Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:1. Przegrany mecz o strefę barażową Fortuna 1. Ligi

7 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (307)

Hubert Adamczyk (pierwszy z prawej) strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w Rzeszowie, a porażka sprawiła, że żółto-niebiescy oddali tamtejszej Stali miejsce w "6" Fortuna 1. Ligi Hubert Adamczyk (pierwszy z prawej) strzelił honorowego gola dla Arki Gdynia w Rzeszowie, a porażka sprawiła, że żółto-niebiescy oddali tamtejszej Stali miejsce w "6" Fortuna 1. Ligi

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 1:2 (1:2) w 30. kolejce Fortuna 1. Ligi. Tym samym na rzecz tego rywala żółto-niebieskich stracili miejsce w czołowej "6" tabeli, która - jak wiadomo - na koniec sezonu da szansę walki o ekstraklasę w barażach. Podopieczni Ryszarda Wieczorka mogą żałować przede wszystkim pierwszej połowy, w której stracili 2 gole w 3 minuty, a sami nie wykorzystali kilku wyśmienitych okazji, a także mieli aż 12 rzutów rożnych. Honorowe trafienie Hubert Adamczyk zaliczył dopiero po rzucie karnym podyktowanym po interwencji VAR.

Małecki

Rezerwowi: 1 Pęksa, 6 Mustafajew, 9 Kłos, 17 Sadłocha, 18 Wachowiak, 20 Piątek, 23 Wrona, 80 Olejarka, 86 Kotwica

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 17 Capanni, 31 Tomal, 32 Stolc, 36 Bednarski, 39 Camara, 41 Szymański, 77 Żebrowski
  • 60' 4 Pajnowski Zmiany 6 Mustafajew
  • 68' 19 Małecki Zmiany 80 Olejarka
  • 89' 69 Michalik Zmiany 9 Kłos
  • 67' 94 Gojny Zmiany 77 Żebrowski
  • 67' 9 Haydary Zmiany 17 Capanni
  • 78' 6 Milewski Zmiany 32 Stolc
  • 11' Małecki
  • 13' Michalik
  • 45' Adamczyk karny
  • 4' Oleksy
  • 44' Poczobut
  • 59' Pajnowski
  • 36' Milewski
  • 70' Azacki
  • 77' Capanni

przed tygodniem u siebie Arka w roli goniącej nie potrafiła zmniejszyć straty do zajmującej 5. miejsce Puszczy

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 1:1. Przeczytaj relację, zobacz oceny dla piłkarzy i trenera, porównaj skład

Arka długo wówczas nie potrafiła narzucić swoich warunków gry rywalom. Czy dziś będzie lepiej skoro trener nie zdecydował się tylko na jedną zmianą? Z drugiej strony jest raczej niespodziewana, gdyż pomocnik Adamczyk zastępuje obrońcę Stolca

Przeczytaj, jak przed tygodniem Ryszard Wieczorek tłumaczył Arkę Gdynia

trener Wieczorek stopniowo przebudowuje Arkę według własnego pomysłu. Dziś najwyraźniej wypróbuje Gola w ustawieniu jako jednego z trzech obrońców

Którzy piłkarze zyskali, a którzy stracili po ostatniej zmianie szkoleniowca?

miejsce w składzie utrzymał oczywiście Milewski, który w dwóch ostatnich meczach strzelał gole, choć wcześniej na trafienie czekał ponad 2 lata

Przeczytaj wywiad z Sebastianem Milewskim, pomocnikiem Arki Gdynia

jak się spojrzy w tabelę i terminarz dla Arki ten mecz wydaje się kluczem do gry w barażach. Gdynianie mają punkt przewagi nas Stalą i Podbeskidziem, które wczoraj zremisowało w Łęcznej 3:3

Przeczytaj, czy z tym zdaniem zgadza się trener Arki Gdynia?

jak ważny to mecz także dla Stali świadczył fakt, że przed tygodniem oglądać Arkę na żywo przyjechali trener rzeszowskiego klubu - Myśliwiec i skaut - Socha. Obaj w przeszłości byli związany zresztą z żółto-niebieskimi

Przeczytaj wywiad z Tadeuszem Sochą m.in. o jego grze w Arce Gdynia i pracy w Stali Rzeszów

mimo sympatycznych wypowiedzi pod adresem Arki na boisku na pewno sentymentów nie będzie. Przekonał o tym zresztą jesienny mecz w Gdyni, gdy Stal zremisowała 2:2, mimo że przegrywała 0:2

Daniel Myśliwiec: Gdynia jest moją drugą miłością, po żonie. Przypomnij sobie, co jeszcze mówili trenerzy po meczu Arka - Stal 2:2

Stal przed tygodniem wygrała derby Rzeszowa 2:1. W porównaniu z tamtym meczem są dwie zmiany w "11". Do gry weszli obrońcy: Marczuk (Stal Rzeszów) i Pajnowski (Stal Rzeszów)
piłkarze na prezentacji. Arka niebieskie stroje, Stal na biało
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
uciekła piłka poza boisko Michalikowi (Stal Rzeszów). Od bramki grę wznowi Krzepisz (ARKA Gdynia)
3'
Gojny (ARKA Gdynia) w ataku sfaulował Poczobuta (Stal Rzeszów), gdy już wpadał w pole karne Stali
4'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego Stali
4'
Żółtą kartką został ukarany Oleksy (Stal Rzeszów) za faul na Skórze
5'
Marczuk (Stal Rzeszów) utrzymał piłkę w boisku, choć wydawało się, że po ostrym dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z wolnego będzie jeszcze rzut rożny
8'
szybkie rozgrywanie piłki przez Stal w ataku pozycyjnym. Mimo to Gojny (ARKA Gdynia) potrafił przerwać tę akcję
9'
Czubak biegł zdecydowanie w kierunku Bąkowskiego (Stal Rzeszów), ale bramkarz przy zagraniu nogą błędu nie popełnił
10'
na razie sporo niedokładności z obu stron, co skutkuje brakiem składnych akcji
10'
Gojny (ARKA Gdynia) zagrał nad defensywą Stali w pole karne, ale do piłki nie zdążył Skóra (ARKA Gdynia)
11'
[1:0] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Małecki. Poczobut dośrodkował z rzutu wolnego, bitego ponad 30 metrów od bramki. Prokić w trudnej sytuacji, właściwie ratując, by piłka została w boisku, odegrał do Małeckiego, który natychmiast uderzył. Kozłująca piłka wpadła przy prawym słupku bramki Krzepisza
13'
szybka odpowiedź Arki. Czubak w bardzo dobrej sytuacji, ale jego strzał odbił Bąkowski (Stal Rzeszów)
13'
[2:0] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michalik. Błyskawiczna kontra gospodarzy i fatalny błąd Krzepisza. Skrzydłowy Stali doszedł do podania Prokicia w "16", miał przed sobą Azackiego i dość ostry kąt do strzału. Mimo to trafił w tzw. krótki róg bramki Krzepisza
15'
Krzepisz (ARKA Gdynia) odbija piłkę po strzale Małeckiego
16'
rykoszet po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia), piłka zmierzała w krótki róg bramki Stali, ale Bąkowski (Stal Rzeszów), choć rzucał się już w drugą stronę, zostawił rękę i w nią trafiła piłka
17'
Czubak, mimo że starał się go blokować Góra (Stal Rzeszów), uderzył po długim rogu. Skóra (ARKA Gdynia), stojący przed bramką, przepuścił piłkę, ale minęła ona bramkę
18'
Oleksy (Stal Rzeszów) wybił piłkę za bramkę po dośrodkowaniu Stępnia
19'
krótko rozegrany korner przez Arkę, a dopiero później dośrodkowanie Adamczyka (ARKA Gdynia). Główkował Gol (ARKA Gdynia), ale nad poprzeczką
20'
niecelny strzał Skóry (ARKA Gdynia)
20'
Małecki zagrał w pole karne do Prokicia (Stal Rzeszów), któremu na strzał nie pozwolił Stępień (ARKA Gdynia)
21'
dobry mecz do oglądania, obie drużyny nastawione przede wszystkim na atakowanie, na razie jednak skuteczność po stronie Stali
22'
prostopadłe podanie Danielewicza (Stal Rzeszów) do wbiegającego w "16" Prokicia (Stal Rzeszów). Tym razem zbyt mocne zagranie i od bramki zacznie Krzepisz (ARKA Gdynia)
22'
rzut rożny dla Arki
23'
Gojny i Adamczyk rozegrali rzut rożny. Ten pierwszy dośrodkował, a strzał Gola trafił najpierw w Danielewicza, a po chwili w poprzeczkę. Ostatecznie piłka wyszła poza boisko
23'
i jeszcze jeden korner dla Arki
24'
Bąkowski (Stal Rzeszów) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
24'
zablokowany strzał Stępnia sprzed pola karnego
25'
trener Myśliwiec cały czas na stojąco, trener Wieczorek na zmianę: siada na ławkę, to wstaje i podchodzi bliżej linii bocznej
25'
zablokowany strzał Haydary'ego (ARKA Gdynia), a po dobitce Czubaka piłkę odbił Bąkowski (Stal Rzeszów)
26'
jest 5., a po chwili 6. rzut rożny dla Arki
27'
po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia) z narożnika boiska nie zdołał do strzału dość Gojny (ARKA Gdynia)
29'
Stępień (ARKA Gdynia) przedryblował Pajnowskiego (Stal Rzeszów) i celnie strzelił. Bąkowski (Stal Rzeszów) wybił piłkę poza bramkę
29'
bez zagrożenia dla Stali po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
30'
w rzutach rożnych 7:0 dla Arki, w golach - a to najważniejsze - 2:0 dla Stali
31'
Adamczuk przerwał kontrę Prokicia (Stal Rzeszów). Pierwszy korner dla miejscowych
31'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Poczobuta (Stal Rzeszów)
32'
i już jesteśmy pod drugą bramką. Wślizgiem Poczobut (Stal Rzeszów) wybił piłkę spod nóg Stępnia na rzut rożny
32'
krótko rozegrany korner i Gojny (ARKA Gdynia) szukał bezpośredniego strzału na bramkę. Zabrakło precyzji
33'
Już 9 strzałów Arki, w tym 4 celne, ale wciąż 0 goli
33'
Stal oddała 3 strzały w światło bramki, zdobyła 2 gole
34'
Czubak już cieszył się z gola, ale sędzia uznał, że Bąkowski (Stal Rzeszów) odbił piłkę po jego strzale przed linią bramkową
34'
czekamy na analizę VAR
35'
gra wznowiona, gola dla Arki nie ma
36'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia), który faulem przerwał kontrę Prokicia
37'
dośrodkowanie Poczobuta (Stal Rzeszów) prosto w ręce Krzepisza (ARKA Gdynia)
38'
Stępień (ARKA Gdynia) zdobył kolejny rzut rożny
38'
po rzucie rożnym Skóry (ARKA Gdynia) Arka długo utrzymywała się z piłką w "16", ale znów Stal uratowała się ostatecznie wybiciem poza bramkę
38'
i trzeci z rzędu korner, tym razem po akcji Skóry (ARKA Gdynia)
38'
11:1 w rzutach rożnych dla Arki. Piłka wybita po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
39'
Stępień (ARKA Gdynia) i korner nr 12
40'
z narożnika boiska Skóra (ARKA Gdynia), sprzed pola karnego Haydary (ARKA Gdynia). Piłka nad poprzeczką. Omran jeszcze pokazywał sędziemu, że była tzw. obcierka i powinien być kolejny rzut rożny. Jednak od bramki zacznie Bąkowski (Stal Rzeszów)
41'
jeszcze Marcjanik (ARKA Gdynia) dyskutuje z sędzią. Będzie interwencja VAR
41'
trzeba sprawdzić, czy Poczobut (Stal Rzeszów) nie zagrał ręką przy strzale Haydary'ego (ARKA Gdynia)
42'
Gol (ARKA Gdynia) i Milewskim (ARKA Gdynia) przy arbitrze, który jednak nie idzie do monitora, sprawdzić osobiście tej sytuacji
43'
dopiero teraz arbiter biegnie do monitora, to dobra wróżba dla Arki
44'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Arki!
44'
Żółtą kartką został ukarany Poczobut (Stal Rzeszów) jeszcze za zagranie ręką
45'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Pewny strzał Huberta. Skierował piłkę po ziemi, w prawy róg bramki, gdy bramkarz rzucił się w drugą stronę
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
centrostrzał Małeckiego. Krzepisz (ARKA Gdynia) z kłopotami, ale tym razem odbił piłkę, która zmierzała w górny róg jego bramki, znów na tzw. krótkim rogu
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STAL RZESZÓW - ARKA GDYNIA 2:1
Patrząc najpierw na grę, a teraz na statystyki trudno zrozumieć, dlaczego Arka przegrywa do przerwy. Gdynianie częściej byli przy piłce, a przede wszystkim oddali aż 15 strzałów, w tym 6 celnych. Natomiast w rzutach rożnych "wykręcili" przewagę aż 12:1.
Mimo to jedynego gola zdobyli po rzucie karnym, który podyktowany został po interwencji VAR. Sami zaś dość niefrasobliwie stracili 2 gole w ciągu 3 minut.
Dobrze że mają dziś za rywala zespół, który lepiej też czuje się w ataku niż w obronie, a zatem jeszcze wszystko tutaj może się zdarzyć. Przy takim stylu obu zespołów bramki po przerwie i to nawet w dużych ilościach są jak najbardziej możliwe. Widać, że oba zespoły dobrze czują się w atakach skrzydłami. Stąd tez dużo jest sytuacji podbramkowych.
równolegle z drugą połową meczu Arki będziemy relacjonować mecz 1. Ligi Żużlowej z Bydgoszczy, gdzie jeździć będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk

LIVE ZUŻEL: Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

46'
drugą połowę rozpoczęła od środka boiska Stal
46'
w przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę w składzie
48'
doskonała akcja i świetny strzał Adamczyka (ARKA Gdynia). Bąkowski (Stal Rzeszów) wyciągnął się jak długi i odbił piłkę
50'
Czubak z woleja strzelił nad poprzeczką po dośrodkowaniu Stępnia
51'
Gol (ARKA Gdynia) po przechwycie wyszedł z kontrą i zdobył rzut rożny
52'
z narożnika boiska dośrodkował Skóra (ARKA Gdynia), ale Gojny (ARKA Gdynia) faulował w polu karnym Marczuka (Stal Rzeszów) przy walce o górną piłkę
52'
Marczuk (Stal Rzeszów) potrzebuje pomocy medycznej
53'
wzywani też fizjoterapeuci Arki na boisko, przykładany lód pod oko Gojnego (ARKA Gdynia)
54'
gra wznowiona, na razie obie drużyny w "10"
54'
Marczuk (Stal Rzeszów) wraca na boisko, Gojny (ARKA Gdynia) nadal poza placem gry
55'
Małecki zaatakował, gdy Stal gra 11 na 10. Zdobył rzut rożny
56'
Gojny (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
57'
bez zagrożenia dla Arki po rzucie rożnym Poczobuta (Stal Rzeszów)
59'
Żółtą kartką został ukarany Pajnowski (Stal Rzeszów) po faulu na Skórze
59'
Stal przygotowuje zmianę
60'
kiks Poczobuta (Stal Rzeszów) we własnym polu karnym. Z prezentu próbował skorzystać Skóra (ARKA Gdynia), ale główkował nad poprzeczką
60'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pajnowski, w jego miejsce wchodzi Mustafajew.
60'
Stal zmieniła na lewej obronie
61'
Zimą 2022 roku pozyskaniem Mustafajewa (Stal Rzeszów) zainteresowana była... Lechia Gdańsk
62'
Bąkowski (Stal Rzeszów) odbił piłkę po strzale Czubaka, a Oleksy (Stal Rzeszów) wykopnął ją za bramkę
62'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska dwukrotnie strzelał Milewski (ARKA Gdynia). Za każdym razem był blokowany
63'
niecelny strzał głową Małeckiego po dośrodkowaniu Michalika (Stal Rzeszów)
64'
teraz Małecki na spalonym
65'
Gol (ARKA Gdynia) przerzucił piłkę nad defensywą rywali, ale tam był tylko Bąkowski (Stal Rzeszów)
65'
będzie podwójna zmiana w Arce
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
67'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Capanni.
68'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Olejarka.
68'
Arka zmieniła na lewym wahadle i na środku rozegrania, a roszada Stali w ataku
69'
obaj trenerzy mogą jeszcze wymienić trzech zawodników, ale szkoleniowiec Stali ma tylko jedną, a Arki dwie zmiany
70'
szczęście przy Arce. Prokić (Stal Rzeszów) mógł uderzać z woleja z narożnika pola bramkowego, ale odegrał do Olejarki (Stal Rzeszów), który kopnął z 5-6 metrów piłkę nad bramką
70'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia).
72'
Prokić (Stal Rzeszów) z ostrego kąta strzelił w krótki róg bramki Arki, ale tym razem dobra interwencja Krzepisza (ARKA Gdynia). Bedzie jeszcze korner dla Stali
72'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Poczobuta (Stal Rzeszów) z narożnika boiska
73'
Marcjanik (ARKA Gdynia) z własnej połowy zagrał bezpośrednio pod pole karne rywali. Gdyby Skóra (ARKA Gdynia) opanował piłkę, byłbym sam na sam z bramkarzem
74'
na spalonym Olejarka (Stal Rzeszów)
76'
Capanni (ARKA Gdynia) w polu karnym Stali sfaulował Poczobuta (Stal Rzeszów)
77'
Żółtą kartką został ukarany Capanni (ARKA Gdynia).
77'
znów szczęście przy Arce. Oleksy (Stal Rzeszów) uprzedził Gola 5. metrów od gdyńskiej bramki i skierował głową piłkę nad poprzeczką
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Stolc.
78'
zmiana tez ustawienia Arki. Gol (ARKA Gdynia) z obrony przechodzi na środek drugiej linii, czyli na swoją normalną pozycję. Natomiast w defensywie zastąpił go Stolc (ARKA Gdynia)
81'
od kilkunastu minut nie układa się gra Arki w ofensywie
82'
nierozważny faul Capanniego (ARKA Gdynia), który ma już żółtą kartkę
82'
niecelny strzał z dystansu Danielewicza (Stal Rzeszów)
84'
Michalik (Stal Rzeszów) ofiarnie przyjął mocne dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia). Piłka trafiła go w głowę i wyraźnie był zamroczony
85'
Michalik (Stal Rzeszów) na razie poza boiskiem
85'
skrzydłowy Stali wraca na boisko
86'
indywidualna akcja, okraszona m.in. efektowną ruletą Stępnia, ale bez efektu w postaci strzału
87'
niecelny strzał z dystansu Azackiego (ARKA Gdynia)
88'
jeszcze będzie zmiana w Stali
89'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalik, w jego miejsce wchodzi Kłos.
89'
zmiana Stali na prawym skrzydle
90'
zbyt mocne podanie do Czubaka. Od bramki zacznie Bąkowski (Stal Rzeszów)
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Kłos (Stal Rzeszów) zdobył rzut rożny dla miejscowych
90+1
krótko rozegrany korner przez Stal. Widać, że bardziej zależy jej na utrzymaniu się przy piłce niż następnym atakom
90+2
Bąkowski (Stal Rzeszów) poza własnym polem karnym wybił piłkę, do której starał się dobiec Skóra (ARKA Gdynia)
90+3
Kontra Stali 3 na 2, kończy się niecelnym podaniem Prokicia (Stal Rzeszów)
90+4
wrzut z autu Żebrowskiego (ARKA Gdynia) w pole karne Stali. Bąkowski (Stal Rzeszów) wyszedł aż na 14. metr i złapał piłkę
90+4
KONIEC MECZU. STAL RZESZÓW - ARKA GDYNIA 2:1
Arka w drugiej połowie nie miała już tylu szans na gole co przed przerwą. Najmocniej bramkarza zatrudnili Adamczyk (ARKA Gdynia) i Czubak. Stal natomiast w dobrych sytuacjach pudłowała. Tym samym wynik ustalony do przerwy nie uległ zmianie.
Co on oznacza dla układu w tabeli? Arka wypad z "6", a więc ze strefy barażowej, a jej miejsce zajmuje Stal, która w dodatku ma dwa punkty przewagi nad gdyńską drużyną i lepszy bilans bezpośrednich meczów (2:2, 2:1), który będzie rozstrzygający, gdyby na koniec sezonu była identyczna liczba punktów tych ekip.

18 Sandecja Nowy Sącz 30 4 11 15 26:47 23
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Ponadto zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.
Tabela wprowadzona: 2023-05-09