Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 0:1. Gol w doliczonym czasie i obroniony karny

14 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia przegrywałaby ze Stomilem Olsztyn, gdyby nie Kacper Krzepisz nie obronił strzału Wojciecha Reimana z rzutu karnego. Arka Gdynia przegrywałaby ze Stomilem Olsztyn, gdyby nie Kacper Krzepisz nie obronił strzału Wojciecha Reimana z rzutu karnego.

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Stomil Olsztyn 1:0 (0:0) w 3. kolejce Fortuna I Ligi. O zwycięstwie zadecydowała bramka debiutanta Karola Czubaka zdobyta w doliczonym czasie meczu. Wcześniej przed stratą gola żółto-niebieskich uratował Kacper Krzepisz, który de facto rozegrał pierwszy mecz na zapleczu ekstraklasy. Bramkarz obronił rzut karny w 66. minucie. Z pewnością cieszyć może wynik, ale mniej już sama gra. Mimo wszystko gdynianie zapisali pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22.

Siemaszko
  • 62' 20 Lewicki Zmiany 77 Mikita
  • 74' 13 Moneta Zmiany 45 Galach
  • 74' 4 Reiman Zmiany 8 Spychala
Zmiany Zmiany
  • 46' 17 Hiszpański Zmiany 77 Żebrowski
  • 46' 20 Gordillo Zmiany 8 Marcus
  • 61' 9 Siemaszko Zmiany 68 Czubak
  • 68' 36 Bednarski Zmiany 37 Stępień
  • 88' 19 Kobacki Zmiany 38 Wilczyński
Bramki Bramki
  • 90+1 Czubak
  • 30' Reiman
  • 64' Lewicki
  • 68' Moneta
Kartki Kartki
  • 65' Kasperkiewicz
  • 90'+2 Żebrowski

Po kiepskim otwarciu sezonu na własnym stadionie Arka Gdynia liczy na odwrócenie karty. Potrzebuje zdobyć 25 punktów, aby objąć 1. miejsce w tabeli wszech czasów drużyn, które kiedykolwiek grały w Polsce na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy.

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia. Przeczytaj zapowiedź

Dlatego też m.in. dlatego pozyskała nowych zawodników ofensywnych. Z Atalanty Bergamo wypożyczony został Olaf Kobacki...

Olaf Kobacki w Arce Gdynia na roku lub dłużej

... a jeszcze wcześniej dołączyli: 16-letni Marcel Szymański i Karol Czubak. Z klubem pożegnał się natomiast Rafał Wolsztyński.

Arka Gdynia robi nowe rozdanie w ataku

Ponadto jeśli Arka liczy na zwycięstwo, powinna zmienić ustawienie bądź pozycje młodzieżowców.

Arka Gdynia powinna zmienić ustawienie bądź pozycje młodzieżowców. Sprawdź dlaczego

W ostatnim tygodniu potwierdzono, że Gdynia pozostanie partnerem strategicznym Arki także w sezonie 2021/22.

Miasto partnerem strategicznym Arki także w sezonie 2021/22

W międzyczasie Arka poznała rywala w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Rozpocznie od wyjazdu z II-ligowym GKS Bełchatów.

1/32 finału Fortuna Puchar Polski. Poznaj pary

W zespole Arki aż 6 zmian w porównaniu do poprzedniego meczu z Chrobrym Głogów (0:2). Na boisku od pierwszych minut zameldują się: Krzepisz, Bedanrski, debiutant Kobacki, Hiszpański i Siemaszko.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2. Przeczytaj relację live, zobacz galerię foto i wideo

Dla Krzepisza (ARKA Gdynia) to debiut w Fortuna I Lidze. Do tej pory bramkarz występował głównie w Fortuna Pucharze Polski. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie w tym sezonie pojawił się Siemaszko (ARKA Gdynia). Napastnik dobrze zna ten stadion, gdyż ze Stomilem związany był przez większość kariery.
ławka rezerwowych Stomilu: Smug, Spychała, Szabaciuk, Zych, Szramka, Galach, Mikita, Mysiorski, Banul
ławka rezerwowych Arki: Kajzer, Danch, Memić, Sasin, Marcus, Stępień, Czubak, Wilczyński, Żebrowski
Poza kadrą Christian Aleman
Równolegle relacjonujemy dwa piłkarskie mecze trójmiejskich piłkarzy. Poza spotkaniem I ligi w Olsztynie przeczytacie o starciu ekstraklasowym w Gdańsku pomiędzy Lechią i Cracovią. Po 25 minutach utrzymuje się bezbramkowy remis

LIVE: Lechia Gdańsk - Cracovia

Arka żółto-niebieskie koszulki, żółte spodenki, Stomil całe stroje niebieskie
Na stadionie w Olsztynie cały sektor gości zajęty przez kibiców z Gdyni. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem słychać głośne "Arka Gdynia, Arka Gdynia"
1'
Spotkanie rozpoczyna się z delikatnym poślizgiem. Od środa zaczyna Stomil
3'
Arka od samego początku na połowie rywala, Stomil zepchnięty do defensywy
4'
Pierwsze dośrodkowanie w meczu, ale pewnie piłkę łapie Bąkowski (Stomil Olsztyn)
6'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zagrał do Siemaszki (ARKA Gdynia), który mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji, ale powstrzymał go rywal
7'
Kontra Stomilu. Gospodarze szybko wyszli na połowę rywala. Moneta (Stomil Olsztyn) zagrał do Fundambu (Stomil Olsztyn), a ten widząc wysuniętego Krzepisza (ARKA Gdynia), chciał go przelobować
8'
Lewicki (Stomil Olsztyn) znów uruchomił Monetę (Stomil Olsztyn) na lewym skrzydle. Tym razem skrzydłowy płasko dograł w pole karne i czujnie zachował się Krzepisz (ARKA Gdynia)
9'
Adamczyk (ARKA Gdynia) dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał doskoczyć do piłki. Od bramki wznowi Bąkowski (Stomil Olsztyn)
10'
Bardzo aktywny Moneta (Stomil Olsztyn). Ponownie próbował zagrywać z lewej strony, ale tym razem poza linię końcową wybijał Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
11'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z problemami po wrzutce Reimana (Stomil Olsztyn). Zakończyło się bez zagrożenia
12'
Bąkowski (Stomil Olsztyn) z rzutu wolnego, ale piłka przemierzyła całe boisko i trafiła do Krzepisza (ARKA Gdynia)
13'
Arka spokojnie wymienia podania od obrony
14'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie zrozumiał intencji Adamczyka (ARKA Gdynia). Przy piłce jednak wciąż goście
15'
Krzepisz (ARKA Gdynia) ponownie z problemami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Stomil przy piłce
16'
Marcjanik (ARKA Gdynia) strącił piłkę po dośrodkowaniu rywala. Będzie korner
17'
Fundambu (Stomil Olsztyn) sprytnie przełożył piłkę po wybiciu obrońców. Uderzył prosto w rywala
17'
Arka natychmiast wychodzi z kontrą, ale kończy się na zatrzymaniu i rzucie wolnym na połowie rywala
18'
Pierwszy strzał Arki. Zza pola karnego kropnął Adamczyk (ARKA Gdynia), ale nad poprzeczką
20'
Adamczyk (ARKA Gdynia) przed kolejną szansę. Tym razem uderzał z 12 metrów, ale wprost w bramkarza
21'
Kibice Stomilu odpalili race. Dym nie przeszkadza jednak piłkarzom, dlatego sędzia nie przerywa spotkania
22'
Sędzia główny dopiero teraz decyduje się na zatrzymane spotkania. Piłkarze wykorzystają przerwę na uzupełnienie płynów
25'
Piłkarze wznowili mecz
26'
Rzut rożny dla Stomilu. Obyło się bez zagrożenia. Od bramki wznawia Krzepisz (ARKA Gdynia)
27'
Adamczyk (ARKA Gdynia) faulowany na połowie rywala
28'
Deja (ARKA Gdynia) dobrze dośrodkował, ale nie udało się oddać strzału. Adamczyk (ARKA Gdynia) dobijał zza pola karnego, ale atak powstrzymany przez obrońców
28'
Stomil od razu wyszedł z kontrą. Jednak od bramki znów zacznie Krzepisz (ARKA Gdynia)
29'
Bąkowski (Stomil Olsztyn) interweniuje po dośrodkowaniu
30'
Arka próbuje teraz kombinacyjnie. Dużo gry z pierwszej piłki, ale akcja powstrzymana przez Reimana (Stomil Olsztyn)
30'
Żółtą kartką został ukarany Reiman (Stomil Olsztyn).
32'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale bez zagrożenia
33'
Arka znów przez dłuższą chwilę konstruowała akcję, ale Kobacki na prawym skrzydle nie opanował piłki
kontuzja
33'
Jeden z piłkarzy Stomilu potrzebuje pomocy fizjoterapeutów
36'
Inicjatywę na chwilę przejął Stomil, ale nie de facto nie potrafił dojść do pola karnego
38'
Znów zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Stomilu. Pewnie łapie bramkarz
39'
Kobacki (ARKA Gdynia) znów powstrzymany przez rywala. Przy okazji faulował rywala
40'
Ciechanowski (Stomil Olsztyn) zza pola karnego wprost w Krzepisza (ARKA Gdynia). to pierwszy celny strzał Stomilu
41'
Długie zagranie na Siemaszkę (ARKA Gdynia), ale napastnik nie sięgnął tego podania
42'
Fundambu (Stomil Olsztyn) faulowany przez Bednarskiego (ARKA Gdynia). Rzut wolny w okolicach 24. metra
43'
Piłka obiła mur po strzale z pola karnego
44'
Funambu mocno w pole karne, ale pewnie łapie Krzepisz (ARKA Gdynia)
45'
Gordillo (ARKA Gdynia) faulowany w środkowej strefie boiska
45'
Deja (ARKA Gdynia) zagrał w pole karne, ale piłka opuściła boisko
45'+2
Arka przez długi czas konstruowała akcję i w końcu znalazła się pod polem karnym. Jednak w końcowej fazie Hiszpański (ARKA Gdynia) przeciągnął dośrodkowanie
45'+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. STOMIL OLSZTYN - ARKA GDYNIA 0:0
Pierwsza część spotkania nie mogła porwać kibiców żadnej z drużyn. Co prawda Arka miała dłuższe fragmenty, gdy szybko wymieniała podania, ale nic z nich nie wynikało (64 do 36 proc. w posiadaniu piłki). Było kilka dośrodkowań, ale praktycznie żadne nie było dokładne. Nie oglądaliśmy też zbyt wielu strzałów. Stomil oddał ich 4, a goście - 3. Nie zachwyca też debiutant Kobacki (ARKA Gdynia), który jest niewidoczny, a gdy ma już piłkę, to ją traci. Jeśli żółto-niebiescy chcą wywieźć z Olsztyna 3 punkty, to z pewnością musi mieć więcej argumentów w ofensywie.
Przypominamy, że równolegle relacjonujemy także mecz ekstraklasy z Gdańska pomiędzy Lechią i Cracovią. Od 41. minuty biało-zieloni prowadzą 1:0.

46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gordillo, w jego miejsce wchodzi Marcus.
46'
Od środka zaczyna Arka
48'
Trochę niedokładności od pierwszych minut drugiej połowy
49'
Kobacki rozpędził się prawą stroną i został powstrzymany przez rywala
50'
Deja (ARKA Gdynia) dośrodkował, ale żaden z piłkarzy nie strącił piłki
51'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) mocno zagrywał z prawej strony i wywalczył rzut rożny
52'
Akcja rozegrana krótko. Piłka znalazła się w polu karnym, ale bez zagrożenia
52'
Wyglądało na to, że zmiany wykonane w przerwie zostały wykonane 1:1. Marcus (ARKA Gdynia) gra za plecami Siemaszki (ARKA Gdynia), natomiast Żebrowski (ARKA Gdynia) jest na lewej stronie
54'
Kobacki (ARKA Gdynia) znów próbował dryblować i wywalczył wrzut z autu
55'
Prostopadłe zagranie do Marcua (ARKA Gdynia), ale ten został uprzedzony przez Simbę
56'
Piłka szybko przeniosła się na połowę Arki. Z czystej pozycji strzelał Moneta (Stomil Olsztyn), ale obok bramki
57'
Deja (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego, ale za bardzo przeciągnięte
58'
Marcus (ARKA Gdynia) postanowił wziąć odpowiedzialność na siebie i mocno uderzył na bramkę. Z problemami Bąkowski (Stomil Olsztyn)
59'
Do kornera podszedł Adamczyk (ARKA Gdynia) i w końcu mamy dobre dośrodkowanie. Jednak Dobrotka (ARKA Gdynia) uderzył obok bramki
61'
Marcus (ARKA Gdynia) sprytnie przepuścił piłkę między nogami. Siemaszko (ARKA Gdynia) poszedł 1 na 1 z obrońcą, ale... odbił się od niego
61'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Czubak.
61'
Dla Czubaka (ARKA Gdynia) to debiut w Arce Gdynia
62'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lewicki, w jego miejsce wchodzi Mikita.
63'
Stomil w natarciu. Ciechanowski (Stomil Olsztyn) biegł prawą stroną, ale powstrzymał go Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
63'
Dośrodkowanie gości z prawego skrzydła, ale piłka opuściła boisko
64'
Żółtą kartką został ukarany Lewicki (Stomil Olsztyn).
rzut karny
65'
Rzut karny dla Stomilu. Kasperkiewicz zagrał ręką po strzale rywala
65'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (ARKA Gdynia).
66'
Krzepisz (ARKA Gdynia) broni uderzenie z rzutu karnego Reimana (Stomil Olsztyn)! Bramkarz Arki wyczuł intencje strzelca i rzucił się w lewy narożnik
68'
Arka jakby szybko chciała zapomnieć o tej sytuacji. Szybko przechodzi do akcji ofensywnych, ale na razie bez konkretnych okazji
68'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Stępień.
68'
Żółtą kartką został ukarany Moneta (Stomil Olsztyn).
70'
Stępień (ARKA Gdynia) długo prowadził piłkę lewą stroną i mimo, że w polu karnym było 3 kolegów, to sam zdecydował się na uderzenie. Niestety obok bramki
72'
To mogła być okazja dla Arki, ale piłkarze nie zrozumieli się w polu karnym po wznowieniu akcji z linii bocznej
73'
W natarciu Stomil. Tu z kolei nie dogadali się Ciechanowski (Stomil Olsztyn) i Fundambu (Stomil Olsztyn). Gdyby ten drugi przepuścił piłkę, to wahadłowy wyszedłby na dogodną pozycję
74'
Kobacki przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył bez zastanowienia. Na raty broni Bąkowski (Stomil Olsztyn)
74'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Moneta, w jego miejsce wchodzi Galach.
74'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Reiman, w jego miejsce wchodzi Spychala.
75'
Czubak (ARKA Gdynia) strzelił gola, ale po podaniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia) znalazł się na pozycji spalonej.
77'
Szansa dla Stomilu. Galach (Stomil Olsztyn) mocno wzdłuż linii końcowej, ale Fundambu (Stomil Olsztyn) nie zdołał oddać strzału
78'
Teraz przed szansą Arka. Jednak Żebrowski (ARKA Gdynia) nie uderzył czysto w piłkę
79'
Kobacki (ARKA Gdynia) zamienili się stronami ze Stępniem
80'
Marcus (ARKA Gdynia) znów wziął odpowiedzialność na siebie. Tym razem uderzył z dużo dalszej odległości, dlatego piłka wysoko nad poprzeczką
81'
Arka przyspiesza. Już teraz gra na dwóch napastników z Żebrowskim (ARKA Gdynia) i Czubakiem (ARKA Gdynia). Stomil głęboko w obronie
83'
Stomil w kontrze, ale Dobrotka (ARKA Gdynia) szybko fauluje rywala na połowie rywala
84'
Kobacki (ARKA Gdynia) faulowany na połowie Stomilu
85'
Kolejne dośrodkowanie Arki, z którego nic nie wynika
87'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) stracił piłkę pod polem karnym rywali, po czym Stomil przeszedł do kontry. Jednak piłkarze pogubili się pod polem karnym Krzepisza (ARKA Gdynia)
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
89'
Stępień (ARKA Gdynia) krótko z Adamczykiem (ARKA Gdynia), jednak później dośrodkowanie zostało zablokowane
90'
Arka na kilka sposobów próbowała atakować Bąkowskiego (Stomil Olsztyn), ale ten bez większych problemów broni strzał Marcusa (ARKA Gdynia)
90+1
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Napastnik otrzymał podanie od Adamczyka i zapisał pierwszego gola dla żółto-niebieskich w debiucie.
90'+2
Żółtą kartką został ukarany Żebrowski (ARKA Gdynia). To był niebezpieczny faul na Ciechanowskim.
90'+3
Jeszcze szansa przed Stomilem, ale pewnie broni Krzepisz (ARKA Gdynia)
90'+4
KONIEC MECZU. STOMIL OLSZTYN - ARKA GDYNIA 0:1.
Druga połowa spotkania była już znacznie ciekawsza od pierwszej. Stomil mógł objąć prowadzenie w 66. minucie, ale Krzepisz (ARKA Gdynia) kapitalnie obronił rzut karny Reimana (Stomil Olsztyn). Trener Marzec dokonywał zmian i szukał różnych rozwiązań. Jedno z nich, czyli wprowadzenie Czubaka (ARKA Gdynia) za Siemaszkę (ARKA Gdynia), przyniosło efekt w doliczonym czasie meczu. Debiutant strzelił gola na wagę 3 punktów. Cieszyć może wynik, ale już mniej gra. Co prawda żółto-niebiescy przeważali w posiadaniu piłki (66 do 33 proc.) i oddanych strzałach (10 do 3), ale oglądaliśmy wiele niedokładnych dośrodkowań.

18 Stomil Olsztyn 3 0 0 3 1:4 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-08-16