Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 9:0. Hokeistki w finale PLHK

dak.
8 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Stoczniowiec Gdańsk w efektownym stylu zameldował się w finale PHLK. Dla gdańskich hokeistek będzie to szósta walka o złoto z rzędu. Stoczniowiec Gdańsk w efektownym stylu zameldował się w finale PHLK. Dla gdańskich hokeistek będzie to szósta walka o złoto z rzędu.

Stoczniowiec Gdańsk wygrał w hali "Olivia" z Unią Oświęcim aż 9:0 (5:0, 2:0, 2:0) i awansował do finału Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Hokeistki zwyciężyły 2-0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw. Podopieczne Henryka Zabrockiego o złoto powalczą z Polonią Bytom po raz piąty z rzędu. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 marca w gdańskiej "Olivii".

1:0 Katarzyna Kasprzycka as. Dominika Korkuz 2:09
2:0 Dominika Korkuz as. Alicja Siejka 6:57
3:0 Magdalena Łąpieś as. Julia Łapińska - Ewa Podracka 13:56 (5 na 4)
4:0 Julia Łapińska as. Magdalena Łąpieś - Renata Tokarska 15:02
5:0 Natalia Kamińska 16:00
6:0 Natalia Kamińska as. Magdalena Łąpieś 24:33
7:0 Alicja Siejko as. Katarzyna Kasprzycka 39:45
8:0 Tetiana Onyshchenko as. Dominika Korkuz - Ewa Podracka 51:06
9:0 Alicja Siejka as. Katarzyna Kasprzycka - Natalia Kamińska 58:44

STOCZNIOWIEC: Kosińska, Kwiatkowska - Korkuz, Kamińska, Błaszak, Kasprzycka, Siejka - Tokarska, Podracka, Łapińska, Onyshchenko, Łąpieś - Jagnicka, Grzelak, Jaskulska, Brzezińska, Puchowska

Unia: Chodak, Pieczyk - Klatka, Kozioł, Wawrzyk, Strzelecka, Pocheć - Metyk, Kot, A. Zaborska, Michałek, K. Zaborska - Langner, Pirogowicz, Podborska, Makuch, Podborska

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 9:0. Statystyki meczu

Bez niespodzianki obyło się w hali "Olivia", gdzie w drugim półfinałowym spotkaniu Stoczniowiec Gdańsk pokonał Unię Oświęcim aż 9:0. To właśnie podopieczne Henryka Zabrockiego były faworytem tego starcia.

Zaczęło się szybko, bo już w 3. minucie worek z golami otworzyła Katarzyna Kasprzycka. Ta sama zawodniczka otworzyła również wynik 1. pojedynku w Oświęcimiu. Niedługo potem podwyższyła Dominika Korkuz, która asystowała przy golu Kasprzyckiej.

W 14. minucie gospodynie wykorzystały grę w przewadze i po trójkowej akcji Magdaleny Łąpieś, Julii ŁapińskiejEwy Podrackiej było już 3:0, czyli dokładnie tyle, ile było w całym poprzednim starciu. Przed upływem 20 minut strzelały jeszcze: Natalia Kamińska i Łapińska.

Właściwie po drugiej tercji mogliśmy być pewni udziału gdańszczanek w finale. Kamińska dorzuciła kolejne trafienie, a na 7:0 podwyższyła Alicja Siejka. Dlatego ostatnia partia wydawała się być formalnością. W niej punktowały jeszcze: Tetiana Onyshchenko oraz Siejka.

Zespół Zabrockiego wygrał z Unią 2-0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw i efektownie zakończył bój o finał. Dla Stoczniowca będzie to szósta walka o złoto z rzędu, wyrównując jednocześnie wyczyn Polonii Bytom, która dokonała tego w latach 2009-14 (zdobyła cztery tytuły).

Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim. Zapowiedź

Co ciekawe, gdańszczanki powalczą o mistrzostwo Polski właśnie z bytomiankami, które w dwumeczu półfinałowym pokonały Atomówki GKS Tychy 19:0. Zwycięstwo sprawi, że gdańskie hokeistki wzniosą puchar po raz pierwszy od 2015 roku.

Finałowe mecze zaplanowano również do dwóch wygranych. Odbędą się 14, 21 i ew. 22 marca. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane również w hali "Olivia". Godzin rozpoczęcia spotkań jeszcze nie ustalono.

Półfinały PLHK 2019/20
29.02 Unia Oświęcim - Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
07.03 Stoczniowiec Gdańsk - Unia Oświęcim 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)

29.02 Atomówki GKS Tychy - Polonia Bytom 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
07.03 Polonia Bytom - Atomówki GKS Tychy 11:0 (4:0, 2:0, 5:0)