Stal Mielec - Lechia Gdańsk 3:3. Kto zawiedziony po szalonym meczu? Passe trwają

20 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Marco Terrazzino (z prawej) wyprowadził Lechię Gdańsk na prowadzenie 3:1, ale błędy m.in. Mateusza Żukowskiego (z lewej) przyczyniły się do tego, że mecz w Mielcu zakończył się remisem. Marco Terrazzino (z prawej) wyprowadził Lechię Gdańsk na prowadzenie 3:1, ale błędy m.in. Mateusza Żukowskiego (z lewej) przyczyniły się do tego, że mecz w Mielcu zakończył się remisem.

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe ze Stalą Mielec 3:3 (2:1) w 15. kolejce PKO BP Ekstraklasa. Był to szalony mecz. Znacznie przemeblowana pod względem kadrowym drużyna Tomasza Kaczmarka przegrywała 0:1, by odpowiedzieć 3 golami, a potem stracić 2 bramki. W drugiej kolejce z rzędu 2 trafienia zaliczył Marco Terrazzio. Podział punktów oznacza, że ligowe passe obu zespołów są kontynuowane. Biało-zieloni nie przegrali 10., a rywale 7. meczu z rzędu. Czy zatem w sobotni wieczór jest ktoś zawiedziony?

Piasecki

Rezerwowi: 29 Primel, 3 Seweryn, 4 Czorbadżijski, 8 Urbańczyk, 9 Jankowski, 14 Kościelny, 22 Hinokio, 77 Szczutowski, 92 Kolew

Paixao

Rezerwowi: 1 Alomerović, 6 Kubicki, 9 Zwoliński, 10 Diabate, 27 Zjawiński, 72 Koperski, 78 Musolitin, 79 Sezonienko, 88 Kałuziński
  • 19' 64 Wrzesiński Zmiany 14 Kościelny
  • 46' 14 Kościelny Zmiany 4 Czorbadżijski
  • 69' 18 Kort Zmiany 22 Hinokio
  • 85' 11 Sitek Zmiany 77 Szczutowski
  • 85' 10 Mak Zmiany 8 Urbańczyk
  • 71' 8 Kryeziu Zmiany 6 Kubicki
  • 71' 28 Paixao Zmiany 9 Zwoliński
  • 71' 20 Conrado Zmiany 78 Musolitin
  • 82' 33 Terrazzino Zmiany 88 Kałuziński
  • 82' 17 Żukowski Zmiany 10 Diabate
  • 13' Sitek
  • 66' Tomasiewicz karny
  • 77' Mak
  • 37' Durmus
  • 45+1 Terrazzino
  • 59' Terrazzino
  • 36' Żyro
  • 52' Kort
  • 90+3 Piasecki
  • 30' Kryeziu
  • 36' Makowski

sztab Lechii wzmocnił nowy trener. Tym razem Tomasz Kaczmarek otrzymał wsparcie zagranicznego szkoleniowca

Emanuel Ribeiro w Lechii Gdańsk

z piłkarzy nikt nie otrzyma możliwości wyjścia do gry, jeśli na to nie zasłuży

Tomasz Kaczmarek o akademii. Nie będzie młodzieży na pokaz

dotyczy to tak własnej młodzieży jak i zagranicznych piłkarzy

Bassekou Diabate: Nauczyć się języka i zapracować na kontrakt

od nowa swoją przydatność do drużyny muszą udowodnić także kadrowicze

Jak wiodło się kadrowiczom z Lechii Gdańsk?

dziś macie ostatnią szansę, aby zadać pytania Dusanowi Kuciakowi, które zamieścimy w specjalnym wywiadzie

Dusan Kuciak Ligowcem Października. Zadaj pytanie bramkarzowi Lechii Gdańsk

w "11" Lechii w porównaniu z tą, która zagrała w ostatniej kolejce, istna rewolucja. Aż 6 zmian! Jedna wymuszona pauzą za kartki Malocy

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 2:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz sprawdź oceny piłkarzy i trenera

gruntownie przemeblowane centrum obrony i środek drugiej linii! Zmiany także w ataku i na lewej stronie boiska
Nowi piłkarze w "11" w porównaniu z kolejką sprzed reprezentacyjnej przerwy to: Kopacz (Stal Mielec), Tobers, Pietrzak, Makowski, Kryeziu i Terrazzino
jeśli zatem w ostatnich kolejkach jako jeden z powodów, że Lechii grało się trudniej, wskazywaliśmy to, że rywale wiedzą jak ekipa trenera Kaczmarka gra, to dziś Stal musi się biało-zielonych uczyć od nowa
Stal przed przerwą dla reprezentacji wygrała na wyjeździe z Legią 3:1. W porównaniu z "11", która grał w warszawie na Lechię wychodził skład z jedną korektą. W miejsce Flisa, który pauzuje za kartki, zagra Wrzesiński
w centrum obrony Stali były piłkarz Lechii - Matras
w ekstraklasie Lechia nie przegrała 9 ostatnich meczów, a Stal jest bez porażki od 6 kolejek
Lechia stalowe stroje, Stal w białych z niebieskimi dodatkami
1'
od środka mecz rozpoczęła Lechia
2'
zabawa Strączka we własnym polu bramkowym. Trzech piłkarzy Lechii zaatakowało bramkarza Stali, ale wyszedł on z opresji
3'
rzut rożny dla gospodarzy
4'
niecelnie główkował Mak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Getingera (LECHIA Gdańsk)
5'
na razie odważna gra z obu stron
7'
Strączek (Stal Mielec) przejął piłkę po dośrodkowaniu Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
7'
i już z drugiej strony boiska jesteśmy. Kuciak (LECHIA Gdańsk) złapał piłkę po wrzutce Getingera (Stal Mielec)
9'
Kapitalnie Kuciak (LECHIA Gdańsk), dwie doskonałe interwencje po strzałach Piaseckiego
13'
[1:0] Stal Mielec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sitek. Przelobował on Kuciaka z około 25 metrów po tym, gdy Mak odegrał piłkę po długim podaniu Żyro
14'
jeszcze sprawdzany VAR, chodzi o to, czy Mak nie był na spalonym
14'
gra wznowiona przy prowadzeniu Stali 1:0
16'
pomocy medycznej potrzebuje Wrzesiński (Stal Mielec)
17'
gra wznowiona, Stal na razie w "10"
19'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca kontuzjowany Wrzesiński, w jego miejsce wchodzi Kościelny.
21'
zerknijmy w statystyki posiadania piłki, tutaj Lechia prowadzi 59:41
22'
jednak gdańszczanie bez celnego strzału w tym meczu
24'
warto podkreślić, że mecz jest czysty, na razie tylko jeden faul, jest on po stronie Lechii
25'
2. rzut rożny dla Stali
25'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Getingera (Stal Mielec) z narożnika boiska
26'
i jest pierwszy korner dla Lechii, wywalczył go Durmus (LECHIA Gdańsk)
26'
i kolejny rzut rożny, znów Pietrzak (LECHIA Gdańsk)
27'
tym razem dośrodkowanie na drugi słupek, a poprzednio było na pierwszy. Strączek (Stal Mielec) wypiąstkował piłkę i jeszcze przy tej interwencji był faulowany przez Durmusa (LECHIA Gdańsk)
29'
strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk) i doskonała interwencja Strączka. Tylko rzut rożny
29'
Strączek (Stal Mielec) przejął piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
30'
Żółtą kartką został ukarany Kryeziu (LECHIA Gdańsk) po faulu na Sitku
32'
nadal Lechia nie zmusiła Stal to żadnego faulu. Sama 3 razy przekroczyła przepisy
32'
to tylko dowód na to, że oglądamy płynny mecz, w którym obie drużyny chcą grać w piłkę
35'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) ostro zagrał w pole bramkowe. Paixao próbował dostawić nogę, ale nie zdążył zmienić lotu piłki i wyszedł... niecelny strzał
36'
nowe ustawienie Lechii w drugiej linii, Kryeziu (LECHIA Gdańsk) gra w roli, w której dotychczas widzieliśmy Kubickiego (LECHIA Gdańsk), czyli jest "zawieszony" miedzy obroną a ofensywą, a Makowski (LECHIA Gdańsk) na pozycji Gajosa
36'
Żółtą kartką został ukarany Żyro (Stal Mielec).
36'
Żółtą kartką został ukarany Makowski (LECHIA Gdańsk).
37'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Durmus. Kapitalny strzał Ilkaya. Z ok. 18 metrów uderzył w sam róg bramki Stali, posyłając ją nad bramkarzem gospodarzy
41'
rykoszet po strzale Kryeziu (LECHIA Gdańsk). Będzie korner dla Lechii
42'
bez zagrożenia dla Stali po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
43'
tym razem niecelny strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk), choć miał podobną sytuację, jak wówczas, gdy zdobył wyrównanie
44'
i znów pojedynek Durmus (LECHIA Gdańsk) -Strączek (Stal Mielec). Skrzydłowy Lechii uderzył z 17. metra, bramkarz Stali złapał piłkę
44'
niecelny strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
45'
Paixao uderzył nad poprzeczką
45'
rośnie przewaga Lechii, już 59 procent posiadania piłki
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Terrazzino.Kapitalna akcja Lechii. Terrazzino krótko zagrał przed polem karnym do Paixao, Flavio natychmiast odegrał i Marci wbiegł w pole karne, skąd strzelił obok wychodzącego z bramki Strączka
45+3
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Kościelnego (Stal Mielec)
45+3
kontra Lechii, ale zakończona niecelnym podaniem Paixao w polu karnym Stali
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STAL MIELEC - LECHIA GDAŃSK 1:2
Dobry, emocjonujący mecz jak na warunki PKO BP Ekstraklasy. Widać, że grają drużyny, które są na fali i dawno w lidze nie przegrali meczu. Stal weszła lepiej w spotkaniu zdobyła prowadzenie, ale na koniec połowy wynik jest sprawiedliwy, jeśli spojrzymy na statystyki strzałów i posiadania piłki. W nich lepsza jest Lechia. Jednak korzystnego rezultatu nie byłoby, gdyby nie indywidualności. A gole to zasługa indywidualnych umiejętności Durmusa (LECHIA Gdańsk) i Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Temu drugiego przy bramkowej akcji wsparł jeszcze umiejętnie Paixao.
46'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kościelny, w jego miejsce wchodzi Czorbadżijski.
46'
boisko opuszcza piłkarz, który wszedł z ławki w... pierwszej połowie
46'
Lechia bez zmian w składzie
46'
jednak środkowi pomocnicy Lechii: Kryeziu (LECHIA Gdańsk) i Makowski (LECHIA Gdańsk) muszą mieć się na baczności, bo obaj mają kartki na koncie
46'
drugą połowę pd środka boiska rozpoczęła Stal
49'
Durmus (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
49'
sędzia dopatrzył się faulu na Piaseckim w polu karnym Stali po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
50'
Durmus (LECHIA Gdańsk) powinien poprawić na 3:1 po kapitalnym podaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Strzelił jednak nad poprzeczką
51'
Mak zdobył rzut rożny dla gospodarzy
52'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Getingera (Stal Mielec)
52'
co za zamieszanie w "16" Lechii? Kuciak (LECHIA Gdańsk) wyszedł z bramki, na szczęście Stal tego nie wykorzystała, choć próbował Czorbadżijski. Bramkarz Lechii nie dostał piłki, gdyż Terrazzino postanowił ją rozegrać
52'
Żółtą kartką został ukarany Kort (Stal Mielec) po faulu na Durmusu
56'
Strączek (Stal Mielec) odbił piłkę po strzale Paixao sprzed pola karnego
56'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie interweniuje po strzale z dystansu Tomasiewicza (Stal Mielec)
57'
strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk) w boczną siatkę bramki Stali, ale był jeszcze rykoszet i ta akcja zakończy się kornerem
58'
i jeszcze jeden korner dla Lechii
59'
[1:3] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Terrazzino. Piłka odbita po dośrodkowaniu Pietrzaka z narożnika boiska. Terrazzino uderzył z około 25 metrów pod poprzeczkę bramki Stali
59'
drugi mecz z rzędu Terrazzino (LECHIA Gdańsk), w którym zdobył 2 gole, a przecież wcale na tym nie musi poprzestać
61'
Lechia nadal napiera, rzut rożny dla gdańszczan
62'
tym razem zbyt mocne dośrodkowanie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
63'
niecelny strzał z dystansu Tomasiewicza (Stal Mielec)
65'
rzut karny dla Stali. Żukowski przy linii pola karnego faulował Maka
66'
[2:3] Stal Mielec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tomasiewicz z rzutu karnego. Kuciak rzucił się w lewy róg bramki, piłka została skierowana w prawy
67'
niecelny strzał z dystansu Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
68'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) ratuje Lechię przed stratą 3. gola. Odbił piłkę po strzale Piaseckiego
69'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kort, w jego miejsce wchodzi Hinokio.
70'
niecelny strzał Getingera (Stal Mielec)
70'
potrójna zmiana w Lechii się szykuje
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kryeziu, w jego miejsce wchodzi Kubicki.
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Zwoliński.
71'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Musolitin.
74'
Getinger (Stal Mielec) zdobył rzut rożny
74'
od kilkunastu minut gra z przewagą Stali, Lechia czeka na kontry
75'
77'
Piasecki, blokowany przez Kopacza (LECHIA Gdańsk), zagrał piłkę już za linią końcową boiska
77'
[3:3] Stal Mielec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mak. To nie błąd, to "wielbłąd"! Żukowski próbował wycofać piłkę do Kuciaka, ale zagrał ją pod nogi Piaseckiego, który szybko przekazał futbolówkę do Maka, który pokonał Kuciaka, który był na 15. metrze od własnej bramki
78'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni strzał Sitka
79'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
81'
Durmus (LECHIA Gdańsk) faulował Maka przed polem karnym Stali
81'
dwie zmiany przygotowuje Lechia
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Terrazzino, w jego miejsce wchodzi Kałuziński.
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żukowski, w jego miejsce wchodzi Diabate.
82'
Lechia wyczerpała limit zmian, Stal może jeszcze przeprowadzić podwójną zmianę
85'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sitek, w jego miejsce wchodzi Szczutowski.
85'
Stal Mielec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Urbańczyk.
87'
strzały 11:14, celne: 7:6
88'
Lechia ma 54 procent posiadania piłki i teraz wreszcie próbuje uspokoić grę, szkoda, że nie próbowała tego, gdy prowadziła 3:1
88'
Strączek (Stal Mielec) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
89'
zablokowany strzał Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk), ale akcja i tak przerwana, bo był spalony
90'
o 3 minuty dłużej trwać będzie druga połowa
90'
nieudany strzał Diabate (LECHIA Gdańsk). Strączek (Stal Mielec) przejął piłkę
90+3
Żółtą kartką został ukarany Piasecki (Stal Mielec).
90+3
rzut wolny dla Lechii. Okazja na dośrodkowanie dla Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
90+3
i tak też było, po dośrodkowaniu Rafała do strzału doszedł Durmus (LECHIA Gdańsk), ale został zablokowany
90+3
KONIEC MECZU. STAL MIELEC - LECHIA GDAŃSK 3:3
Po takich meczach zwykło się mówić: "dwóch rannych, ale żadnego zabitego". Był to szalony spektakl piłkarski, w którym nie brakowało niespodziewanych zwrotów akcji. Stal prowadziła 1:0, ale potem 3 gole strzeliła Lechia. Gospodarze nie dali za wygraną i zdołali doprowadzić do wyrównania. Tym samym passy obu drużyn bez porażki są kontynuowane. W Lechii to już 10. mecz z rzędu w ekstraklasie bez porażki. Można zatem mieć satysfakcję. Także statystyki pokazują, że remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Z drugiej strony, skoro Lechia prowadziła 3:1, to ona ma prawo czuć, że straciła 2 punkty. Z drugiej strony optyka patrzenia na ten wynik może zmienić się dziś wieczorem. Obecnie to bowiem Lechia jest liderem ekstraklasy, i jeśli Lech przegra u siebie z Piastem, tak zostanie i na koniec 15. kolejki ekstraklasy.

18 Górnik Łęczna 15 1 6 8 12:32 9
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2021-11-23