Stal Mielec - Torus Wybrzeże Gdańsk 26:22. Miłe złego początki piłkarzy ręcznych

15 maja 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Torus Wybrzeże Gdańsk wciąż jest niepewny utrzymania w PGNiG Superlidze. Po przegranej ze Stalą Mielec różnica między przedostatnim miejsce zmniejszyła się do 6 punktów, czyli dystansu, który można odrobić w 2 ligowe kolejki. Torus Wybrzeże Gdańsk wciąż jest niepewny utrzymania w PGNiG Superlidze. Po przegranej ze Stalą Mielec różnica między przedostatnim miejsce zmniejszyła się do 6 punktów, czyli dystansu, który można odrobić w 2 ligowe kolejki.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 22:26 (13:10) w meczu 23. kolejki. Tym samym podopieczni Mariusza Jurkiewicza zamiast zapewnić sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze już w sobotę, 15 maja, nadal w trzech ostatnich kolejach są narażeni na ataki rywali, którzy zajmują ostatnie miejsce, równoznaczne na koniec sezonu z bezpośrednią degradacją i przedostatnie, równające się konieczności gry w barażach.

STAL: Wiśniewski, Andelić, K.Witkowski - Ivanović 8, Petrović 5, Oliveira 4, Wołyncew 2, Wilk 2, Janyst 2, Wojdak 1, Adamczuk 1, Krupa 1, Krycki, Flont, Mochocki, Nowak

TORUS WYBRZEŻA: Chmieliński, P.Witkowski - Kosmala 5, Jachlewski 4, Adamczyk 3, Janikowski 3, Papaj 3, Gądek 2, Wróbel 2, Leśniak, Sulej, Stojek, Pieczonka, Mosquera

Piłkarze ręczni grali o święty spokój. Sprawdź, co obiecywali przed wyjazdem do Mielca?

Torus Wybrzeże Gdańsk mógł mieć święty spokój już na 3 kolejki przed końcem sezonu. Jako że w tym sezonie z PGNig Superligi spada tylko najsłabsza drużyna, a przedostatnią czeka gra w barażach z wicemistrzem I ligi, wystarczyło wygrać w Mielcu, aby zapewnić sobie ligowy byt w elicie bez oglądania się na wyniki rywali. I podopieczni Mariusza Jurkiewicza mecz w Mielcu rozpoczęli z takim animuszem jakby nie zamierzali pozostawić żadnych złudzeń, kto jest zespołem lepszym.

W 5. minucie prowadzili z przedostatnią drużyną tabeli 4:0! Dwiema bramkami mecz rozpoczął Kelian Janikowski, a po chwili jego wyczyn skopiował Krzysztof Gądek.

Dobrze znany w Trójmieście, gdyż grał m.in. w Wybrzeże, a obecnie prowadzący Stal - Dawid Nilsson nie czekał długo. Podczas przerwy na żądanie przywołał podopiecznych do porządku. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, choć pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8. minucie, i to po rzucie karnym.

Jednak jeszcze w 13. minucie nic nie wskazywało na załamanie po gdańskiej stronie. Do zdobywania bramek włączył się Paweł Papaj, a Wybrzeże prowadziło 7:3.

Wkrótce potem było już nerwowo. Stal przejęła inicjatywę i w 25. minucie doprowadziła do wyrównania 9:9. Impet gospodarzy osłabł dopiero wówczas, gdy na ławkę kar powędrował Bartosz Wojdak.

W liczebnej przewadze dwukrotnie trafił Janikowski, a Mateusz Wróbel poprawił na 12:9. Z różnicą trzech bramek przyjezdni zeszli też na przerwę. Natomiast zaraz po zmianie stron Mateusz Kosmala poprawił na 14:10, wykorzystując rzut karny, który sam wywalczył.

Niestety, potem gdańszczanie się pogubili, a rytmu nie mogli odnaleźć także z powodu fauli. Rywale zarabiali faule, a w wyniku gradacji faul w 45. minucie czerwoną kartkę otrzymał Patryk Pieczonka.

Stal objęła prowadzenie przy 16:15 i nie oddała go już do końca. Golem gdańskiej drużynie przypomniał się m.in. Ramon Oliveira, były szczypiornista... Wybrzeża.

Dla Stali było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a drugie odniesione nad Torus Wybrzeżem. 11 listopada ubiegłego roku w Gdańsku mecz zakończył się wynikiem 27:26 na korzyść przyjezdnych.

Przewaga gdańszczan nad przedostatnią drużyną tabeli stopniała do 6 punktów, co można odrobić w ciągu dwóch kolejek. Natomiast Piotrkowianin, który zamyka tabelę, ma 8 punktów straty. Teoretycznie i tę różnicę można jeszcze zniwelować do końca rozgrywek.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 23 4 1 1 17 622:698 15
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-17