Najwyższa wygrana Arki w sparingach 2015

18 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Arka strzeliła III-ligowcowi siedem goli. Autorem jednego z nich był Michał Nalepa. Arka strzeliła III-ligowcowi siedem goli. Autorem jednego z nich był Michał Nalepa.

Piłkarze Arki nie mieli litości dla wicelidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej na Narodowym Stadionie Rugby. Start Warlubie wrócił do domu z wynikiem 7:0 (3:0). Do przerwy we wszystkich golach miejscowych miał udział Patrik Lomski, który strzelił bramkę, a przy dwóch kolejnych asystował. Po zmianie stron rezultat poprawiali także gdyńscy defensorzy.

Karłowicz 26, Lomski 28, Marcus 33, Szubert 48, Kowalski 59, Nalepa 75, Rzuchowski 87

ARKA
I połowa: Kędra - Stolc, Wojcinowicz, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Gałecki - Lomski, Marcus, Wojowski - Karłowicz
II połowa: Miszczuk - Kowalski, Marcjanik, Szur, Dampc - Rzuchowski, Nalepa - Renusz, Tomasiewicz, Jagiełło - Szubert

START: Skowroński (46 Woźniak)- Lipiński (82 Oparka), Żurek, Simson, B.Kowalski - Maziarz (60 Fafiński), Żurowski (70 Rombalski), Binerowski, Mielcarek - Tabaczyński (46 Adamczyk), Sulej (60 Kaniewski)

W sparingu przeciwko III-ligowcowi trenerzy Grzegorz NicińskiGrzegorz Witt sprawdzili 22 piłkarzy. Trzeciego już partnera podczas zimowych sparingów otrzymał Krzysztof Sobieraj. Wcześniej po dwa razy u boku kapitana Arki na środku obrony grali Przemysław SzurMichał Marcjanik, a w środę dostał szansę najmłodszy z defensorów w pierwszej drużynie, Tomasz Wojcinowicz.

Wicelider grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej sprawdził obronę miejscowych już w 3. minucie. Paweł Tabaczyński zdołał złożyć się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę. Natomiast kwadrans później formę niedawnego rekonwalescenta, Dawida Kędry sprawdził Szymon Maziarz. Bramkarz Arki zdołał sparować piłkę po jego uderzeniu na róg. Natomiast w 41. minucie po kontrze Przemysław Sulej strzelił w poprzeczkę.

Jednak golem często pachniało także pod bramką gości. Już w 4. minucie niewiele do szczęścia zabrakło Pawłowi Wojowskiemu, który dobijał po strzale Piotra Karłowicza. W 8. minucie ten drugi spudłował głową po dośrodkowaniu Marcusa, który znów był sprawdzany na pozycji numer 10.

ZAGŁOSUJ - KTO POWINIEN GRAĆ NA POZYCJI NUMER 10 W ARCE?

Tak Arka grała ze Startem.

Sposób na Start znalazł wreszcie Patrik Lomski. W 26. minucie fiński skrzydłowy dośrodkował z prawego skrzydła, a Karłowicz dostawił nogę i było 1:0. Dwie minut później Patrik zademonstrował, że sztuka uderzenia z dystansu także nie jest mu obca. Precyzyjnie uderzona z niespełna 25 metrów piłka wpadła tuż przy słupku do siatki rywali. Natomiast w 33. minucie skrzydłowy znów zaliczył asystę, gdy po dwójkowej akcji wyłożył piłkę na gola Marcusowi.

TO JEST OBECNIE NAJLEPSZY SNAJPER ARKI. PATRIK LOMSKI NIGDY NIE BYŁ TAK SKUTECZNY JAK W GDYNI

Efektownie Arka rozpoczęła również drugą połowę, gdy na boisku pojawiła się zupełnie nowa "11". Największe zagrożenie siał Michał Renusz, który tym razem rozpoczął na prawym skrzydle, by następnie przejść na lewą flankę. W 48. minucie to on wyłożył piłkę Michałowi Szubertowi, który poprawił na 4:0. Po chwili sam uderzał nieznacznie nad

W 56. minucie byłby piąty gol Arki, ale tym razem... samobójczy. Maciej Dampc, choć nie był przez nikogo atakowany, zdecydował się wybijać piłkę po dośrodkowaniu rywali nad bramką. Źle przymierzył, gdyż piłka zmierzała pod poprzeczkę. Z najwyższym trudem Jakub Miszczuk wybił ją na róg.

Był to jedynie przerywnik w atakach miejscowych. W 59. minucie gospodarze cieszyli się po stałym fragmencie gry. Michał Rzuchowski z rogu zagrał w pole bramkowe, a Łukasz Kowalski uprzedził obrońców i nogą skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później znów z narożnika boiska wrzucił Rzuchowski, a Renusz posłał futbolówkę w słupek.

Dużą ochotę na gola miał Michał Nalepa. Przy uderzeniach z dystansu nie trafiał futbolówką w bramkę, ale gdy dostał piłkę od Szuberta nie zmarnował pojedynku sam na sam z bramkarzem na kwadrans przed końcem gry.

W 87. minucie końcowy rezultat ustalił Rzuchowski po pięknej akcji z Aleksandrem Jagiełło.

- Rzeczywiście w tym meczu udało nam się kilka bardzo fajnych akcji, strzeliliśmy dużo goli, jednak pamiętamy z kim graliśmy. Przeciwnik pozwalał nam w tym sparingu na dużo i ułatwił nam zadanie. Ja z tego zdaję sobie sprawę, choć oczywiście 7 zdobytych bramek zawsze cieszy - ocenił Rzuchowski, dla którego było to pierwsze trafienie w Arce od powrotu z Ruchu Chorzów.

MICHAŁ RZUCHOWSKI: POWRÓT DO GDYNI TO NAJLEPSZA DECYZJA

W sparingu nie grali kontuzjowani: Bartosz Ława, Maciej Koziara, Maciej Wardziński i Glauber. Natomiast zamiast gry kontrolnej w środę zajęcia indywidualne mieli: Paweł Abbott, Grzegorz Lech i Łukasz Skowron.

ZIMOWE SPARINGI ARKI
Bilans: 4 zwycięstwa, 1 remis, bramki 17:2

23 stycznia, Cetniewo: Okocimski Brzesko (II liga) 4:0 (1:0)
Piotr Karłowicz,
Aleksander Jagiełło, Patrik Lomski, Michał Szubert

31.01 Gdynia: Stomil Olsztyn (I liga) 1:1 (1:0)
Marcus

07.02 Gdynia, Olimpia Grudziądz (I liga) 4:1 (3:1)
Krzysztof Sobieraj, Lomski, Paweł Abbott, Marcus

14.02 Gdynia: Kotwica Kołobrzeg (II liga) 1:0 (0:0)
Lomski

18.02 Gdynia: Start Warlubie (III liga) 7:0 (3:0)
Karłowicz, Lomski, Marcus, Szubert, Łukasz Kowalski, Michał Nalepa, Michał Rzuchowski

21.02 Gdynia, 15:00: Błękitni Stargard Szczeciński (II liga)
28.02 Gdynia, 13:00: Olimpia Elbląg (III liga)
28.02 Gdynia, 15:00: Gryf Wejherowo (III liga)

Opinie (66) ponad 20 zablokowanych

• Tylko arka gdynia grabowek (5)

Brawo Nitek brawo zespol

• 59 43

• (1)

Niedzwiedz to ten co na poczatku lat 90 chodzil na Baltyk i pozniej tez ...z Grabowka niejaki R.P. MieszkaniecGrabowka tez....

• 7 7

• Polarny

Niedźwiedź jest tylko jeden PR III

• 4 1

• STOLICA

Chłopaki z Grabówka z Arka ! ODRODZENI !

• 7 3

• Ho ho.... to teraz moze my wam damy szanse na sparing!

`Batman` Pomlewo-Wybudowanie.

• 3 2

• arka na grabowku jest jak UFO niby ktos cos slyszal ale nie widzial

• 1 3

• Moim zdaniem sparingpartnerzy zdecydowanie za słabi jak dla drużyny z ambicjami na awans do ekstraklasy (4)

• 39 27

• Po pierwsze nie ma ambicji

Po drugie dzis liga mistrzow i nie mogli lepsi dojechac.

• 25 6

• ???

Lepiej grać sparingi z Legią, Lechem, Śląskiem? Mieć posiadanie piłki 20-30% wtedy wiele można z ustawieniem kombinować. Jak rywal jest słabszy to można trenować swoje schematy, a nie wybijanie na oślep. Łatwiej w takich meczach zgrać drużynę, nie wspominając już o psychice. Jeden mocniejszy zespół może być po całym okresie przygotowawczym. W trakcie sparing to taki ciekawszy trening. I lepiej w takim treningu brać czynny udział niż tylko biegać za piłką.

• 5 1

• Sparingpartnerzy w sam raz! Jaka drużyna taki sparingpartner! Lechia np gra sparingi z FC BARCELONA!!! (1)

Jak sie nazywa ta drużyna z........Gdyni??? Bo ta z Warlubia to START!

• 5 5

• Weź głębooki oddech i policz do 10

Z Barceloną to nie był mecz sparingowy, ani towarzyski. Ktoś zapłacił to z Wami zagrali. Mecz pokazowy. Tyle w temacie. Sparing to grali z inną Hiszpańską potęgą. Tyle że z 4 ligi UD Los Barrios. Cóż za hipokryzja śmiać się z Arki, samemu grając z Hiszpańskimi kelnerami

• 5 3

• Ogolnie

Arkowcy zrobili sobie z nich pośmiewisko i nie chodzi tu tylko o wynik. Nie wiem czy fajnie to się oglądało.

• ciekawe talenty

Teraz to juz awans do ekstraklasy i Pucharów Europy pewny.

• 23 15

• Brawo, co akcja to ładniejsza, dosłownie pojechali z nimi jak z warlubskim masłem (1)

Skrzydłowi Arki będą najlepsi w lidze, zobaczycie!

• 37 28

• Liga

No trzeba przyznać ze skrzydlowi będą wzmocnieniem ale liga wszystko zweryfikuje oby na plus.

• 9 4

• (6)

Sopot za Areczką! :)

• 57 39

• hahahahaha (2)

cos ktos slyszał , cos ktos powiedział , drugi dodał , ale nikt was tam nie widział . To nadaje sie do Archiwum X HAHAHAHA

• 15 20

• Był będzie jest net baltyk sks

• 13 7

• Ja widzę często Arkowcow

W Sopocie i choć kibicuje innej drużynie to mi nieprzeszkadza to że sobie chodzą.

• 15 2

• Chyba ten w Albanii!!! (1)

ag Sopot jest jak U.F.O.!

• 10 14

• Odezwał się gimbus z szadolek i władca murów, pakuj zeszty spać i rano szkoły

• 14 8

• Ja jestem z Sopotu i powiem tak....nie znam nikogo kto kibicuje śledziom??? Sopot to jest Lechia Gdansk!

• 2 5

• Areczka 7 - warlubie 0 ! I połowa (3)

Fajna gra nie było ciśnienia na zdobywanie bramek. A i tak kilka fajnycha akcji zakończonych zdobyczą bramkowa. Jednak należy dodać ze przeciwnik dziś nie należał do wymagających. Ale wszyscy sumiennie podeszli do meczu. Fajnie podłączał sie Stolc ale chciałbym dodać ze ze zobserwacji wszyscy nasi obrady grajacy z Patrykiem wyglądają super facet potrafi pomagać i chyba ma to cos. W pieszej połowie fajnie zagrał jeszcze Wojo więcej pewności siebie ! Oraz Gałecki i tu to samo wira we własne umiejętności na pewno sie przydadzą. Markus jak zwykle na swoim poziomie ale tu powinien raczej błyszczeć na poziomie takieg rywala Karłowicz musi pracować. Obrona a dokładnie środek raczej przeciętnie od Sobieraja należy wymagać dużo więcej.

• 24 8

• Areczka 7 - Warlubie 0 II połowa

Duże brawa dla skrzydłowych zarówno Jagielo jak Renusz super ale weszli już na podmęczoną zespół z warlubia i dlatego pewnie zdecydowanie lepiej sie imi grało. Fajnie Szubert oraz oraz Tomasiewicz ( młody wie o co chodzi w piłce i widać już u miego nowoczesne podejście do gier zespołowych kiedy możesz podawać to podaj a kozysci z tego bedą lepsze jak byś miał na sile walić głowa w mur. Dużo chłopak widzi i tu pełen szacun ze jako nowy zawodnik nie próbuje na sile robić czegoś. Tylko patrzy na korzysci całego zespołu. O obronie niemodna nic powiedzieć bo nie mieli nic do roboty tyle.

• 19 7

• nie ma emeryta Ławy, więc najsłabszym ogniwem emeryt Sobieraj (1)

• 1 7

• chyba z Kowalem go pomyliłeś

• 0 0

• Myśląc perspektywicznie ,czyli na przyszłość (4)

to Abbot,Lech i Skowron nic nie dadzą tej drużynie i spokojnie niech sobie trenują dalej indywidualnie:)albo niech pòjdą w ślady byłego kierownika sportowego który uraczyłnas tymi "wzmocnieniami'' na początku tego sezonu:)

• 13 4

• Śmieszą mnie tacy "kibice" (3)

Skąd wiesz co może dać drużynie Abbott skoro w Arce dopiero teraz jest w normalnej dyspozycji. Wymieniłeś tą trójkę bo ktoś się z nich śmieje, a spora grupa oszołomów za nimi ślepo powtarza. Pewnie byłeś też za wywaleniem Kuklisa po pierwszych 2-3 spotkaniach ;) Kowalski to jest porażka tej drużyny. Z całym szacunkiem dla chłopa, ale jak odchodził każdemu spadał kamień z serca bo był już najsłabszym ogniwem. Mijają lata, on wraca, a kibice amnezja. Glauber kontuzja i obawiam się, że Nitek będzie bał się postawić na tej pozycji juniora. A ten od Kowala gorzej by nie zagrał, a jakby popełniał błędy to chociaż nadzieja że by się na nich uczył.

• 5 5

• kolejne słabe ogniwa do ostrazłu to Ława i Sobeiraj (1)

• 1 3

• zdecydowanie tak

Jednak na razie Sobieraj się sprawdza. Nie ma lepszych od niego więc musi grać. Jednak szukać trzeba. Nie jest to zawodnik na którym będzie się budowało drużynę EK. O Ławie nie ma co pisać, hamulcowy. Potencjał miał ogromny ale go zmarnował. Jeden z lepie wyszkolonych technicznie zawodników, a nie gra piłek na 30-40m. Tylko do najbliższego, a najlepiej do tyłu. Od takiego weterana trzeba więcej wymagać

• 1 2

• Jak jest w normalnej dyspozycji/formie?trenując indywidualnie?

Nie są lepsi od tych, którzy są w dyspozycji, więc są zbędni.
        Skowron nie przechodzi badań wydolnościowych szkła kontaktowe na oczach bo ślepy.Lech nie ma co pisać na jego pozycji ze dwóch lepszych,jedynie jeszcze moooże Abbott ,ale widząc co grał w rezerwach ech..nie śmieszny kibicu nie oszołomie i znający się pewnie na piłce.