Stal rozbita w Sopocie

Krzysztof Klinkosz
31 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Trefla po meczach m.in. z Turowem i Asseco Prokomem wreszcie zmierzyli się z łatwiejszym rywalem. Efektem tego było gładkie zwycięstwo sopocian. Sopocianie rozbili na własnym parkiecie Stal Stalową Wolę 81:57 (23:13, 16:15, 23:5, 19:24).

TREFL: Kinnard 18, Kuzminskas 16, Stefański 14, Hawkins 12, Kitzinger 9 - Ratajczak 9, Malesa 3, Kietliński 0, Kowalczuk 0, Załucki 0, Wilkusz 0.

STAL: Loyd 16, Partyka 4, Gabiński 4, Godbold 0, Andrzejewski 0 - Miszczuk 13, Klima 9, Wołoszyn 5, Kasiulevicius 3, Jarecki 2, Malczyk 1.

Gospodarze sobotniego meczu już po 4 minutach gry prowadzili 12:2, w kolejnych akcjach powiększali jeszcze przewagę i w pewnym momencie było już 21:6. Ekipa Trefla chyba zbyt zdekoncentrowała się tym wysokim i łatwym prowadzeniem oddając inicjatywę zespołowi ze Stalowej Woli. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:13 dla Trefla.

Pogoń Stali za gospodarzami trwała nadal w drugiej kwarcie. W 16 minucie gry przewaga sopocian stopniała już tylko do 4 punktów (29:25). Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Iwo Kitzinger i choć w sumie w meczu zdobył mniej punktów, niż w ostatnich spotkaniach, to w drugiej kwarcie poderwał swoją ekipę do walki a po jego punktach sopocianie odskoczyli na 35:25.

Po pierwszej połowie największą ilość punktów zdobyli w sopockiej ekipie: Lewrance Kinnard - 12 oraz Saulius Kuzminskas - 8, w zespole Trefla zabrakło w sobotę Gintarasa Kadziulisa. Doświadczony Litwin narzeka na kontuzję stopy. Zapewne przy jego obecności zwycięstwo Trefla byłoby bardziej okazałe.

Mecz w praktyce rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie. Podopieczni Karlisa Muiznieksa nie pozostawili w niej rywalom żadnych złudzeń. "Stalówka" przez dziesięć minut zdobyła zaledwie 5 punktów podczas gdy gospodarze niemal 5 razy więcej. Przewaga sopocian rosła po każdej akcji. Wreszcie też gospodarze zagrali równo przez całą kwartę, bez okresów przestoju tak charakterystycznych dla Trefla w poprzednich spotkaniach.

Po 30 minutach meczu Trefl prowadził różnicą niemal 30 punktów (62:33), w ostatniej kwarcie na parkiecie pojawili się nominalni rezerwowi drużyny "żółto-czarnych". Nie podtrzymali oni tempa zdobywania punktów z trzeciej kwarty i zespół gości w minimalnym stopniu odrobił straty co jednak nie zapobiegło pogromowi.

Tabela wprowadzona: 2009-10-31
Pozostałe wyniki 5 kolejki PLK: czwartek - Polpharma Starogard Gd. - Kotwica Kołobrzeg 79:58 (17:15, 21:20, 22:13, 19:10), piątek - Polonia Azbud Warszawa - Energa Czarni Słupsk 65:61 (19:13, 18:13, 8:19, 20:16), sobota - AZS Koszalin - Anwil Włocławek 73:76 (18:22, 15:18, 14:20, 26:16), Sportino Inowrocław - PGE Turów Zgorzelec 78:93 (19:27, 19:33, 19:18, 21:15), Polonia 2011 Warszawa - Sokołów Znicz Jarosław 46:79 (12:18, 7:20, 14:24, 13:17), 69:89 (26:13, 20:27, 13:24, 10:25).