"Stocznia" stanęła po trzech minutach

Krzysztof Klinkosz
10 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Mecz na szczycie Grupy B PLH z powodu fatalnych warunków atmosferycznych na drogach rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Zespół Aksam Unii Oświęcim przyjechał do "Olivii" tuż przed 17.00, a ponadto łącznie z bramkarzami trener gości miał do dyspozycji zaledwie siedemnastu graczy. Mimo to Unia opuściła Gdańsk z kompletem punktów. Energa Stoczniowiec przegrała 2:5 (2:0, 0:2, 0:3).

1:0 B.Wróbel as. Chmielewski, M.Wróbel (2.42 w podwójnej przewadze)
2:0 Furo as. Mat.Rompkowski, Skutchan (3.10 w podwójnej przewadze)
2:1 Tabacek as. Stachura (29.05)
2:2 Bucek as. Tabacek (37.51)
2:3 Stachura as. Tabacek (42.23)
2:4 Szewczyk as. Adamus (49.18)
2:5 Bucek as. Javin (50.56)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny (50.57 Soliński); Mat. Rompkowski - Kostecki, Smeja - Kantor, Skrzypkowski - Maciejewski, Maj - Benasiewicz; Furo - Rzeszutko - Skutchan, Wróblewski - Ziółkowski - Jankowski, Steber - M.Wróbel - Chmielewski, Mac.Rompkowski - Strużyk - B.Wróbel.

AKSAM UNIA Szydłowski; Gallo - Kowalówka, Cinalski - Javin, Połącarz - Obstarczyk, Klisiak - Jakubik - Wojtarowicz, Bucek - Tabacek - Stachura, Sęlkowski - Adamus - Szewczyk.

Gdańszczanie postanowili wykorzystać niezbyt dobre przygotowanie rywali do gry. Zadanie jeszcze dodatkowo ułatwili im goście, gdyż w kilkadziesiąt sekund zostali ukarani łącznie 6 minutami karnymi.

Eneerga Stoczniowiec wykorzystała przewagę 5 na 3. Miejscowi hokeiści wjechali do tercji rywali, krążek został wycofany pod linię niebieską do Bartłomieja Wróbla, a kapitan gdańszczan mocnym uderzeniem zdobył pierwszego gola w meczu.

Na podwyższenie rezultatu kibice nie musieli czekać nawet pół minuty. Po kolejnej akcji w tercji Unii do toczącego się w polu bramkowym gości krążka jako pierwszy dopadł Milan Furo i z łatwością umieścił go w siatce.

Po tym mocnym uderzeniu gospodarze więcej bramek już nie strzelili, choć w pierwszej tercji nadal mieli przewagę. Swoich sytuacji nie wykorzystali choćby Wojciech Jankowski czy Marek Wróbel. Goście stwarzali zagrożenie pod bramką gdańską rzadziej i głównie podczas gry w przewadze, ale bez zarzutu bronił Przemysław Odrobny.

W drugiej tercji gdańszczanie niemal całkowicie oddali inicjatywę rywalom. Unia coraz częściej stwarzała zagrożenie pod bramką gdańską. Ataki gości przyniosły powodzenie w 30 minucie. Po przegranym przez gdańszczan wznowieniu krążek powędrował do Petra Tabacka a ten z bliska zdobył bramkę kontaktową.

Gdańszczanie, po stracie bramki, nadal grali niemrawo, bez pomysłu jak powstrzymać ataki Unii kierowane przez 43-letniego Waldemara Klisiaka.

Wreszcie pod koniec drugiej odsłony gdańszczanie zaczęli odzyskiwać inicjatywę. Najpierw na solowy rajd zdecydował się Chmielewski, objechał bramkę, jednak gola nie strzelił, kilkadziesiąt sekund później swojej szansy nie wykorzystał Mateusz Strużyk.

Te niewykorzystane akcje zemściły się na "Stoczniowcach". Błąd w rozegraniu krążka gdańszczan przyniósł kontrę gosci i remis po 40 minutach meczu.

Niestety w ostatniej odsłonie gdańszczanie zamiast uspokoić grę, zagrali zbyt nerwowo i chaotycznie. Goście przejmowali krążek w tercji środkowej i stwarzali groźne sytuacje pod bramką gdańską.

Już w 3 minucie ostatniej odsłony goście wyszli na prowadzenie, kiedy Wojciech Stachura pokonał Odrobnego strzałem w krótki róg. Kolejne dwie bramki dla Unii padły w 50 i 51 minucie, po tym gospodarze już się nie podnieśli, mimo, że do końca meczu pozostało jeszcze sporo czasu to nie mieli pomysłu na to jak odrobić straty i Unia odniosła w Gdańsku zasłużone zwycięstwo.

Kolejny mecz w "Olivii" odbędzie się już w najbliższą środę o godzinie 18.00. Wynik spotkania z Ciarko Sanok w naszym typerze.

Tabela wprowadzona: 2010-01-10
Pozostałe wyniki 36 kolejki PLH: Grupa A - Wojas Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), Akuna Naprzód Janów - Comarch Cracovia 0:5 (0:2, 0:1, 0:2), GKS Tychy - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5:4 po karnych (1:1, 1:2, 2:1, d. 0:0, karne 1-0), Grupa B - KTH Krynica - Ciarko KH Sanok 3:4 po dogr. (1:1, 0:1, 2:1, d. 0:1).