• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hokeistki awansowały do finału. O złoto Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom

Mikołaj Pachniewski
25 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (16)
aktualizacja: godz. 19:50 (25 lutego 2023)
Hokeistki Stoczniowca Gdańsk awansowały do finału PHLK. O złoto zagrają z Polonią Bytom. Hokeistki Stoczniowca Gdańsk awansowały do finału PHLK. O złoto zagrają z Polonią Bytom.

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk awansowały do finału Polskiej Hokej Ligi Kobiet. W hali Olivia pokonały po dogrywce Atomówki Tychy 4:3 (2:0, 0:0, 1:3, d. 1:0). Ekipa Zenona Obłońskiego przez play-off idzie jak burza. Na koncie ma komplet wygranych przy bilansie bramkowym 36:3. Oby formę potwierdziła także za tydzień, gdyż 4 marca o godzinie 17:30 zagra u siebie pierwszy mecz w walce o złoto z Polonią Bytom.Aktualizacja, godz. 19:50

Dogrywka wskazała finalistki PHLKHokeistki Stoczniowca Gdańsk po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonały Atomówki Tychy 4:3, ale dopiero po dogrywce. Biało-niebieskie pomimo sporej przewagi w liczbie oddanych strzałów, dały rywalom strzelić sobie aż 3 bramki w trzeciej tercji.

Podopieczne Zenona Obłońskiego dopięły jednak swego w dogrywce i już za tydzień, 4 marca w hali Olivia zagrają z Polonią Bytom w pierwszym meczu finałowym. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Mistrzynie poznamy 11 lub 12 marca na lodowisku w Bytomiu.

Stoczniowiec Gdańsk - Atomówki Tychy 4:3 pd. (2:0, 0:0, 1:3, d. 1:0)
1:0 - Alicja Siejka 03:07
2:0 - Alicja Siejka as. Maja Brzezińska 13:53 (5 na 4)
2:1 - Sylwia Łaskawska 40:54 (4 na 5)
3:1 - Natalia Kamińska as. Katarzyna Kasprzycka, Maja Brzezińska 42:47
3:2 - Anna Pezda as. Aleksandra Górska 43:12
3:3 - Weronika Huchel as. Anna Pezda, Sylwia Łaskawska 47:06 (5 na 4)
4:3 - Renata Tokarska as. Iga Schramm, Magdalena Łąpieś 61:27 (3 na 3)

STOCZNIOWIEC: Ratajczyk - Korkuz, Cybulska; Brzezińska, Kasprzycka, Siejka - Tokarska, Kamińska; Kobus, Schramm, Łąpieś - Szymczak, Sencerz, Świątek


Mecze finałowe: Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom (rywalizacja do dwóch zwycięstw)

4.03
Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom - godz. 17:30

11.03
Polonia Bytom - Stoczniowiec Gdańsk

ew. 12.03
Polonia Bytom - Stoczniowiec Gdańsk


Hokeistki Stoczniowca Gdańsk gromią rywalki w play-offHokeistki Stoczniowca Gdańsk w fazie play-off w Polskiej Hokej Lidze Kobiet idą jak burza. Podopieczne Zenona Obłońskiego w dotychczasowych trzech meczach nie straciły nawet gola! Gdańszczanki w ćwierćfinale z kwitkiem odprawiły Cracovię 1906, wygrywając 17:0 i 10:0.

Przypomnij sobie przedsezonowe cele hokeistek Przypomnij sobie przedsezonowe cele hokeistek

W półfinale biało-niebieskie trafiły na Atomówki Tychy. Gra toczy się do dwóch zwycięstw, a Stoczniowiec prowadzi 1:0, bowiem w Tychach zwyciężył 5:0. Spora w tym zasługa bramkarki Nadii Ratajczyk, która w play-off ani razu nie wyciągała krążka z siatki.

- Cracovia się nam nie postawiła, ale Tychy już tak. Wcale nie był to taki łatwy mecz, bo trochę się męczyliśmy z nimi. Po pierwszej tercji wydawało się, że pójdzie już gładko, ale w drugiej wpadło nam trochę kar i przez kilka minut graliśmy w podwójnym osłabieniu. Gdyby wtedy wpadła bramka to byłoby bardzo ciężko, bo tyszanki mogłyby złapać wiatru w żagle. Na szczęście udało się wybronić osłabienia i w trzeciej tercji dziewczyny przypieczętowały zwycięstwo - mówi nam Zenon Obłoński, trener hokeistek.
Stoczniowiec Gdańsk. Skład na sezon 2022/23 w PHLK:
Bramkarki: Natalia Kwiatkowska, Nadia Ratajczyk
Obrończynie: Dominika Korkuz, Renata Tokarska, Natalia Kamińska
Napastniczki: Iga Schramm, Alicja Kobus, Katarzyna Kasprzycka, Julia Łapińska, Magdalena Łąpieś, Maja Brzezińska, Alicja Siejka, Anna Sencerz, Weronika Świątek, Agata Cybulska


Przeczytaj o Magdalenie Łąpieś, która była bohaterką cyklu Sport Talent Przeczytaj o Magdalenie Łąpieś, która była bohaterką cyklu Sport Talent

Stoczniowiec Gdańsk awansuje do finału?Gdańszczanki w sobotę, 25 lutego staną przed szansą, by zamknąć półfinałową rywalizację i zapewnić sobie awans do finału. Drugie starcie odbędzie się w dużej hali Olivia o godz. 17:30. Wstęp dla kibiców jest wolny.

- Nie widzę innej opcji, jak zakończenie rywalizacji już w sobotę. Jest to jednak sport i wszystko może się wydarzyć. Mam jednak nadzieję, że nie będzie żadnej niespodzianki - przyznaje trener.
Przeczytaj o decydującym meczu hokeistek w sezonie zasadniczym Przeczytaj o decydującym meczu hokeistek w sezonie zasadniczym

Odebrać złoto Polonii BytomW przypadku, gdyby mecz wygrał jednak zespół z Tychów, decydujące trzecie starcie odbędzie się w hali Olivia w niedzielę, 26 lutego. Nikt jednak nie bierze pod uwagę takiego scenariusza, a gdańszczanki szykują się już na misję pt." "Polonia Bytom" i odebranie hegemonkom złotego medalu po 7 latach. W finale gra toczyć się będzie do dwóch wygranych meczów, a pierwsze starcie odbędzie się w Gdańsku już w sobotę, 4 marca. Kolejne odbędzie się tydzień później (11 marca) w Bytomiu. Również i ewentualne trzeci mecz rozegrany zostanie na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów 12 marca.

- Jeśli nasza bramkarka Nadia Ratajczyk utrzyma dobrą formę i dziewczyny troszkę poprawią skuteczność to będę spokojny. Polonia to taka drużyna, że jeśli ma się okazje to trzeba je wykorzystać. Nie można sobie pozwolić na ich marnowanie. Jeśli to poprawimy to mamy szanse - kończy opiekun hokeistek.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane