Stachura: Bardzo dobra obrona i nieskuteczność

29 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Arka Rugby

Sergo Kvernadze (na pierwszym planie) zdobył jedno z siedmiu przyłożeń, które rugbiści Arki zaliczyli w meczu z Orkanem. Sergo Kvernadze (na pierwszym planie) zdobył jedno z siedmiu przyłożeń, które rugbiści Arki zaliczyli w meczu z Orkanem.

Rugbiści Arki rozgromili na Narodowym Stadionie Rugby zespół Orkana Sochaczew 44:5 (15:0). Zdaniem trenera Macieja Stachury wynik byłby wyższy, gdyby nie... nieskuteczna gra jego podopiecznych w ofensywie. Gdynianie awansowali jednak na pozycję wicelidera ekstraligi i pozostaną na niej przynajmniej do 5 maja, bo dopiero wtedy swój mecz 12. kolejki rozegra Lechia. Gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z ostatnim w tabeli AZS AWF Warszawa.

Arka Gdynia - Orkan Sochaczew 44:5 (15:0)
Punkty: Banaszek 9, P.Dąbrowski 5, Szostek 5, Wilczuk 5, Olejniczak 5, Bachurzewski 5, Jasiński 5, Kvernadze 5 - Pisarek 5

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Wilczuk - Zdunek, Andrzejczuk - Raszpunda, Kwiatkowski, P. Dąbrowski - Szostek - Banaszek - Malochwy, Olejniczak, Szrejber, Simionkowski - Kvernadze oraz Kałduński, Bachurzewski, Perzak, Jasiński, Podolski, Skindel, M.Dąbrowski

Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie, kiedy z rzutu karnego trzy punkty zdobył Dawid Banaszek. Niespełna dziesięć minut później Arka zaliczyła pierwsze przyłożenie za sprawą Pawła Dąbrowskiego, a z podwyższenia dwa punkty dorzucił Banaszek.

Przez kolejne 25 minut utrzymywał się rezultat 10:0 dla gdynian, gdyż żadna ze stron nie była w stanie zakończyć akcji punktami. Dopiero na trzy minuty przed przerwą drugie tego dnia przyłożenie dla żółto-niebieskich zanotował Łukasz Szostek i na przerwę arkowcy schodzili prowadząc 15:0.

Po przerwie gdynianie uderzyli jeszcze szybciej niż w pierwszej połowie. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry pięć punktów zdobył Sergo Kvernadze. W 51, minucie jego wyczyn powtórzył wprowadzony po przerwie Craig Bachurzewski, a z podwyższenia zapunktował jeszcze Banaszek. Chwilę później piąte przyłożenie dla Arki zdobył Piotr Olejniczak i gospodarze prowadzili już 32:0.

W 67, minucie pierwsze i jak się okazało jedyne tego dnia punkty dla Orkana zdobył Konrad Pisarek, którego przyłożenie pozwoliło gościom pozbyć się niechlubnego zera. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa, przyłożenie zdobył Jakub Jasiński, a jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania wynik ustaliło przyłożenie Marcina Wilczuka i podwyższenie Banaszka.

Pomimo niewątpliwego "przejechania się" po czwartej w ligowej tabeli drużynie, trener mistrzów polski miał po spotkaniu sporo zastrzeżeń do swoich podopiecznych.

- Na pewno możemy być zadowoleni z bardzo dobrze zorganizowanej obrony, ale w ataku raziliśmy nieskutecznością. Gdybyśmy w pełni wykorzystali swoją dominację na boisku, wynik byłby znacznie wyższy. W perspektywie fazy play-off czeka nas jeszcze sporo pracy - powiedział nam trener Maciej Stachura.

Na Narodowy Stadion Rugby warto wybrać się również w poniedziałek. Od godziny 9.00 do 13.45 rozgrywany będzie I Memoriał Dariusza Olejniczaka w kategorii żaków, młodzików i kadetów. Dla kibiców wstęp bezpłatny (czytaj więcej).

Pozostałe mecze 12. kolejki:
Budowlani Łódź - Budowlani Lublin 78:7 (38:0), Juvenia Kraków - Posnania Poznań (czwartek, 3 maja), AZS AWF Warszawa - Lechia Gdańsk (sobota, 5 maja).

• ..

Nie znam się na rugby ale 73-0 to chyba porządne bęcki ? Do tego u siebie...

• 8 1

• a co bylo na boisku?

Trener I klasy "Olej" nie miał pomysłu na taktyke ? :)

• 5 5

• buehehe co za tytuł. (2)

nie trzeba być specem, żeby się domyśleć jaki będzie wynik Lechii więc po co ten durny tytuły?

• 18 8

• (1)

faworuzyja arke i widac to po tytułach w szczegolnosci.

• 8 5

• przeczytaj może kto jest podpisany pod artykulem

i już się koleś nie osmieszaj

• 1 0

• Czarni-bbrc lodz

czarni pruszcz pewnie wygrywaja w lodzi 101 do 0 Gratuluje !!!

• 7 0

• rcag

i dobrze :d juz od dawna jestsmy od nich lepsi

• 3 5

• (5)

Po co klub kibica wpierdziela się w konflikt dziewczyn Batora z klubem? Durny napis na prześcieradle!

• 8 3

• (3)

o co chodzi z tym konfliktem?

• 1 1

• (2)

7 wielkich rugbistek i ich trenejro wałek jarosław chcą siano od klubu aby mogli sobie po europie na turnieje o srebrny kartofel jeździć. Nawet do Szczurka poszli sie wypłakac. Panie Prezydencie jak żyć?

• 9 6

• (1)

bardzo dobrze, że zwróciły uwagę na swoją sytuację, siana nie dostawały nigdy, sekcja była skazana na ogarnianie wszystkiego we własnym gronie bez pomocy z klubu ale jak dziewczyny miały wyniki to chętnie prezes się nimi chwalił :)