Stolem Gniewino - Bałtyk Gdynia 1:0. Widmo spadku coraz bliżej

mip.
14 maja 2023, godz. 18:00
Opinie (146)

Energa Bałtyk Gdynia

Porażka w Gniewinie oddaliła Bałtyk od utrzymania w III lidze. Porażka w Gniewinie oddaliła Bałtyk od utrzymania w III lidze.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe ze Stolemem Gniewino 0:1 (0:0) w meczu 28. kolejki grupy drugiej III ligi. Biało-niebiescy w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, nie potrafili wykreować sobie 100 proc. okazji, a brak punktów w tym starciu spowodował, że na 6 kolejek przed końcem strata do bezpiecznej pozycji wynosi 6 punktów.

Gedania 1922 Gdańsk - KP Starogard Gdański 2:4. Przeczytaj relację z drugiego niedzielnego meczu

Bramka:
Wachowiak 77

BAŁTYK: Bartkowiak - Drozdowicz, Korpalski, Długołęcki, Waszczuk - Fietz, Wołowski, Bohm, Bach (90 Kośnik) - Sluga, Kahsay

Piłkarze Bałtyku Gdynia w niedzielę zagrali bardzo ważny mecz ligowy w Gniewinie. Wobec remisów Unii Solec Kujawski i Vinety Wolin, była to dla nich szansa na nadrobienie części strat do bezpiecznej pozycji. Trener Robert Jędrzejczak dokonał wymuszonych zmian. W wyjściowej "11" musiał zastąpić Oktawiana Skrzecza, który został zawieszony na 5 meczów. Jego miejsce zajął Jakub Bach.

Gdynianie od początku mieli świadomość ciężaru gatunkowego, jaki miał ten mecz. Starali się grać ostrożnie w defensywie, by nie popełniać błędów i nie dopuścić piłkarzy Stolema do groźnych sytuacji.

Bałtyk Gdynia - Gedania 0:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Bałtyk Gdynia - Gedania 0:1. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

To w pierwszych 45. minutach się udało. Natomiast gdynianie mieli bardziej dogodne okazje do otwarcia wyniku, ale nie potrafili ich wykorzystać. W decydujących momentach zabrakło skuteczności. Po pierwszej połowie w Gniewinie był bezbramkowy remis.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku w Gniewinie działo się niewiele. Obu stronom brakowało dokładności, a składne akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. W 77. minucie błąd defensywy biało-niebieskich wykorzystali jednak gospodarze, a do siatki po dośrodkowaniu trafił Mateusz Wachowiak. Ten wynik sprawiał, że Bałtyk był już w naprawdę trudnym położeniu.

Sprawdź, jakie nastroje były w Bałtyku przed meczem w Gniewinie Sprawdź, jakie nastroje były w Bałtyku przed meczem w Gniewinie

W końcówce Bałtyk przejął inicjatywę, szukając wyrównującej bramki. To się jednak nie udało, gdyż podopieczni trenera Jędrzejczaka, nie wypracowali sobie ani jednej, dogodnej okazji. Bliżej zdobycia gola byli gniewinianie, którzy mogli wykorzystać kolejne błędy biało-niebieskich. Ta sztuka także im się nie udała.

Cenne 3 punkty zostały w Gniewinie, które oddaliły Stolem od strefy spadkowej. Bałtyk nie wykorzystał okazji na przybliżenie się do pozostania w lidze. Strata do bezpiecznej pozycji po 28. kolejkach wynosi 6 punktów. O ile z 2. ligi nie spadnie Radunia Stężyca, której przewaga nad spadkowiczami to tylko 1 "oczko". W przypadku, gdyby ten zespół pożegnał się z 2. ligą, z 3. ligi spadnie także zespół z 15. miejsca.

18 Unia Janikowo 28 2 4 22 17:67 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-05-15