Wiadomości

Stoczniowiec Gdańsk zwiększa wpływy w sportach zimowych, teraz zarząd PZHL

GKS Stoczniowiec Gdańsk

Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy Stoczniowca Gdańsk, został wybrany do zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy Stoczniowca Gdańsk, został wybrany do zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. fot. archiwum prywatne

Stoczniowiec Gdańsk zwiększa wpływy w sportach zimowych. Maciej Turnowiecki, dyrektor sportowy klubu, objął właśnie wakat w zarządzie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Odpowiedzialny będzie za sprawy organizacyjne. Być może "Olivia" przejmie mistrzostwa świata dywizji B, które w tym roku miały odbyć się w Katowicach. Natomiast od 2018 roku prezes klubu - Marek Kostecki jest wiceprezesem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego ds. short tracku.Menedżerowie zmieniają dyscypliny sportu. Z jakim skutkiem?- Mówiąc pół żartem, pół serio można stwierdzić, że za tą nominacją stoi koronawirus, bo skorzystałem na sytuacji związanej z epidemią i wprowadzeniu ustawy przedłużającej upływające kadencje władz związków sportowych. Wcześniej nie wykluczałem startu w wyborach, które miały odbyć się wiosną tego roku. Złożyłem oświadczenie o kandydowaniu i byłem po pierwszych rozmowach z niektórymi delegatami - zdradza nam Maciej Turnowiecki, który jest dyrektorem sportowym Stoczniowca Gdańsk, a jednocześnie wiceprezesem sekcji hokeja na lodzie w tym klubie.
Kadencja władz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie przedłużona została do 30 września 2021 roku. Tym samym zdecydowano się na obsadzenie wakatu, który powstał w zarządzie po rezygnacji z funkcji wiceprezesa Roberta Walczaka.

Wszystko odbyło się na drodze elektronicznej. Na pierwsze w nowej roli spotkanie z prezesem Mirosławem Mikiną Turnowiecki ma udać się w drugiej połowie maja, gdy zniesione zostaną kolejne obostrzenia. Ma ono dotyczyć działań w drugim półroczu 2020 i pierwszym 2021 roku. Jednak już ma przydzielone zadania, którymi zajmować się będzie w zarządzie.

- Przede wszystkim są to kwestie organizacyjne, powiązane z imprezami, które czekają nasz hokej w najbliższych kilkunastu miesiącach, zaczynając od Euro Ice Hockey Challenge o Puchar Niepodległości w Gdańsku. Będzie to już trzecia edycja tej imprezy i wydaje się, że na stałe wpisze się w hali "Olivia", w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie - podkreśla Turnowiecki.
Niewykluczone, że również w Gdańsku odbędą się przyszłoroczne mistrzostwa świata w hokeju na lodzie dywizji B. Pierwotnie miały rozpocząć się właśnie w poniedziałek, 27 kwietnia, ale zostały przełożone na przyszły rok z powodu pandemii. PZHL chciałby przenieść tę imprezę nad morze lub do Sanoka.

Mistrzostwa świata przełożone. Szymon Marzec: Hokej też ucierpiW zarządzie PZHL pozostają: prezes Mirosław Minkina, wiceprezes Marta Zawadzka oraz członkowie zarządu: Marcin Hadowski, Bogdan Rozwadowski, Adam Fras. W tym gronie w najbliższych tygodniach mają być prowadzone rozmowy dotyczące przyszłości hokeja w Polsce i ewentualnej pomocy dla klubów.

- Nie mam wątpliwości, że zarząd będzie rozmawiał w tej kwestii. Już nie chodzi tylko o nasze kluby, ale też o imprezy, do współorganizacji których zostałem zaproszony. Czuję, że pozyskiwanie pieniędzy czy partnerów dla tych przedwsięwzieć będzie wymagało ogromnej gimnastyki. Taki mam charakter, że nigdy niczego nie oddawałem walkowerem, więc myślę, że podołamy. To jest jednak proces złożony, więc wiele zależy od tego jak zachowają się partnerzy strategiczni klubów - tłumaczy dyrektor Stoczniowca.
W tym gdańskim klubie pracuje od 2016 roku. Wcześniej był m.in. prezesem piłkarskiej Lechii Gdańsk (2007-2012). Za jego kadencji m.in. klub awansował do ekstraklasy oraz przekształcił się ze stowarzyszenia w spółkę akcyjną. Był też w grupie inicjatywnej, która zgłosiła kandydaturę Gdańska do organizacji Euro 2012. W 2013 roku uczestniczył w przedsięwzięciu, którego celem było wprowadzenie gdańskiej drużyny hokejowej do rozgrywek KHL. Projekt nie doszedł do skutku z powodu braku gwarancji finansowych.

Teraz Turnowiecki przyczynia się do umocnienia przez Stoczniowiec znaczenia w krajowych sportach zimowych. Przypomnijmy, że prezes klubu - Marek Kostecki od 2018 roku jest wiceprezesem Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego ds. short tracku.

Opinie (36) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane