Stoczniowiec musi wrócić do Nowego Targu

Krzysztof Klinkosz
6 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Hokeistom Stoczniowca nie udało się zakończyć rywalizacji o prawo gry o piąte miejsce w PLH. Przez dwie tercje gdańszczanie mieli optyczną przewagę, ale seryjnie marnowali sytuacje podbramkowe. W trzeciej odsłonie Podhale zaprezentowało zabójczą skuteczność i rozbiło gospodarzy. Podopieczni Tadeusza Obłoja przegrali na własnym lodowisku 2:8 (1:2, 1:1, 0:5), ale w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2-1. Kolejny mecz odbędzie się w piątek w Nowym Targu.

0:1 Neupauer (1.24)
0:2 D.Kapica as. Kolusz (7.12 w osłabieniu)
1:2 Wróbel as. Chmielewski (10.41 w przewadze)
1:3 Jastrzębski as. Różański (21.46)
2:3 Skutchan as. Mat.Rompkowski (26.05 w przewadze)
2:4 K.Bryniczka as. Różański (41.36)
2:5 Kolusz as. D. Kapica, Jastrzębski (47.56)
2:6 K.Bryniczka as. Różański (51.22)
2:7 K.Bryniczka as. Baranyk, Różański (52.04)
2:8 Różański as. Baranyk (55.08)

STOCZNIOWIEC: Odrobny (41.37 Soliński); Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Kantor, Kostecki - Mat.Rompkowski oraz Kwieciński; Jankowski - Ziółkowski - Skutchan, Drzewiecki - Wróbel - Chmielewski, Janecka - Mac.Rompkowski - Strużyk oraz Wróblewski, Marzec.

PODHALE: Rajski; Kapica - Łabuz, Cecuła - Dutka, Sulka - Wł.Bryniczka oraz Tylka; Baranyk - K.Bryniczka - Różański, Kmiecik - Kolusz - Kapica, Michalski - Neupauer - Bomba oraz Gaj, Jastrzębski.

60' Koniec meczu gdańszczanie zostali rozgromieni przez Podhale 2:8.

58' Jankowski w solowej kontrze, po oddaniu strzału na lód powalił go Sulka. Zawodnicy zaczęli się przepychać pod bandą w efekcie Sulka dostał 2 + 2 min. kar zaś Jankowski 2 min.

57' Strzał Smeji broni Rajski.

56' Podhale podwyżsa rezultat, przed bramką Solińskiego Baranyk odegrał do Różańskiego a ten uderzył w odsłoniętą część bramki.

53' Kolejna akcja gości i kolejna bramka, ponownie na listę strzelców wpisał się Bryniczka.

52' Znów bramka dla Podhala zdobyta po kontrze, tym razem Solińskiego pokonał K.Bryniczka. Po bramce Soliński miał pretensje do rywali za zaatakowanie go w polu bramkowym. Jednak sędzia odgwizdał 10 min. karę dla gdańskiego bramkarza.

48' Znów szybka kontra Podhala zakończona bramką, strzelił ją Kolusz.

48' Rajski w ostatniej chwili wygarnia krążek sprzed linii bramkowej.

47' Kara dla Podhala siada Neupauer.

45' Gdańszczanie wjechali w tercję rywali ale brakuje precyzyjnych strzałów.

43' Kara dla Podhala siada Kmiecik.

42' Zmiana w bramce Stoczniowca, za Odrobnego wchodzi Soliński.

42' Podhale wyszło z szybką kontrą i K.Bryniczka strzałem w krótki róg podwyższył.

42' Chmielewski uderza z daleka ale Rajski łapie krążek.

41' Rozpoczyna się druga tercja.

40' Kontra gdańszczan, ale w bramce zamiast krążka ląduje Janecka.

40' Dutka spod linii niebieskiej ale Odrobny broni.

38' Mat. Rompkowski z daleka ale prosto w Rajskiego.

36' Znów zabrakło zdecydowania gdańszczanom pod bramką Podhala, nie było komu skierować krążka do siatki.

35' Po chwili Jankowski uderza ponownie ale tym razem Rajski broni parkanami.

35' Jankowski po szybkiej kontrze obok bramki.

34' Goście zamknęli gdańszczan w ich tercji ale świetnie w bramce spisuje się Odrobny.

33' Neupauer z bliska nie zdołał pokonać Odrobnego.

31' Kapica pogubił się w gdańskiej tercji.

31' Chmielewski tym razem w solowej akcji ale strzelił obok bramki.

30' Dwójkowa akcja Skutchana z Jankowskim, w ostatniej chwili podanie Czecha przeciął bramkarz gości.

27' Bramka dla Stoczniowca, spod linii niebieskiej huknął Mateusz Rompkowski a Skutchan zmienił lot krążka.

24' Kolejna kara dla Podhala siada D.Kapica.

22' Goście golem wykańczają swoją szybką akcję. Bramkę strzelił Jastrzębski.

21' rozpoczyna się druga tercja.

20' Koniec pierwszej tercji: Stoczniowiec - Podhale 1:2.

20' Dwójkowa akcja gdańszczan, jednak Marzec nie zdołał odegrać na środek do Drzewieckiego.

19' Krążek kilka razy przelatywał prezed bramką Podhala ale nikt z gdańszczan nie skierował go do siatki.

18' Marcowi zabrakło precyzji pod bramką gości.

16' Kontrę gości w ostatniej chwili przerywa Smeja, gdańszczanie wyprowadzają krążek. Strużyk oddał silny strzał, który w ostatniej chwili odbił parkanem Rajski.

16' Chmielewski przenosi krążek minimalnie nad poprzeczką, za moment strzela w boczną siatkę.

15' Kara dla Stoczniowca siada Kostecki.

14' Kontra gdańszczan w osłabieniu, Chmielewski jednak nie trafia do siatki. W czasie gdy wracał w kierunku własnej tercji został sfaulowany i na ławkę kar powędrował Jastrzębski.

12' Kara dla Stocznowca. Siada Marzec.

11' Bramka dla Stoczniowca. Gdańszczanie nadal ostrzeliwali bramkę Rajskiego. Po silnym uderzeniu Chmielewskiego z dystansu golkiper gości wypluł krążek a przed bramką tylko czekał na to Marek Wróbel.

10' Gdańszczanie zamknęli rywali w ich tercji. Na bramkę uderzali m.in. Chmielewski i Smeja ale bez efektu.

9' Kolejna kara dla Podhala za wystrzelenie krążka, siada Kmiecik.

9' Pod bramką Podhala zawrzało. Doszło do krótkiego starcia Macieja Rompkowskiego z Koluszem.

9' Strużyk uderza, jednak prosto w Rajskiego.

9' Kara dla Podhala. D.Kapica z własnej tercji wybił krążek w trybuny.

8' Gol dla Podhala. Szarotki strzelają gola w osłabieniu. Na linii czerwonej krążek zgubili gdańszczanie, przejął go Kolusz i zainicjował szybki atak. Odrobnego pokonał Kapica.

6' Kara dla gości, siada Baranyk. Gracz Podhala nie widział innej możliwości jak tylko sfaulować wychodzącego z kontrą gdańszczanina.

3' Kontra gdańszczan, jednak Chmielewski prosto w bramkarza gości.

2' Gol dla Podhala. Niefortunna interwencja gdańskich obrońców, którzy wybili wprost na kij Neupauera.

2' Sam na sam z Odrobnym wyjechał Baranyk, gdański bramkarz jednak lepszy.

1' Mecz rozpoczynają gdańszczanie.

- Gratuluje rywalom postawy w dniu dziesiejszym i wygranego spotkania. Podhale zagrało dziś tak jak to my powinniśmy zagrać. To jest play-off i nie ma znaczenia czy przegrywa się 0:2 czy 2:8. Następny mecz zaczyna się od stanu 0:0 i trzeba go wygrać. Przypomnę, ze przegraliśmy z aktualnymi jeszcze mistrzami Polski, jednak w serii play-off to my prowadzimy 2:1. Jeśli chodzi o zmianę bramkarza, to wstawiłem Sylwka gdyż chciałem pokazać, ze mamy dwóch równorzednych graczy na tej pozycji, niestety nie mieli dziś dobrego dnia - powiedział po meczu trener gdańszczan Tadeusz Obłój.

Na konferencję prasową po spotkaniu przyszedł również Jarosław Różański. Gracz Podhala przyznał, że jest mu niezwykle przykro, że jego zachowanie w końcówce poprzedniego meczu mogło przyczynić się do eskalacji napięcia, przeprosił za to, jednak podkreślił, że nie było jego intencją uderzenie krążkiem Arona Chmielewskiego ani jakiegokolwiek innego gdańskiego zawodnika. Zaprotestował przeciwko określaniu go jednym z prowodyrów zajść.

- Przeprosiny przyjmuję, doceniam fakt, ze gracz Podhala potrafił przyjść i wyjaśnić całą sytuację. W tej sytuacji nie zamierzam dalej drążyć tej kwestii, choc miałem zamiar wystosować do PZHL specjalne oświadczenie w sprawie wydarzeń z piątku - zaznaczył trener gdańszczan.

W meczu innych drużyn rywalizujących o miejsca 5:8, Ciarko KH Sanok po raz trzeci pokonało Zagłębie Sosnowiec, tym razem 7:1 (3:0, 3:1, 1:0) i czeka juz na zwcięzcę rywalizacji Stoczniowca z Podhalem. Z kolei pierwszy mecz finałowy pomiędzy Cracovią Comarch a GKS Tychy rozegrany zostanie jutro.

Opinie (105) ponad 20 zablokowanych

• (3)

jak relacje na lini kobice 100czni i Podhala??

• 4 7

• wywieszony transparent "j....ć podhale"

• 16 7

• Relacja może być tylko jedna taka jaki wisiał transparent.... (1)

Przecież z podhala nawet forum nie mają, siedzą na "trójmieście"
      A zawodnicy tacy twardziele? To dlaczego Dzięciołowi skarżyli?
      biedni, mali, załośni, bez honoru

• 7 6

• Widze, że sytuacje kibicowskie znacie tylko z zakłamego TVN'u i internetu...

A kto krzyczał na PIERWSZYM meczu z Podhalem "wyp...laj" do zawodników Podhala przy każdej karze? Pikniki... i takie same podchmielone pikniki w Nowym Targu krzyczały "je..ć Stocznie". Zgoda jest między grupami kibiców, takich którzy potrafią bawić się i dopingować, a nie znudzonych życiem zjadaczy popcornu, którzy nie potrafią klaskać. Smutna prawda. Masz kompleksy? Nie widzisz prawdy? To daj minus, ulży Ci :)

• 7 12

• tylko do bicia sa dobrzy, bo na pewno nie do grania!!!

• 7 15

• (1)

czy to juz koniec przyjazni ?

• 7 10

• Tak!
      Oficjalnie Ultras Stoczniowiec Gdańsk,poinformowali odpowiednich ludzi że to już koniec zgody.