Koszykarze Trefla przegrali z Polskim Cukrem

4 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Eimantas Bendzius trafił w Toruniu pięć z ośmiu rzutów za 3 punkty. Litwinowi nie udało się jednak poprowadzić Trefla do wygranej nad Polskim Cukrem. Eimantas Bendzius trafił w Toruniu pięć z ośmiu rzutów za 3 punkty. Litwinowi nie udało się jednak poprowadzić Trefla do wygranej nad Polskim Cukrem.

Koszykarze Trefla Sopot ulegli na wyjeździe Polskiemu Cukrowi Toruń 85:93 (20:21, 24:30, 18:20, 23:22). Tym samym torunianie zrównali się z żółto-czarnymi liczbą punktów w tabeli, a to zapowiada zażartą walkę o czołową ósemkę i miejsce w play-off.

POLSKI CUKIER: Corbett 22 (4x3, 6 zb., 5 as.), Zyskowski 21 (3x3, 6 zb.), Sulima 18 (6 zb.), Franklin 13 (1x3, 6 zb., 9 as.), Denison 7 (1x3), Perka 5 (1x3), Nowakowski 3, Jankowski 1, Lisewski 0.

TREFL: Bendzius 23 (5x3, 6 zb.), Lydeka 20, Sikora 12 (2x3), Michalak 10 (1x3, 9 as.), Popović 7 (1x3) oraz Vasiliauskas 6 (2x3), Stefański 4, Kemp 3 (1x3), Koelner 0

Trefl przed tygodniem wygrał ważne spotkanie z jednym ze swoich rywali w walce o play-off, Polfarmeksem Kutno. Sztuki tej udało się dokonać bez Pawła Leończyka, który podkręcił staw skokowy. W Wielką Sobotę sopocianie musieli powtórzyć to osiągnięcie na terenie kolejnej drużyny bijącej się o czołową ósemkę, czyli Polskiego Cukru Toruń znajdującego się w tabeli tuż za nimi na 9. miejscu ze stratą punktu.

WAŻNY TRIUMF TREFLA NAD POLFARMEKSEM

Wynik spotkania celnym rzutem zza łuku otworzył zawodnik gospodarzy LaMarshall Corbett, ale sopocianie odpowiedzieli serią 7 punktów. 5 trafił Sławomir Sikora, a kolejne 2 dołożył Tautyvas Lydeka. Miejscowi doprowadzili do remisu, a przewagę odzyskali po kolejnej "trójce" Corbetta. Do końca kwarty wynik oscylował wokół remisu, a minimalne prowadzenie na 45 sekund przed ostatnią syreną wywalczył Krzysztof Sulima wykorzystując akcję 2 plus 1.

W drugiej partii znakomitą skutecznością popisywali się torunianie. Podopieczni Miliji Bogicevicia. Dobrą dyspozycję zza linii 6,75 podtrzymywał Corbett i Polski Cukier odskoczył Treflowi na 37:31. O przerwę poprosił trener Mariusz Niedbalski, a dystans punktowy do rywali na chwilę zmniejszył Eimantas Bendzius, ale wkrótce ci odskoczyli już na 10 "oczek" (49:39).

Na szczęście rzuty zza łuku "siedziały" Bendziusowi i żółto-czarni na przerwą schodzili tracąc 7 punktów. Sopocianie grali znacznie bardziej drużynowo mając po pierwszej połowie trzykrotnie więcej asyst (18-6) niż gospodarze, jednak przegrywali walkę na tablicach (11-20).

Trzecią kwartę od trafienia Sulimy za 2 pkt rozpoczęli gospodarze, ale Trefl za sprawą Lydeki i Sikory odpowiedział serią 10-2 i po rzucie Sikory zza łuku zbliżył się na 54:56. Torunianom najwyraźniej zapaliła się ostrzegawcza lampka, bo odpowiedzieli serią 8 pkt. O czas poprosił trener Niedbalski, ale po niej wsadem popisał się Corbett i było już 66:54.

Sopocianie nie złożyli broni i szybko odrobili 6 pkt. Kolejna odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Spod kosza celnie rzucił Sulima, a "trójkę" trafił Jarosław Zyskowski. Dla Trefla 2 pkt zdołał jeszcze zdobyć Bendzius i na 10 min przed końcem gry gospodarze prowadzili 71:62.

Litewski skrzydłowy na rozpoczęcie ostatniej kwarty trafił zza łuku dając Treflowi sygnał do kolejnego zrywu. Sam zgłosił też aspiracje do miana bohatera spotkania, bo głównie dzięki jego rzutom w niespełna 4 minuty sopocianie zbliżyli się do rywali na 75:77 (po kolejnej "trójce" Litwina). Skrzydła podciął im jednak Zyskowski, po którego 5-punktowej serii Polski Cukier prowadził już 86:77.

O czas poprosił trener Niedbalski, który chwilę wcześniej stracił Sarunasa Vasiliauskasa za przekroczenie limitu fauli. Do końca gry pozostały 4 minuty. Upłynęły one pod znakiem pojedynku na rzuty wolne urozmaiconym przez efektowne zagraniem alley-oop duetu Michalak - Bendzius. Po nim było 88:83 dla torunian, ale w kolejnej akcji 60 sekund przed końcową syreną nadzieje Trefla na wygraną definitywnie rozwiał Zyskowski trafiając zza łuku.

Wyniki 26 kolejki

• Polpharma Starogard Gdański - ASSECO Gdynia 85:79 79:85 (22:15, 18:23, 22:20, 23:21)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL Sopot 93:85 (21:20, 30:24, 20:18, 22:23)
  • Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 122:78 (34:20, 33:19, 26:20, 29:19)
  • PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 103:68 (31:20, 27:22, 18:15, 27:11)
  • Polfarmex Kutno - Stelmet Zielona Góra 66:68 (19:18, 16:15, 17:22, 14:13)
  • Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 77:90 (19:23, 19:17, 20:28, 19:22)
  • Wikana Start Lublin - Śląsk Wrocław 70:91 (16:14, 14:32, 23:26, 17:19
  • Jezioro Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 72:83 (16:30, 21:21, 17:16, 18:16)

Opinie (17) 1 zablokowana

• Sytuacja jest niewesoła ale też nie tragiczna. (1)

Patrząc na kalendarz Trefla i bezpośrednich konkurentów można powiedzieć, że mają podobny stopień trudności. Trzeba wygrać do końca co się jeszcze da a fajnie byłoby sprawić jakąś niespodziankę typu wygrana z Turowem. Pamiętajcie, gra się do końca!