Stoczniowcy razili nieskutecznością

Marta
13 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Hokeiści Energi Stoczniowca nie najlepiej rozpoczęli nowy sezon rozgrywek PLH. Co prawda gdańszczanie objęli prowadzenia w Toruniu już w 4. minucie meczu, a potem mieli mnóstwo sytuacji podbramkowych, to przegrali z TKH Nesta 2:3 (1:2, 1:1, 0:0). Już we wtorek podopieczni Andrzeja Słowakiewicza zagrają w Krakowie.

0:1 Tomasz Ziółkowski as. Aron Chmielewski (3.10)
1:1 Arkadiusz Marmurowicz as. Jacek Dzięgiel (7.35 w przewadze)
2:1 Łukasz Chrzanowski as. Bartłomiej Talaga (11:02)
3:1 Michał Wieczorek as. Bartłomiej Talaga (22.52)
3:2 Roman Skutchan (29.10)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Kostecki - Smeja, Mat.Rompkowski - Maj, Maciejewski - Skrzypkowski, Benasiewicz - Mac.Rompkowski; Skutchan - Rzeszutko - Jankowski, Strużyk - Zachariasz - Vitek, Furo - M.Wróbel - B.Wróbel, Chmielewski - Ziółkowski - Wróblewski.

Ze względu m.in. na rewanżowy mecz półfinałowy ekstraligi żużlowej, hokeiści TKH Toruń i Energi Stoczniowca rozpoczęli mecz już o 15.00. Tym samym gdańszczanie, wspierani przez liczną grupę fanów, zagrali w pierwszym meczu nowego sezonu PLH, zdobyli też w nowym sezonie pierwszą bramkę.

W 3. minucie Łukasz Zachariasz nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale nieco ponad minutę później akcję gdańszczan golem zakończył Tomasz Ziółkowski z bliska umieszczając krążek w bramce.

Niestety, jak się później okazało były to miłe złego początki... W kolejnych minutach gdańszczanie przeważali, konstruowali więcej akcji, jednak nie potrafili pokonać Michała Plaskiewicza.

Tymczasem torunianie potrafili wykorzystać o wiele mniej liczne okazje, które sobie stworzyli. W pierwszej tercji Przemysław Odrobny skapitulował dwukrotnie i gdańszczanie musieli gonić wynik.

Już od pierwszych minut drugiej tercji wydawało się, że gdańszczanie za chwilę wyrównają stan rywalizacji. Golkipera gospodarzy ostrzeliwali m.in. Wojciech Jankowski czy Jarosław Rzeszutko. Tymczasem po jednej z nielicznych akcji gospodarzy Michał Wieczorek podwyższył na 3:1.

Gdańszczanom wreszcie udało się strzelić bramkę, w 30 minucie potężnym uderzeniem w okienko popisał się Roman Skutchan, niestety był to ostatni gol gdańszczan w tym meczu. Później mimo chwilami przytłaczającej przewagi nie zdołali oni już ani razu pokonać Plaskiewicza.

Na rozpamiętywanie porażki nie będzie dużo czasu. Już we wtorek "Stocznię" czeka mecz z mistrzami Polski na ich lodowisku. W pierwszej tabeli gdańszczanie sklasyfikowani są na siódmy miejscu, tuż za Cracovią, która w meczu na szczycie przegrała u siebie.

Tabela wprowadzona: 2009-09-15

Pozostałe wyniki PLH: JKH GKS Jastrzębie - Akuna Naprzód Janów 8:0 (2:0, 2:0, 4:0), Comarch Cracovia - GKS Tychy 3:4 (0:2, 2:2, 1:0), Ciarko KH Sanok - Wojas Podhale Nowy Targ 2:4 (2:0, 0:2, 0:2), Aksam Unia Oświęcim - KH Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 3:5 (2:2, 0:1, 1:2).
Marta

Opinie (36) 2 zablokowane

• nie!!!!!

Jak kostek gra juz w pierwszej piatce to czego tu sie spodziewac ? mam nadzieje ze to pomylka albo jakis slaby zart bo jesli to prawda to jest to juz totalne DNO

• 15 3

• szkoda :-( (1)

gramy dalej STOCZNIA!!!!

• 3 0

• Toruń

Z piernikami powinni wygrać(nie najlepszy skład-tylko 2-ch stranieri),ale będzie lepiej, "22" w pierwszej piatce ??!!!

• 2 0

• no wlasnie mlodzi moze i ambitni ale niedoswiadczeni i ciezko bedzie w tym sezonie

• 0 0

• odp

zgadza się ale co za skład ma Toruń i wygrali też młodzieżą inne zespoły również grają młodymi, taka jest w tym sezonie nasza liga. Wierzymy

• 2 0

• wiedzialem

szkoda przegranego 1 meczu tym bardziej ze we wtorek trudniejszy rywal. A janek lowca bramek ma zamiar cos ustrzelic w tym sezonie czy znowu bedziemy czekac i czekac.....???