Wiadomości

stat

Stoczniowiec Gdańsk dokonał transferów łyżwiarek w short tracku

Klub Sportowy Stoczniowiec

GKS Stoczniowiec chce w ciągu najbliższych lat stworzyć najszybszą żeńską sztafetę w Polsce jeśli chodzi o short track, czyli łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze. W tym celu gdańską sekcję zasiliły Kamila Stormowska i Nikola Mazur, które mają być inspiracją dla wychowanków. Nowe nabytki rozpoczęły sezon od zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City. Stormowska na wysokiej 12. pozycji ukończyła rywalizację na 500 m.Kamila Stormowska to czwarta zawodnika mistrzostw świata juniorów w sztafecie oraz wicemistrzyni Polski na 1000 metrów. 19-latka do Gdańska przychodzi z Orła Elbląg, w którego składzie święciła swoje największe triumfy.

Marzeniem Kamili jest zdobycie medalu na igrzyskach olimpijskich. Szansa już w 2022 roku w Pekinie. Oczywiście praca i przygotowania łyżwiarki szybkiej nie przekreślają celów pośrednich, jakimi są starty w mistrzostwach kraju, Europy, czy Pucharze Świata. Kamila dużą część sezonu spędzać będzie poza Gdańskiem, biorąc udział w zgrupowaniach i startach kadry narodowej. Tam grafik jest szczególnie napięty. Kiedy jednak wróci, funkcjonować będzie w ramach kompleksu i hali "Olivia".

- Ufam, że dzięki Stoczniowcowi uda mi się zrobić kolejny krok w mojej sportowej karierze. Już od początku wszystko świetnie się układa, bowiem rozpoczynam naukę na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Jestem obowiązkowa, więc na pewno ze wszystkim sobie poradzę - mówi łyżwiarka.

Sport Talent. Adam Muchlado zamienił łyżwy figurowe na short trackSeniorską karierę w short tracku zakończył Rafał Grycner, który zajmie się szkoleniem. Razem z Stormowską do Stoczniowca trafiła za to inna reprezentantka kraju Nikola Mazur. Zawodniczka do Gdańska przenosi się z Juvenii Białystok. To jedna z najbardziej utytułowanych łyżwiarek szybkich z toru krótkiego. Do jej największych sukcesów należą m.in. start indywidualny w mistrzostwach Europy i Świata w sezonie 2018/19, ponad 40 medali mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, wreszcie 6. miejsce i rekord Polski w sztafecie podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City w listopadzie 2018 roku.

Tak walczono w mistrzostwach Polski w short tracku na 1500 metrów podczas zawodów w Gdańsku w marcu 2016 rokuZawodniczka, która rozpoczęła właśnie studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, drugi rok z rzędu trenować będzie z Kamilą Stormowską, z którą znają się już z kadry narodowej. Ten duet ma przyczynić się do stworzenia w Gdańsku najlepszej sztafety łyżwiarstwa szybkiej na krótkim torze w kraju, uzupełnionej wychowankami. Zawodniczką Stoczniowca jest cały czas utalentowana Julia Krutysza, która rozpoczęła naukę w SMS Białystok.

Sport Talent. Julia Krutysza. Fascynująca prędkość na łyżwach- Tak się składa, że większość czasu dzielimy z Karoliną pokój. Cieszę się i myślę, że jako dwie czołowe zawodniczki polskiego short tracku godnie będziemy reprezentować barwy Stoczniowca. Są podwaliny pod najlepszą sztafetę w kraju, ale to wymaga czasu i dużo pracy. Mam nadzieję, że chociaż trochę przyczynie się do rozwoju klubu i będę inspiracją dla młodszych zawodników, żeby za parę lat tak właśnie się stało - wyjaśnia Nikola Mazur.
W tym roku zawodniczki będą chciały zakwalifikować się do żeńskiej sztafety na marcowe mistrzostwa świata w Sofii, po raz pierwszy w historii. W tym samym miesiącu odbędą się mistrzostwa Polski w Tomaszowie Mazowieckim, a wcześniej, bo w styczniu rozegrane zostaną mistrzostwa Europy w holenderskim Dordrecht.

Obecny sezon rozpoczęły od startów w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City. Razem z Natalią MaliszewskąPatrycją Maliszewską odpadły w ćwierćfinale sztafet żeńskich na 3000 m. Stormowska startowała jeszcze w sztafecie mieszanej na 2000 metrów, gdzie zajęła 12. pozycję z Natalią Maliszewską, Łukaszem KuczyńskimRafałem Anikejem. Indywidualnie Stormowska została sklasyfikowana na 34. miejscu na 1500 m, ale na wysokiej 12. pozycji ukończyła rywalizację na 500 m. Mazur zajęła 22. miejsce odpadając w półfinale repasaży.

Short track w GKS Stoczniowiec Gdańsk

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane