Stal Nysa - Trefl Gdańsk 0:3. Siatkarze nabierają rozpędu

dak.
28 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk wygrał trzeci mecz z rzędu i to bez straty seta. Trefl Gdańsk wygrał trzeci mecz z rzędu i to bez straty seta.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe zespół Stal Nysa 3:0 (25:23, 25:23, 25:22) w 18. kolejce PlusLigi. Gdańscy siatkarze wygrali w trzech setach, ale spotkanie i tak trwało prawie dwie godziny. To już trzecie zwycięstwo z rzędu żółto-czarnych i to bez straty seta. Takiej serii w sezonie 2021/22 jeszcze nie zanotowali. Okazję do przedłużenia będą mieli w meczu z GKS Katowice. Spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski w Ergo Arenie pierwotnie miało odbyć się w środę, 2 lutego, ale zostało przesunięte o dzień wcześniej.

STAL: Komenda, Kwasowski 10, M'Baye 1, Ben Tara 16, El Graoui 5, Schamlewski 3, Dembiec (libero) oraz Bućko 3, Zajder 2, Dębski 1, Szwaradzki, Szczurek

TREFL: Kampa 4, Reichert 15, Urbanowicz, Wlazły 8, Lipiński 13, Urbanowicz 9, Mordyl 3, Olenderek (libero) oraz Sasak 3, Łaba 1, Kozub, Pruszkowski (libero)

Trefl Gdańsk ma się z czego cieszyć, bo wygrał trzeci mecz z rzędu i to bez straty seta. Wynik niepozorny, ale spotkanie trwało niemal trzy godziny.

Trener Michał Winiarski nie kombinował i w meczu ze Stalą Nysa postawił na ten sam skład, który wygrał poprzednio z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom (3:0).

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

I choć początek meczu był bardzo wyrównany, to jednak wyczekiwane efekty w końcu przyszły. Gospodarze dobrze radzili sobie w bloku, ale żółto-czarni w końcu przejęli inicjatywę i objęli przewagę 16:13. Wydawało się, że nic już nie może się wydarzyć, gdy mieli korzystny rezultat 23:19, ale wtedy gospodarze odpowiedzieli 3-punktową serią. Gdańszczanie nie wypuścili wygranego seta i ostatecznie zwyciężyli do 23.

Role odwróciły się w drugiej partii. Stal prowadziła już 11:6, ale starty z pola serwisowego zaczął odrabiać Karol Urbanowicz. I mimo, że po stronie miejscowych rozstrzelał się Wassim Ben Tara, najlepiej punktujący PlusLigi, to goście utrzymywali kontrolę nad grą. W końcówce znów zachowali więcej zimnej krwi i ponownie wygrali do 23.

W trzecim secie na boisku pojawili się zmiennicy: Maciej ZajderBartosz Bućko. Gra była nadal bardzo wyrównana. Przewaga na więcej niż 1 pkt przyszła dopiero przy stanie 17:15. I tu końcówka znów należała do Trefla, który uciekł na 3 "oczka". Co prawda Stal zdołała doprowadzić do remisu 21:21, ale to gdańszczanie dobili do 25 i wygrali w całym meczu 3:0.

Bartłomiej Lipiński: Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz

Zwyciężając to spotkanie bez straty seta, Trefl powiększył swoją przewagę nad ostatnią w tabeli Stalą do 12 punktów. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami Bartłomieja Lipińskiego, gdańszczanie teraz mogą skupiać się na ambitniejszych celach niż utrzymanie.

14 PSG Stal Nysa 18 1 17 17:51 7
W sezonie zasadniczym każdym zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsze osiem drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-10 zagrają o 9., a z 11-12 o 11. miejsce. Kolejność na miejscach 13-14 ustalona zostaje na podstawie wyników sezonu zasadniczego. Tylko ostatnia drużyna spadnie z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2022-01-30

Wyniki 18 kolejki

• Stal Nysa - TREFL GDAŃSK 0:3 (23:25, 23:25, 22:25)
  • Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:1 (26:24, 25:23, 20:25, 25:19,)
  • Cuprum Lubin - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 26:24, 11:15)
  • Enea Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 0:3 (20:25, 24:26, 16:25)
  • LUK Lublin - Projekt Warszawa 3:0 (25:23, 26:24, 25:12)
  • Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:2 (26:24, 26:28, 16:25, 25:17, 15:12)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów (odwołany z powodu zakażenia koronawirusem)