• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stoczniowiec Gdańsk. Zbyt mała wygrana hokeistek nad Polonią Bytom

Mikołaj Pachniewski
20 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (28)
aktualizacja: godz. 16:45 (21 stycznia 2023)
W sobotę, 21 stycznia rozstrzygnie się los 1. miejsca po sezonie zasadniczym w PHLK. W sobotę, 21 stycznia rozstrzygnie się los 1. miejsca po sezonie zasadniczym w PHLK.

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk pokonały Polonię Bytom 4:2 (2:0, 2:1, 0:1) w meczu, który decydował o pozycji lidera po sezonie zasadniczym. Gdańszczanki prowadziły 4:0, ale nie utrzymały wyniku, który dawał im tę pozycję. 2 gole bytomianek pozwoliły im na uzyskanie lepszego bilansu bramkowego w bezpośrednich konfrontacjach. Ostatni mecz rundy zasadniczej Stoczniowiec rozegra w niedzielę, 22 stycznia o godz. 15:15. Rywalkami będą Kojotki Naprzód Janów.Aktualizacja, 21.01.2023, godz. 16:45

Gdańszczanki pokonały Polonię Bytom 4:2. To ich pierwsza wygrana nad bytomiankami od dawna, jednak nie wystarczyła ona do zajęcia 1. miejsca po sezonie zasadniczym. Hokeistki prowadziły już 4:0, ale dwa gole w liczebnej przewadze uratowały przyjezdne, które mają lepszy bilans bramkowy w bezpośrednich pojedynkach (5:4). Tym samym niezależnie od wyniku meczu z Kojotkami Naprzód Janów, który odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia o godz. 15:15, gdańszczanki zajmą 2. miejsce. W ćwierćfinale ich rywalkami będą hokeistki Cracovii.

Stoczniowiec Gdańsk - Polonia Bytom 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
1:0 - Renata Tokarska as. Natalia Kamińska, Iga Schramm 09:55
2:0 - Dominika Korkuz as. Alicja Siejka, Katarzyna Kasprzycka 12:23
3:0 - Dominika Korkuz as. Natalia Kamińska 26:54
4:0 - Magdalena Łąpieś 30:13
4:1 - Ida Talanda as. Karolina Późniewska, Klaudia Chrapek 38:24 (5 na 4)
4:2 - Karolina Późniewska 54:28 (5 na 4)

STOCZNIOWIEC: Ratajczyk - Korkuz; Brzezińska, Kasprzycka, Siejka - Tokarska, Kamińska; Kobus, Schramm, Łąpieś - Szymczak; Świątek, Sencerz, Cybulska

Hokeistki Stoczniowca Gdańsk w sobotę, 21 stycznia o godz. 14 w małej hali Olivia podejmą Polonię Bytom. Gdańszczanki zajmują obecnie 2. miejsce w PHLK, a do liderujących bytomianek tracą 6 punktów, ale mają rozegrany 1 mecz mniej. Będzie to przedostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, które zarazem zadecyduje o tym, która z ekip zajmie 1. pozycję po 13 kolejkach.

- Do tej pory przegraliśmy tylko z Polonią. Była to trochę nieszczęśliwa porażka, ale jeśli się nie strzela bramek, to nie można myśleć o zwycięstwie. Mam nadzieję, że teraz pójdzie nam lepiej - mówi nam Zenon Obłoński, trener hokeistek Stoczniowca Gdańsk.

PHLK. Tabela, terminarz i wynikiBy wyprzedzić bytomianki, gdańszczanki musiałyby wygrać różnicą co najmniej trzech bramek, bowiem w Bytomiu przegrały 0:3, mają jednak lepszy bilans bramkowy. Należy dodać, że 1. miejsce po sezonie zasadniczym premiowane jest bezpośrednim awansem do półfinału. Pozostałe ekipy z miejsc 2-7 zmierzą się w ćwierćfinałowym dwumeczu. Pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym daje również handicap w finale, kiedy to ewentualny trzeci mecz rozgrywany jest na lodowisku ekipy, która była wyżej w tabeli.

- Jeśli uda nam się zająć 1. miejsce to mamy pewny półfinał. Natomiast jeśli zajmiemy 2. pozycję to w ćwierćfinale zagramy z Cracovią, a w półfinale pewnie z Atomówkami Tychy. Można powiedzieć, że dopiero zaczyna się właściwe granie - przyznaje Obłoński.
Dodajmy, że ostatni mecz sezonu zasadniczego gdańszczanki rozegrają dzień później, 22 stycznia o godz. 15:15. Wtedy to podejmą Kojotki Naprzód Janów. Wstęp na oba mecze jest wolny.

Poznaj historię Magdaleny Łąpieś, która była bohaterką cyklu "Sport Talent"Celem gdańszczanek pozostaje niezmiennie odzyskanie mistrzostwa Polski, o które starają się już od 7 lat. Po raz ostatni wywalczyły je w 2015 roku. Obecnie hegemonem są właśnie bytomianki, które zdobyły aż 7 tytułów z rzędu.

- Szansa jest spora. Dziewczyny na pewno powalczą, bo widzę w nich niedosyt, że ciągle zdobywają srebrny medal. Jeśli nam się to uda, będzie można mówić o niespodziance, bo jednak Bytom zawsze jest faworytem, gdyż gra tam najwięcej klasowych zawodniczek, reprezentantek Polski. W zeszłym sezonie było jednak bardzo blisko, więc teraz również spróbujemy - zapewnia.

Przeczytaj, jakie nastawienie przed mistrzostwami świata miały hokeistki StoczniowcaPrzedstawicielki Stoczniowca Gdańsk w reprezentacji Polski do lat 18. Przedstawicielki Stoczniowca Gdańsk w reprezentacji Polski do lat 18.
W pokonaniu Polonii pomóc ma międzynarodowe doświadczenie, zebrane przez szóstkę gdańskich hokeistek, które wystąpiły w mistrzostwach świata U18 dywizji IB. Reprezentantki Polski w składzie z: Magdaleną Łąpieś, Mają Brzezińską, Agatą Cybulską, Nadią Ratajczyk, Anną SencerzWeroniką Świątek zajęły 2. miejsce. Polki wygrały z: Koreą Południową (6:0), Hiszpanią (4:0) i Chińskim Tajpej (4:0), ale przegrały z Danią (1:3). To właśnie mecz z zespołem z Półwyspu Jutlandzkiego decydował o awansie do dywizji IA. Polkom pozostały srebrne medale, które wywalczyły po raz drugi z rzędu.

Wyniki Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB

Polska - Korea Południowa 6:0
Hiszpania - Chińskie Tajpej 4:1
Dania - Hiszpania 3:0
Dania - Polska 3:1
Chińskie Tajpej - Korea Południowa 0:3
Hiszpania - Polska 0:4
Chińskie Tajpej - Dania 1:9
Korea Południowa - Hiszpania 1:2
Polska - Chińskie Tajpej 4:0
Korea Południowa - Dania 1:4

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane