Startu Gdańsk mecz o wszystko!

Jakub Bork
13 lutego 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Koszykarki gdańskiego Startu, chcąc zachować szansę na utrzymanie w ekstraklasie, muszą wygrać trzy ostatnie spotkania rundy zasadniczej. Do pierwszej konfrontacji dojdzie już dzisiaj (13. lutego) o godz. 18:00 w hali przy ulicy Kołobrzeskiej. Gdańszczanki podejmują Wisłę.

Krakowianki przez większą część sezonu zajmowały ostatnią pozycję w tabeli ekstraklasy. Jednak ostatnie zwycięstwa spowodowały, że wiślaczki opuściły strefę spadkową (Start traci do Wisły 4 punkty). Drużyna gra ostatnio bardzo szczęśliwie. W czwartek - w zaległym meczu pierwszej rundy - Wisła pokonała Start różnicą zaledwie 1 punktu (55:54). Równie dramatyczny przebieg miało spotkanie sobotnie. Krakowianki potrzebowały dogrywki, by udowodnić swą wyższość nad walczącym o awans do play-off ŁKS-em Łódź 79:77. Gra Wisły opiera się na doświadczonych zawodniczkach: Wielebnowskiej, Downar-Zapolskiej, Czepiec i Madejskiej, która na początku sezonu występowała w barwach Startu.

Nasze koszykarki ostatnich potyczek nie mogą zaliczyć do udanych. Po porażce w Krakowie Start uległ w sobotę - po wyrównanym meczu - Cukierkom Odrze Brzeg 89:79. Gdańszczanki muszą się na środowe spotkanie maksymalnie skoncentrować, nie mogą dopuścić, by powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu. W drugiej kwarcie za 5 przewinień spadła Szwecowa, a w trzeciej jej los podzieliła Stańczak. Bardzo wiele zależy też od postawy środkowej Eliny Stefanowskiej. Zapraszamy fanów basketu na ten bardzo ważny mecz! W takich spotkaniach doping kibiców jest bezcenny! Godzina 18.00!!