Stal Nysa - Trefl Gdańsk 1:3. Mariusz Wlazły odmienił grę siatkarzy

25 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (7)

Trefl Gdańsk

Mariusz Wlazły odmienił grę Trefla Gdańsk po wejściu z ławki rezerwowych. Mariusz Wlazły odmienił grę Trefla Gdańsk po wejściu z ławki rezerwowych.

Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe z PSG Stalą Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:14, 25:22) w 12. kolejce PlusLigi. Żółto-czarni zaczęli udanie, ale dali sobie wyrwać drugiego seta. Wtedy rozkręcać zaczął się wprowadzony na boisko Mariusz Wlazły i jako przyjmujący odmienił grę swojej drużyny. Po tym zwycięstwie żółto-czarni wyprzedzili bezpośredniego rywala w tabeli.

Stal: Zhukouski 1 punkt, El Graoui 12, Abramowicz 1, Ben Tara 14, Gierżot 12, Jankowski 2, Dembiec (libero) oraz Miyaura 14, Kramczyński 2, Zerba 1, Buszek, Szczurek

TREFL: Kampa 2, Martinez 11, Niemiec 5, Bołądź 26, Sawicki 3, Urbanowicz 12, Perry (libero) oraz Wlazły 11, Czerwiński, Droszyński

7 poprzednich meczów Trefla Gdańsk kończyło się po 3 setach, ale ta seria została przerwana w Nysie. Wyjazdowe spotkanie ze Stalą zakończyło się wynikiem 3:1.

Stal Nysa - Trefl Gdańsk. Przeczytaj zapowiedź

Ależ jakie to było spotkanie. Wyrównana walka toczyła się od samego początku. Przez długi okres żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie większe niż 2 punkty, ale stało się tak przy stanie 14:11 po złej zagrywce Wassima Ben Tary. Żółto-czarni "poczuli krew" i poszli za ciosem, dzięki czemu wygrali pierwszego seta do 20.

Karta odwróciła się w drugiej partii. Nysa zaczęła prowadzić grę dość szybko, bo już przy stanie 10:6. Gdańszczanie szukali sposobów na złapanie kontaktu i dopięli swego doskakując na 19:18. Udało się również zremisować na 22:22, ale następnie to gospodarze zaliczyli 3-punktową serię i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

To widocznie zaniepokoiło Igora Juricicia Goście prezentowali się znacznie lepiej po wejściu na boisko Mariusza Wlazłego. Sęk w tym, że zmieniając Mikołaja Sawickiego zajął pozycję przyjmującego i był to jego dopiero czwarty występ w tym sezonie.

Przyjezdni szybko przejęli inicjatywę. Najpierw zdobyli 4, a następnie 5 punktów z rzędu i prowadzili już 17:9. Gospodarze często byli bezradni i musieli uznać wyższość rywali, którzy ostatecznie wygrali do 14.

Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko Biała 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

Trefl ostatnio grał co kilka dni, dlatego nie na rękę był im tie-break. I z tą myślą przystąpili do czwartej partii. Tylko raz pozwolili w niej rywalom na objęcie prowadzenie, choć przez cały czas czuli ich oddech na plecach. Wygrali w wojnie nerwów, dzięki czemu zwyciężyli do 22 i 3:1 w całym starciu.

16 BBTS Bielsko-Biała 16 1 15 7:47 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-12-19

Wyniki 12 kolejki

• Barkom Każany Lwów - TREFL GDAŃSK 2:3 (19:25, 23:25, 25:22, 25:22, 10:15)
  • Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:21, 21:25, 25:20)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - LUK Lublin 2:3 (25:23, 21:25, 18:25, 25:22, 8:15)
  • Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 25:20, 23:25, 25:20, 13:15)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:17, 22:25, 25:18, 25:27, 12:15)
  • GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 21:25, 16:25)
  • Projekt Warszawa - Asseco Resovia 0:3 (13:25, 16:25, 17:25)
dak.

Opinie (7)

• Tyle czasu musiało minąć zanim Mariusz odkrył swoją optylmalną pozycję.

• 0 0

• Libero Perry jest z innego świata. Facet wymiata znanych i oglądanych dotychczas

Libero. Ma potężne wyczucie i talent. Coś mi się wydaje, że w Treflu zagrzeje tylko jeden sezon bo chętnych na kupno Jego nie zabraknie

• 9 0

• Super mecz!

Brawa dal całej drużyny za dobry mecz, a dla trenera za kapitalną zmianę na przyjęciu. Nikt nie spodziewał się Mariusza na tej pozycji. Można powiedzieć : Wlazły to to jak stare wino.