Stoczniowiec liderem!

Michał Kulawiński
14 września 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Stoczniowiec Gdańsk po zaciętym meczu pokonał Zagłębie Sosnowiec 4:3 (1:1, 2:1, 0:2) i wskoczył na pierwszą pozycję w tabeli. Tym samym gdańscy hokeiści są jedynymi, którzy w tym sezonie nie odnieśli porażki. W niedzielę przed Stoczniowcem kolejny ciężki mecz z mistrzem Polski - Unią Oświęcim, która na pewno będzie chciała się zrehabilitować po piątkowej porażce z GKS Tychy.

Mecz nie zaczął się po naszej myśli, gdyż już w 3. minucie straciliśmy bramkę (Chabior). Na szczęście po 9. minutach Mariusz Justka doprowadził do remisu.

Druga tercja była mniej szczęśliwa dla naszego zespołu, w 30". na listę strzelców wpisał się Kuźniecow, a bramkę do szatni zdążył zaaplikować Bernat. Ucieszyć mógł jedynie fakt iż pierwszą bramkę w barwach Stoczniowca w 33 minucie zdobył Marek Moskal.

W trzeciej tercji, kiedy to, znający już wynik meczu Tychy - Unia, sosnowieccy kibice cieszyli z przewodnictwa w tabeli, grę w przewadze wykorzystał Adam Fraszko i doprowadził do remisu. Trzy minuty później podwyższył Marek Moskal. Gospodarze walczyli do końca, jednak doskonale spisujący się w gdańskiej bramce Tomasz Wawrzkiewicz w tej tercji zachował czyste konto. Na 53 sekundy przed końcem spotkania trener Zagłębia (w sezonie 2000/01 trener gdańskiego Stoczniowca) Mieczysław Nahuńko wycofał bramkarza, ale i to nie przyniosło rezultatu.

3:4 Moskal (52.)

Zagłębie: Blot; Kuc - Cholewa, Piekarski - Kowalówka, Kotuła - Banaszczak; Puzio - Bernat - Kuźniecow, Wieloch - Zachariasz - Twardy, Zabawa (2) - Kozłowski - Chabior.

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz; Smeja - Leśniak, Guziński (2) - Wróbel (2+10), Bukowski - Cychowski (2); Justka - Bagiński - Myszka (10), Moskal - A. Fraszko - Raszczyński, Kostecki - Błażowski - Jarzkowski.

Kary: 2 i 26.
Widzów: około 1000.

Wyniki pozostałych spotkań:
GKS Tychy - Unia Oświęcim 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
GKS Katowice - TKH Toruń 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Podhale Nowy Targ - KTH Krynica 5:4 (2:0, 3:1, 0:3)

Opinie (9)

• I TO MI SIE PODOBA~!

STOCZNIA, STOCZNIA, STOCZNIA!!!!

ALE FAJNIE CHLOPAKI, OBY TAK DALEJ!

• 0 0

• Rewelacja

A czy ktos wie za co byly kary - 10 dla Mychy i Wrobla?

• Ostro chlopaki pojechali...

26 minut karnych- chyba najwiecej w tym sezonie :)

• 0 0

• nic k... tu nie widac!!!!!

smiglo co ty zrobiles!?pokoloruj te literki!!!!!!!!

• 0 0

• EXTRA

SŁOWA UZNANIA DLA NASZYCH CHŁOPAKÓW. NAPRAWDĘ JESTEM POD WRAŻENIEM ICH GRY I ZWYCIĘSTW. GDYBY PRZEGRALI TRZY MECZE NIKT NIE MIAŁBY PRETENSJI, A TU TRZY ZWYCIĘSTWA. BRAWO,JESTEM Z WAMI. TAK DALEJ. JESZCZE RAZ BRAWO.