Udany powrót I ligi hokeja do Gdańska

Rafał Sumowski
4 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali w Hali Olivia SMS II Sosnowiec 7:0 (1:0, 5:0, 1:0). Ich pierwszy występ w meczu o punkty na własnym lodzie oglądało blisko 1800 kibiców stęsknionych za I-ligowym hokejem. Drugie spotkanie z SMS II rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 16. Bilety w cenie 10 zł normalny i 7 zł ulgowy.

7 min 1:0 Stasiewicz as. Serwiński, Pesta
21 min 2:0 Pesta - Stasiewicz, Serwiński
24 min 3:0 Serwiński - Stasiewicz, Pesta
24 min 4:0 Serwiński - Wachowski
27 min 5:0 Wachowski - Stasiewicz, Pesta
38 min 6:0 Wróbel - Sochacki, Ziółkowski
60 min 7:0 Stasiewicz - Ruszkowski

STOCZNIOWIEC 2014: Tomczyk, Kopyciński; Leśniak, Lehmann - Sochacki, Wróbel, Ziółkowski; Ruszkowski, Wachowski - Serwiński, Pesta, Stasiewicz; Puchalski, Wróblewski - Wrycza, Błażejczyk, Kulczyk; Cymbała, Iwanow - Krasakiewicz, Paruszewski, Piekur.

Na ten dzień trójmiejscy kibice hokeja czekali od dawna. Sobotni debiut MH Automatyki Stoczniowca 2014 w meczu o punkty w Hali Olivia obejrzało blisko 1800 widzów.

Przed spotkaniem otwierającym sezon I ligi w Gdańsku odegrano hymn Polski. Kibice od pierwszych minut ruszyli z głośnym dopingiem dla miejscowych zawodników, tak jak robili to jeszcze kilka lat temu, gdy w "Olivii" mecze rozgrywał GKS Stoczniowiec.

Na widowni można było zaobserwować fanów w koszulkach i szalikach, "starego" Stoczniowca, aktualnego klubu, a nawet KH Gdańsk.

Hokeiści nie kazali czekać fanom długo na pierwsze trafienie. Już w 7. minucie gdańszczanie objęli prowadzenie po bramce Jakuba Stasiewicza, co fani skwitowali wybuchem radości i okrzykami "jeszcze jeden".

Zobacz jak padła bramka Jakuba Serwińskiego na 3:0.

Podopieczni Janusza Bochińskiego i Krzysztofa Lehmanna nie zamierzali zadowalać się pierwszą zdobyczą i ruszyli z kolejnymi atakami. Zabrakło wprawdzie skuteczności, ale premierowa tercja zakończyła się zwycięstwem gdańszczan.

Worek z bramkami na dobre otworzył się w drugiej tercji, w której gospodarze potrzebowali zaledwie 7 minut, by czterokrotnie pokonać bramkarza licealistów z Sosnowca. Tuż przed końcem tercji na 6:0 podwyższył Marek Wróbel.

WRÓBEL MIAŁ GRAĆ W USA, POMAGA W GDAŃSKIEJ REAKTYWACJI

Przed ostatnią partią, jak za dawnych lat, odbył się konkurs dla kibiców. Ci, którzy złapali piłki rzucone przez zawodników w trybuny, mieli okazją spróbować swoich sił z kijem i krążkiem, oddając strzały do bramki.

Końcowe 20 minut długo nie przynosiło zmiany rezultatu. Dorobek w ostatniej tercji udało im się jednak powiększyć w jednej z akcji kończących spotkanie. Rezultat ustalił Sebastian Wachowski.

Gospodarze w całym meczu oddali ponad 70 strzałów. Okazję do poprawienia skuteczności i - miejmy nadzieję - kolejnego zwycięstwa będą mieli już w niedzielę, gdy o godz. 16 rozegrają kolejny mecz z drużyną Sosnowca. Przypomnijmy, że w I lidze rozgrywki odbywają się bowiem systemem weekendowych dwumeczów.

Pozostałe mecze 3. kolejki I ligi
UKH Dębica - KTH Krynica 1:8
Zagłębie Sosnowiec - SMS I 4:1
Legia Warszawa - Nesta Toruń 20 grudnia

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w I rundzie fazy zasadniczej
27 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) godz. 16
11 października UKH Dębica (wyjazd)
12 października UKH Dębica (wyjazd)
18 października MKHL KTH Krynica (wyjazd)
19 października MKHL KTH Krynica (wyjazd)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom)