Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:0. Czarna seria trwa

mip.
9 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Niemoc piłkarzy Bałtyku trwa dalej. Biało-niebiescy przegrali w Gniewinie 0:1 (0:0). Niemoc piłkarzy Bałtyku trwa dalej. Biało-niebiescy przegrali w Gniewinie 0:1 (0:0).

Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali ze Stolemem Gniewino w wyjazdowym meczu 12. kolejki III ligi grupy drugiej. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie przerwali złej passy meczów bez zwycięstwa, która teraz wynosi już siedem. Tym samym biało-niebiescy pozostają w strefie spadkowej.

Bramka: Dampc 80

BAŁTYK: Leleń - Lisiecki, Lengiewicz (45 Buławski), Garbacik, Liberacki - Gułajski, Bohm, Skrzecz, Sikorski, Wiśniewski (45 Kapuściński) - Marczak

Dla piłkarzy Bałtyku sobotnie starcie ze Stolemem Gniewino było szansą na przełamanie passy sześciu meczów bez zwycięstwa (1 remis, 5 porażek) i wydostania ze strefy spadkowej. Szkoleniowiec biało-niebieskich dokonał dwóch zmian w porównaniu z meczem przeciwko KP Starogard Gdański. Do pierwszej "11" desygnowani zostali Damian Lisiecki oraz powracający po kontuzji Oktawian Skrzecz.

Oktawian Skrzecz: Brakuje zimnej krwi

Pierwsza połowa spotkania na Arenie Mistrzów w Gniewinie nie przyniosła wielu emocji. Oba zespoły postawiły raczej na zabezpieczenie dostępu do własnej bramki, niż ofensywne popisy. Wprawdzie zarówno Stolem, jak i Bałtyk miały nieliczne okazje do otworzenia wyniku to po 45 minutach na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis.

Po przerwie Grzegorz Niciński dokonał zmian, które miały rozruszać formację ofensywą Bałtyku. Maciej Buławski zastąpił Fabiana Lengiewicza, a Jakub Kapuściński wszedł za Kacpra Wiśniewskiego. Te roszady nie przyniosły jednak niczego widocznych zmian w poczynaniach biało-niebieskich.

Bałtyk Gdynia - KP Starogard Gdański 0:2. Przeczytaj relację

Więcej klarownych okazji wypracowali sobie gospodarze, ale dopiero w 80. minucie udało im się trafić do siatki. Dawida Lelenia pokonał Mateusz Dampc. Przyjezdni chcieli doprowadzić do wyrównania, ale ta sztuka im się nie udała. Porażka w Gniewinie była już siódmym meczem bez zwycięstwa dla piłkarzy Bałtyku, którzy pozostali w strefie spadkowej.

18 Kluczevia Stargard 12 0 3 9 5:29 3
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-10-09