• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stal Mielec - Lechia Gdańsk. Nie ma finałów, więc David Badia wskazał nowy cel

Jacek Główczyński
13 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (58)

Lechia Gdańsk

Może jeszcze jeden finał? - zdaje się pytać David Badia (z lewej). Skoro jednak nie, to hiszpański trener wyznaczył nowy cel dla swojej pracy w Lechii Gdańsk. Może jeszcze jeden finał? - zdaje się pytać David Badia (z lewej). Skoro jednak nie, to hiszpański trener wyznaczył nowy cel dla swojej pracy w Lechii Gdańsk.

Lechia Gdańsk dotychczas grała finały, a każdy kolejny miał taki numer, ile kolejek pozostawało do końca rozgrywek. Po przegranej z Zagłębiem Lubin oraz decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN biało-zieloni już nie mają żadnych szans na utrzymanie ekstraklasy. Dlatego David Badia wyznaczył nowy cel, aby uzasadnić sens swojej dalszej pracy. Skoro od klubu nie dostał listy piłkarzy, którzy zostaną po wakacjach w drużynie, ani polecenia - kogo ma ogrywać bądź sprawdzić pod tym kątem, ogłosił grę o... jak najwyższe miejsce w końcowej tabeli. W niedzielę, 14 maja o godzinie 12:30 początek wyjazdowego meczu ze Stalą Mielec.Dlaczego stadion na ul. Traugutta nie jest przygotowany na organizowanie meczów Lechii Gdańsk? Przeczytaj i zobacz zdjęcia Dlaczego stadion na ul. Traugutta nie jest przygotowany na organizowanie meczów Lechii Gdańsk? Przeczytaj i zobacz zdjęcia

Relacja LIVE


Typowanie wyników

14 maja 2023, godz. 12:30
3 pkt.
Stal Mielec
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

60% 177 typowań Stal Mielec
18% 52 typowania REMIS
22% 66 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje dane"Jeszcze trzy finały" - zapewne usłyszelibyśmy dobrze znaną od co najmniej miesiąca formułę, w której zmieniała się tylko liczba pozostających do końca rozgrywek meczów. Jednak to już nieaktualne. Trzeba zmienić retorykę, gdyż po piątej przegranej z rzędu, tym razem u siebie z Zagłębiem Lubin 1:3, oraz decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN z 12 maja biało-zieloni już nie mają żadnych szans na utrzymanie ekstraklasy.

Piast Gliwice z licencją, Lechia Gdańsk poza ekstraklasą. PZPN wbił ostatni gwóźdź Piast Gliwice z licencją, Lechia Gdańsk poza ekstraklasą. PZPN wbił ostatni gwóźdź

Poprosiliśmy Davida Badię, który Lechię poprowadził w sześciu ostatnich meczach, zdobywając w nich tylko 1 punkt, by najlepiej w punktach, wskazał przyczyny degradacji.

- Zawsze mówię od serca. W każdym klubie, nie tylko w tym przypadku, decyduje o tym więcej niż jeden element. Nie jest to tylko trener bądź szczęście. W Lechii, odkąd tutaj jestem od 6 tygodni, jedną z głównych przyczyn była liczba kontuzji. Gdy jest pięciu zawodników kontuzjowanych to nie tylko odbija się to na meczu, ale także na jakości pracy wykonywanej w sesjach treningowych, bo niektórych rzeczy po prostu nie można przećwiczyć, czy też nie ma odpowiedniej rywalizacji na pozycjach. Natomiast pod względem piłkarskim zabrakło przede wszystkim skuteczności, większej liczby strzelanych goli, gdyż ten stosunek oczekiwanych do zdobytych bramek mamy niski - ocenił szkoleniowiec.


Natomiast nie odpowiedział wprost, gdy na przedmeczowej konferencji prasowej przed wyprawą do Mielca, został zapytany, czy zaległościach w wypłatach dotyczą także jego, a odniósł się do tej sytuacji ogólnie.

Jaki pomysł ma Gdańsk na europejskie puchary na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Czy to może być korzyść czy konkurencja dla Lechii? Jaki pomysł ma Gdańsk na europejskie puchary na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Czy to może być korzyść czy konkurencja dla Lechii?

- Niektórych piłkarzy mogło dotknąć to bardziej, innych mniej, ale wszystko, także to, że pochodzimy z różnych krajów, wpływa na sytuację w zespole. Jednak jesteśmy profesjonalistami. Przynajmniej ja jestem w 100 procentach skupiony na pracy i na tym co przed nami - zapewnił szkoleniowiec.


Badia podpisał kontrakt do końca sezonu. Po stracie szans na utrzymanie, nie otrzymał od klubu jasnej informacji - co z nim dalej?. Nie dostał również listy piłkarzy, którzy zostaną po wakacjach w drużynie, ani polecenia - kogo ma ogrywać bądź sprawdzić pod tym kątem w trzech ostatnich kolejkach, a tym bardziej - kogo już nie powinien wystawiać do składu, bo klub z danym graczem nie wiąże przyszłości.

Kto może uratować dla Lechii Gdańsk milion złotych? Sprawdź, co musi zrobić? Kto może uratować dla Lechii Gdańsk milion złotych? Sprawdź, co musi zrobić?

Jak informowaliśmy, jedyne zalecenia są co do młodzieżowców, gdyż muszą oni ratować klub przed grożącą karą w wysokości nawet milion złotych.Na tej podstawie wiadomo, że w Mielcu w "11" powinni znaleźć się pomocnicy: Jakub KałuzińskiDominik Piła, a także Kacper Sezonienko, który może zagrać zarówno na skrzydle jak i w ataku. Ponadto szansa na debiut w ekstraklasie otwiera się także przed bocznym obrońcą - Bartoszem Brzękiem.

Dlaczego Lechia Gdańsk spadła z ekstraklasy? Michał Nalepa wskazał winnych i powody Dlaczego Lechia Gdańsk spadła z ekstraklasy? Michał Nalepa wskazał winnych i powody

Natomiast z dotychczas podstawowych piłkarzy nie są uwzględniani ci, którzy pauzują za kartki: Michał NalepaŁukasz Zwoliński, a także kilku, których już dawno nie widzieliśmy na boisku, bo leczą kontuzje jak: Conrado, Filip Koperski bądź David Stec. Nadal na rekonwalescencji też Louis Poznanski, który "złapał" uraz nim zdążył zaprezentować się w ekstraklasie.Jednak bez względu na to, kto będzie wychodzić do gry w trzech ostatnich kolejkach, trener Lechii wyznaczył nowy cel, który zastępuje dotychczas grane finały.

- Chcę wykonać swoją pracę jak najlepiej. W ten sposób podejdę ja, i tego też oczekuję od zespołu w ostatnich kolejkach. Poza minutami dla młodzieżowców, którzy są przyszłością klubu, celem jest zajęcia jak najwyższego miejsca, jakie się da. Nie straćmy 17., a zaatakujmy jeszcze 16., bo na to są szanse - podsumował David Badia.
Lechia Gdańsk obniżyła ceny biletów na ostatni mecz w ekstraklasie do 25 zł Lechia Gdańsk obniżyła ceny biletów na ostatni mecz w ekstraklasie do 25 zł

Przypomnijmy, że końcowe miejsce wpływa także na wysokość ostatecznej premii, którą wypłaci Canal Plus. Zazwyczaj jedna pozycja wyżej to około 200 tysięcy złotych większa wypłata.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (58)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
39% Śląsk Wrocław
25% REMIS
36% Lechia Gdańsk

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Cracovia 0 0 0 0 0:0 0
1 GKS Katowice 0 0 0 0 0:0 0
1 Górnik Zabrze 0 0 0 0 0:0 0
1 Jagiellonia Białystok 0 0 0 0 0:0 0
1 Korona Kielce 0 0 0 0 0:0 0
1 Lech Poznań 0 0 0 0 0:0 0
1 Lechia Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
1 Legia Warszawa 0 0 0 0 0:0 0
1 Motor Lublin 0 0 0 0 0:0 0
1 Piast Gliwice 0 0 0 0 0:0 0
1 Pogoń Szczecin 0 0 0 0 0:0 0
1 Puszcza Niepołomice 0 0 0 0 0:0 0
1 Radomiak Radom 0 0 0 0 0:0 0
1 Raków Częstochowa 0 0 0 0 0:0 0
1 Stal Mielec 0 0 0 0 0:0 0
1 Śląsk Wrocław 0 0 0 0 0:0 0
1 Widzew Łódź 0 0 0 0 0:0 0
1 Zagłębie Lubin 0 0 0 0 0:0 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze drużyny po 34. kolejce zdobędą prawo gry w europejskich pucharach, a trzy ostatnie zespoły spadną do I ligi.

Ostatnie wyniki Lechii

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane