzięki wysokim zwycięstwom nad Sokoły Toruń 9:1 (3:1, 3:0, 3:0) i GKS Katowice 5:0 (0:0, 4:0, 1:0).

Bramki w tych spotkaniach dla miejscowych zdobywali: Filip Pesta as. Stasiewicz (4.04), Pesta as. Stasiewicz (10.10), Stasiewicz as. Idzikowski (18.13 w przewadze), Serwiński (29.35), Wypasek (30.33), Serwiński as. Wypasek (33.56), Serwiński as. Kamil Pogorzelski (45.26), Idzikowski as. Oskar Lehmann (48.32), Idzikowski as. Stasiewicz, Serwiński (51.33) oraz Serwiński as. Dampc (28.07 w przewadze), Bartłomiej Aleniewski as. Dampc, Serwiński, Dampc as. Serwiński, Kozłowski (31.24 w przewadze), Wypasek (33.15), Serwiński (46.06 w przewadze).

W półfinale Stoczniowiec musiał się zmierzyć z najlepszą drużyną grupy A. Gdańszczanie stoczyli dramatyczny pojedynek z KTH Krynica. Przegrali dwie tercje, ale całe spotkanie wygrali dzięki trzem golom strzelonym w drugiej tercji 3:2 (0:1, 3:0, 0:1).

Idzikowski as. Stasiewicz (24.52), Lehmann (26.38 w przewadze), Stasiewicz (37.23) - Mateusz Gurgul as. Jakub Murej (5.33), Michał Karcz as. Norbert Kululak (52.55 w podwójnej przewadze).

Drużyna z Krynicy zdobyła następnie brązowy medal. W małym finale KTH pokonało Unię Oświęcim 5:3 (2:1, 2:0, 1:2).

Opinie (11) 1 zablokowana

• no i super!!!!!

teraz czekamy na medal seniorów....

no chyba że w gdańsku potrafią grać w hokej tylko dziadki i ich wnuki a z synami to już kiepsko

• 0 0

• Gratulacje

• 0 0

• bez przesady, seniorzy nie sa wcale takimi dziadkami ;)

• 0 0

• Gratulacje KUBA

Gratulacje z siłowni bodybulding dla Kuby Serwińskiego!!!!!!!