Środkowe Pomorze nie służy mistrzom

Marta
12 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarzom Asseco Prokmu Gdynia najwyraźniej nie służą wyjazdy do regionu zwanego niekiedy Pomorzem Środkowym. Po porażce w Koszalinie w poniedziałkowy wieczór gdynianie musieli uznać wyższość Energi Czarnych Słupsk 58:62 (12:13, 13:18, 17:16, 16:15). No ale kiedy Alex Acker trafia jeden rzut na 10, a kreowany na gracza NBA Ryan Richards nie zdobywa punktu, to nie można liczyć na powodzenie.

12 listopada 2012, godz. 18:15
Energa Czarni Słupsk
ASSECO PROKOM Gdynia

38% 138 typowań Energa Czarni Słupsk
62% 225 typowań ASSECO PROKOM Gdynia

ENERGA CZARNI: Dutkiewicz 17, Gadri - Nicholson 16, Dabkus 7, Abernethy 4, Kostrzewski 4 - Tomaszek 10, Nowakowski 4, Długosz 0, Jakubiak 0.

ASSECO PROKOM: Hrycaniuk 13, Koszarek 8, Acker 3, Witka 2, Robinson 2 - Blassingame 17, Mahalbasić 7, Pamuła 3, Szczotka 2, Roszyk 0, Richards 0.

Po słabym ale zwycięskim meczu z Rosą Radom, po pogromie z Montepaschi, gdynianom przyszło przełknąć jeszcze jedną gorzką pigułkę. Przegrali oni bowiem w Hali Gryfia z Energą Czarnymi, choć jeszcze w końcówce meczu mieli szansę przynajmniej na dogrywkę, zapłacili jednak cenę z nieskuteczność i błędy techniczne

Słupszczanie prowadzili praktycznie od początku spotkania, wprawdzie w pierwszej kwarcie wynik oscylował wokół remisu, to jednak w końcówce rzut Valdasa Dabkusa dał prowadzenie gospodarzom. Sytuację próbował ratować jeszcze Jerel Blassingame rzutem zza łuku, ale nie trafił.

Najgorsza w wykonaniu mistrzów Polski była druga kwarta. Najpierw ich były gracz, Mateusz Kostrzewski "pokarał ich " czterema punktami z rzędu. Później swoje punkty dołożył Robert Tomaszek i gospodarze w 15 minucie prowadzili 26:15, co było ich najwyższym prowadzeniem.

Gdynianie próbowali gonić gospodarzy, ale w tym fragmencie meczu byli bardzo nieskuteczni. Ostatecznie, po 20 minutach gry było 31:25 dla słupszczan. Czarni kontrolowali przebieg meczu w trzeciej kwarcie utrzymując cały czas nieznaczną przewagę i dopiero w końcówce spotkania przed gdynianami otworzyła się szansa.

Na 93 sekundy przed końcem Adam Hrycaniuk trafił spod kosza po własnej zbiórce i było 51:51. Momentalnie jednak dzięki wolnym gospodarze odskoczyli na 55:51. Zresztą w niezwykle nerwowej końcówce meczu słupszczanie tylko raz pomylili się w rzutach osobistych.

Blassingame trafił "trójkę" i było tylko 55:54 dla gospodarzy. Później obydwie drużyny urządziły sobie prawdziwy pojedynek na linii rzutów wolnych. Na 6 sekund przed końcem Alex Acker po czasie dla gdynian nie zdołał wprowadzić piłki do gry. Goście zaliczyli stratę, szybko sfaulowali Tomaszka, a ten trafił tylko raz, (62:58) sytuację w ostatniej sekundzie próbował ratować Blassingame ale chybił za 3.

Wyniki 7 kolejki

• PGE Turów Zgorzelec - START GDYNIA 66:55 (13:9, 19:19, 20:14, 14:13)
  • Rosa Radom - TREFL SOPOT 65:77 (8:20, 26:18, 15:20, 16:19)
  • Energa Czarni Słupsk - ASSECO PROKOM GDYNIA 62:58 (13:12, 18:13, 16:17, 15:16)
  • Anwil Włocławek - Jezioro Tarnobrzeg 81:74 (22:20, 17:14, 15:19, 27:21)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 83:75 (28:17, 17:15, 14:28, 24:15)
  • Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 75:74 (15:19, 18:28, 18:14, 24:13)

• 56 24

• Tym razem nie wyszło, ale zebrać się i trenować...

...Asseco Prokom musi panować !!

• 16 54

• (2)

gdzie ten kunszt trenera Kemzury? gdzie ten wielki Koszarek?
    dobrze, że odszedł z Trefla skoro gra taki piach.

Asseco jest słabe jak nigdy dotąd i wstydem jest porażka z równie słabym Słupskiem. Jednak srogie lanie od MPS nie było dziełem przypadku.

• 46 9

• ???

Słabym Słupskiem? =D słabe drużyny nie wygrywają meczów

• 15 9

• Kemzura.. - to fakt - coś tu nie gra! Więcej się po nim spodziewałem..
      Ale Koszarka to proszę się nie czepiać - to wciąż bardzo dobry zawodnik tylko się trochę pogubił... Czy na jego miejscu byś się nie załamał?!
      Ja też bym popadł w jakąś depresje gdybym miał grać dla kilku krawaciarzy, którym Rysiu rozdaje bilety..
      Cóż przeszedł do klubu gdzie nie ma klimatu do grania.. i zrobił największy błąd w karierze! Łukasz zwijaj się z powrotem tam gdzie Twoje miejsce!!!
      TREFL SOPOT

• 27 4

• (2)

Szkoda, ale jeszcze do Mistrza jeszcze sporo spotkań ;)

Na razie jest słabo...

• 11 23

• (1)

W następnym spotkaniu każdy zawodnik dostanie kawałek Kotary, który przypnie sobie do kotary, może w ten sposób nasi chłopcy niesieni magią symbolu klubu zdołają poprawić swoją grę... nie ukrywam faktu, że jesteśmy w słabszej dyspozycji...

• 5 3

• *do trykotu - ech... Kotara wciąż w sercu i głowie...

• 5 0

• (1)

Czekamy czekamy, niech Asseco się zgra i wejdzie w rytm, w końcu tak późno zaczęli przygotowania do sezonu...

... żeby tylko starczyło im czasu!

• 20 20

• Ta... Pamuła, Robinson, Acker, Szczotka, dołączy do nich zapewne Richards momentami Ponitka, nie wspominając o Śniegu, Roszyku, Witce... nawet w naszej lidze trzeba zdobyć więcej niż 3-5 pkt. żeby coś dać drużynie