• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Siatkarski szczyt w Gdynia Arena

Marcin Dajos
23 listopada 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 

Trefl Gdańsk

Wojciech Grzyb planował osiedlić się na stałe w Rzeszowie. Zmiana koncepcji budowania składu Asseco zmusiła go do przeprowadzki do Gdańska. Środkowy nie żałuje jednak swojej decyzji. Wojciech Grzyb planował osiedlić się na stałe w Rzeszowie. Zmiana koncepcji budowania składu Asseco zmusiła go do przeprowadzki do Gdańska. Środkowy nie żałuje jednak swojej decyzji.

Gdynia Arena gościła już siatkarskie mistrzostwa Europy seniorów i juniorów, turniej eliminacyjny do mistrzostw świata, a także rozgrywki Grand Prix i pokazowy mecz "Złotek". W niedzielę ten obiekt zadebiutuje w roli gospodarza meczu PlusLigi. Męska drużyna Lotosu Trefla zmierzy się przy ul. Górskiego z aktualnym liderem - Asseco Resovią. Rywali najlepiej zna Wojciech Grzyb, który przez pięć sezonów grał w Reszowie. Początek pojedynku o godzinie 18:00.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

LOTOS TREFL Gdańsk
Asseco Resovia Rzeszów

Jak typowano

47% 180 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
53% 204 typowania Asseco Resovia Rzeszów

Twoje daneMarcin Dajos: Od 2009 roku, przez pięć lat grał pan w Rzeszowie. Nie będzie dziwne wyjść w niedzielę na boisko i stanąć po przeciwnej stronie siatki niż Asseco?

Wojciech Grzyb: Myślę, że rzeczywiście jest to dla mnie szczególne spotkanie. Biorąc pod uwagę, że skład Asseco zmienił się minimalnie od ubiegłego sezonu i to, że po drugiej stronie siatki znajdzie się wielu kolegów i przyjaciół, to na pewno będzie dla mnie coś nowego. Do tego z Rzeszowem wiąże mnie wiele dobrych wspomnień. Łączą się z emocjami, które tam przeżywałem. Miałem również dobre relacje z kibicami, którzy na pewno pojawią się na niedzielnym meczu w Gdyni.

SPRAWDŹ, DLACZEGO MECZ GDAŃSKIEJ DRUŻYNY ODBYWA SIĘ W GDYNI I CO O TYM SĄDZĄ CZYTELNICY TROJMIASTO.PL

Czyli poprzedni zespół wyzwala jedynie pozytywne emocje?

Dobrze się wypowiadam, bo mam dobre wspomnienia. Jest to mój 15. sezon, a gram dopiero w trzecim klubie. Jestem sentymentalną osobą i nie lubię często zmieniać miejsca zamieszkania. Na pewno darzę sympatią moje kluby. Do tego razem z rodziną zaczęliśmy uważać Rzeszów jako docelowe miejsce, w którym chcemy się osiedlić. Tam urodziło się moje trzecie dziecko. Wszystko to połączyło mnie z miastem i klubem.

LOTOS TREFL MA NOWYCH KIBICÓW. GDYNIANIE RUSZYLI PO BILETY NA SIATKÓWKĘ

DODATKOWA PULA BILETÓW
Może, lecz nie musi, trafić do sprzedaży w dniu meczu. Wszystko związane jest z możliwością rozłożenia dodatkowej trybuny. Z reguły podczas siatkarskich widowisk w Gdynia Arena dolne sektory za krótkimi liniami pozostawały złożone, jednak w związku z ogromnym zainteresowaniem biletami na niedzielną konfrontację już otwarto jedną z nich, a niewykluczone jest rozstawienie drugiej. Decyzja o włączeniu tych miejsc do sprzedaży zapadnie jednak dopiero rano w dniu meczu, po rozstawieniu wszystkich elementów niezbędnych do rozegrania spotkania i konsultacji z komisarzem zawodów. Jeżeli rozstawienie trybuny będzie możliwe i bezpieczne, do kas Gdynia Arena trafi jeszcze około 150 biletów. Jeśli nie - sprzedaż w miejscu rozegrania niedzielnego meczu nie będzie prowadzona. Decyzja - pozytywna lub negatywna - zostanie ogłoszona w niedzielę w godzinach porannych.


Po ostatnim sezonie spędzonym w Asseco nie ma jednak chęci rewanżu czy zemsty? W końcu został pan odstawiony na boczny tor.

O zemście nie ma mowy. Każdy klub ma prawo podejmowania decyzji mających na celu polepszenie ekipy lub zmiany koncepcji. I w tym wypadku taka sytuacja miała miejsce. Klub postanowił pójść w innym kierunku. Tak wygląda życie sportowca. To, że zacząłem mieć plany związane z Rzeszowem nie jest argumentem, aby pozostawić mnie w klubie. Pomimo iż trochę obawiałem się przeprowadzki i zmian głównie ze względu na dzieci i rozważałem pozostanie w Rzeszowie na starych warunkach, to wyprawa w nieznane nie okazała się błędem. Obawy były iluzoryczne, gdyż dzieci szybko zaadaptowały się do nowego miejsca, a mnie spotkały same dobre rzeczy.

Zawodnik

Wojciech Grzyb

Wojciech Grzyb

ur.
1981-01-04
waga
101 kg
wzrost
206 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Pan pojawiał się w Asseco w momencie, gdy klub wrócił po latach posuchy do czołówki PlusLigi. Można jakoś porównać tamten okres w Rzeszowie z obecnym w Lotosie Treflu?

Takie porównanie byłoby trochę na wyrost. Aczkolwiek chciałbym, aby Lotos Trefl zaczął być liczącą się marką w Polsce i wymieniano go jednym tchem z faworytami do medali. Porównując tamto Asseco i obecny Lotos Trefl, mamy dużą różnicę na przykład w budżecie. Poza tym w Gdańsku dopiero pracuje się nad wskrzeszeniem wielkiej siatkówki, zdobyciem kibiców. W Rzeszowie były tradycje z lat 70. i one wywoływały głód sukcesów. Kiedy ponownie drużyna zaczęła zdobywać medale siatkówka stała się z miejsca popularna, a hala na 4,5 tysiąca miejsc wypełniała się natychmiast i to na każdym meczu. W Gdańsku taką liczbę fanów doświadczamy tylko przy starciach z najlepszymi. Mam jednak nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam to zmienić.

Zna pan dobrze trenera Andrzeja Kowala, czego należy się po nim spodziewać w niedzielnym meczu?

Zespół jest zbudowany niesamowicie. Co ciekawe nawet nie 12, a 16 ludzi walczy o miejsce w składzie. Sztab trenerski również składa się z wielu osób, które pracują na wspólny sukces. Wygrać z Asseco będzie szalenie trudno. Nawet jeśli przydarzy się chwila słabości u jednego czy dwóch zawodników, to z ławki wychodzą równie dobrzy zmiennicy. Obserwując ligę zauważyłem, że trener Kowal stosuje dużo większą rotację niż w ubiegłym sezonie. Dotyczy ona często 10 siatkarzy. Na pewno jest komu grać. Ale pomimo tego nam nie pozostaje nic innego, jak wyjść na boisko, nie myśleć o tym i zagrać jak najlepiej. Postaramy się wycisnąć z siebie wszystko co najlepsze i napsuć im jak najwięcej krwi.

Jak wygląda motywacja w klubie należącym do wielkiej czwórki, grającym w Lidze Mistrzów, przed potyczką z drużynami zaliczanymi do grupy nie walczącej o medale. Gra się bardziej na luzie, potrzeba dodatkowych bodźców, aby pokazać maksimum umiejętności?

My już nie jesteśmy ekipą ze środka tabeli, czy jej końcówki. Do nas ta zasada nie będzie się tyczyła. Czasami jednak tak jest, że zespól, który zdaje sobie sprawę ze swojej wartości i siły wie, że dysponuje dużą siłą ognia i zaczyna mecz trochę lżej. Ale w czasie trwania spotkania może podkręcić tempo i zmieć jego losy. Ich wielkim atutem jest to, że przechylają na własną korzyść najważniejsze piłki w setach.

LOTOS TREFL PRZEGRAŁ W BEŁCHATOWIE, ALE SIATKARZE CIESZĄ SIĘ Z PUNKTU

Meczem ze Skrą udowodniliście sobie, że porażka z Cuprum była jedynie wypadkiem przy pracy?

Po prostu z Cuprum przydarzył się słabszy mecz. Na przestrzeni całego sezonu jest to nieuniknione. Po meczu w Bełchatowie może cieszyć fakt, że pomimo iż nasza sytuacja wyglądała naprawdę źle, to walczyliśmy ile się dało. Graliśmy z renomowanym zespołem, który świetnie zagrywa. Tym potrafią odebrać argumenty na walkę. A my doprowadziliśmy do emocjonującej końcówki w tie-breaku. To jednak wzbudziło w nas taki apetyt, że po meczu mieliśmy lekki niedosyt. Czuliśmy, że tego dnia można było pokonać Skrę.

10 MECZÓW - TYLE TRWAŁA ZWYCIĘSKA PASSA LOTOSU TREFLA W PLUSLIDZE

Patrząc na dwa najlepsze zespoły w Polsce, z którym trudniej grać, ze Skrą czy z Asseco?

Pod względem całej "12" to Asseco jest silniejsze, ale przy wyjściowej "6" siły się wyrównują. Świetny sezon rozgrywają Jochen Schops, chyba najlepszy w karierze i Mariusz Wlazły. Jeżeli jednak w Skrze przydarzy się kontuzja kluczowego zawodnika, to nie ma go tam kim zastąpić.

Gra w niedzielę w Gdynia Arena będzie dla was utrudnieniem?

Mam nadzieję, że dopiszą kibice i dzięki nim będzie to umiarkowane utrudnienie. Jak na razie jedynym minusem były dojazdy, gdyż parę razy staliśmy w korkach. Ale to drobne niedogodności. Hala w Gdyni jest dobra do siatkówki. Mieści sporo kibiców, nie jest za duża, trybuny są dosyć blisko boiska, do tego był tam już rozgrywane imprezy siatkarskie. Razem z kadrą grał w niej Piotr Gacek, który zachwalał obiekt.Tabela po 10 kolejkach

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
Drużyny M Z P Sety Pkt.
1 Asseco Resovia Rzeszów 10 10 0 30:6 29
2 PGE Skra Bełchatów 10 10 0 30:6 28
3 LOTOS TREFL GDAŃSK 10 8 2 26:12 24
4 Jastrzębski Węgiel 10 8 2 26:15 22
5 Transfer Bydgoszcz 10 6 4 21:19 17
6 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 10 5 5 18:17 16
7 Cuprum Lubin 10 5 5 21:20 16
8 AZS Politechnika Warszawska 10 5 5 20:21 15
9 Cerrad Czarni Radom 10 3 7 16:22 11
10 AZS Częstochowa 10 3 7 15:21 10
11 BBTS Bielsko-Biała 10 3 7 14:25 8
12 Indykpol AZS Olsztyn 10 2 8 14:28 6
13 Banimex Będzin 10 1 9 9:28 4
14 Effector Kielce 10 1 9 9:29 4
Tabela wprowadzona: 2014-11-16

Wyniki 10 kolejki

 • PGE Skra Bełchatów - LOTOS TREFL GDAŃSK 3:2 (29:27, 25:19, 28:30, 19:25, 16:14
 • Asseco Resovia Rzeszów - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20
 • Banimex Będzin - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)
 • Cuprum Lubin - AZS Częstochowa 3:1 (25:23, 25:14, 22:25, 25:19)
 • Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:19, 25:21)
 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:16, 25:22, 25:2
 • Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (15:25, 25:21, 30:32, 16:25)

Opinie (11) 1 zablokowana

 • Stawiam, że będzie 5 setów!

  • 11 1

 • Masakra!!! (6)

  Gdański klub który ma jedną z najładniejszych hal sportowych, będzie grał w Gdyni jak jacyś bezdomni. A może kolejną sekcje chcecie oddać i to takie sprawdzenie sił dla Asseco. Totalna paranoja klub grający zamiast u siebie gra na wyjeździe.

  • 16 21

  • (4)

   wiesz dlaczego grają w Gdyni?? Bo Ergo jest w tym czasie zajęta!!
   wiec lepiej jak grają w Gdyni niż by mieli grac na awuefie lub w Olivi albo w jakiejś szkole gdzie mogło by zobaczyć z 300 osób ten mecz.
   Bywam na meczach Trefla a tym razem będę miał bliżej

   • 17 2

   • No tak bo jakis Disney On Ice jest wazniejszy (2)

    To pokazuje gdzie w hierarchi stawiany jest trefl.

    • 7 14

    • to pokazuje, że hala w której na co dzień gra Trefl planuje imprezy o wiele wcześniej niż grafik ligi siatkówki.

     • 9 0

    • Nie

     to pokazuje że zarządzaniem Ergo Areną zajmują się profesjonaliści. Ta hala ma zarabiać i przynosić zyski

     • 5 3

   • A jaka wy tam macie siatkówkę w tej gdyni kibicu

    • 0 0

  • Mecz już odbył się w Gdyni.Wspaniałe widowisko,wygrany mecz gdańskich siatkarzy, jeszcze wspanialszy doping,żadnego kibolstwa i....... bezpłatne parkingi dla samochodów .To jest koleś wg ciebie ta paranoja.Wydaje mi się,że należysz do tzw ciężkich przypadków wymagających terapii zamkniętej.Chyba gdzieś w okolicach ul.Srebrniki..

   • 1 0

 • Są dodatkowe bilety.

  Widzę, że brak aktualizacji na stronie Trójmiasta - Klub podał rano, że będzie dodatkowych 150 biletów. Z tego co widzę jeszcze 120 można kupić w kasach.

  • 2 1

 • Trzeba przenieść siatkówkę do Gdyni na stałe.

  • 1 3

 • Trefl.

  Jak to możliwe aby klub z Gdańska w siatkówce grał mecz w Gdyni, to tak samo jakby Arka miała grać na boisku Lechii jako gospodarz!!!!! Pełne frajerstwo w wykonaniu władz klubu, żenada i kompromitacja!!!!!!!! Dla Gdańska 3500tys. Na takim meczu.

  • 2 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Najbliższy mecz Trefla

Asseco Resovia
31% TREFL Gdańsk
69% Asseco Resovia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Tomasz Bobkowski 12 40 100%
2. Zygmunt Bębenek 13 38 92.3%
3. Henryk Lackowski 13 38 92.3%
4. Grzegorz Wrzask 13 37 92.3%
5. Zbigniew Matyjasik 12 36 100%

Ostatnie wyniki Trefla

97% TREFL Gdańsk
3% GKS Katowice
25 listopada 2022, godz. 20:30
35% PSG Stal Nysa
65% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane