Lechia wygrała drugi sparing z Flotą

29 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Paweł Buzała podczas dwóch sparingów w Gniewinie zdobył już dla Lechii trzy bramki. Potrzebował na nie zaledwie 90 minut, bo trener Probierz w każdej połowie wystawia inną jedenastkę. Paweł Buzała podczas dwóch sparingów w Gniewinie zdobył już dla Lechii trzy bramki. Potrzebował na nie zaledwie 90 minut, bo trener Probierz w każdej połowie wystawia inną jedenastkę.

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Flotę Świnoujście 2:0 (2:0) w drugim przedsezonowym sparingu w Gniewinie. Do bramki I-ligowców piłka trafiła po strzałach: Paweł BuzałaPatryk Tuszyński, dla których były to odpowiednio trzeci i drugi gol podczas letnich gier kontrolnych.

Buzała 18, Tuszyński 25

LECHIA:
I połowa: Rosa - Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio - Dawidowicz, Pietrowski - Oualembo, Tuszyński, Wiśniewski - Buzała
II połowa: Rosa - Iwanowski (90 Kugiel), Janicki, K.Bąk, Kutarba - Zyska, Czerwiński (67 Łazaj) - Frankowski, Machaj, Grzelczak - Duda

FLOTA: Szlaga (46 Kupczanko) - Fryc (68 Szałek), Stasiak (68 Zalepa), Zalepa (46 Udarević), Jasiński (46 Opałacz) - Szałek (46 Wrzesień), Mysiak (46 Niedziela), Bodziony (46 Gilewiecz, 85 Fica), Nnamani (46 Niewiada), Śpiączka (46 Kieruzel) - Nwaogu (46 Arifović)

Przeciwko gdańszczanom Flota po raz pierwszy zagrała pod okiem trenera Bogusława Baniaka, który zastąpił Tomasza Kafarskiego. Były szkoleniowiec biało-zielonych przeniósł się bowiem do Olimpii Grudziądz.

Lechia podobnie jak podczas wygranego sparingu ze Stomilem Olsztyn, wystawiła do gry dwie jedenastki. Tym razem jednak całe 90 minut trener Michał Probierz dał rozegrać bramkarzowi, a konkretnie Kacprowi Rosie, który nie wystąpił w poprzednim meczu kontrolnym. Z ławki mecz oglądał Mateusz Bąk, a Michał Buchalik już w piątek opuścił czasowo zgrupowanie ze względu na swój ślub.

- Widać było, że z czasem Kacper sam się zdenerwował, bo przydarzyło mu się kilka błędów. Ale po to ten chłopak tu jest, po to trenuje, aby w takich momentach wskoczyć do składu. Mateusza Bąka lekko bolała noga i nie było sensu ryzykować jego gry, podobnie jak jeszcze Sebastiana Małkowskiego. Tak więc była okazja sprawdzenia Kacpra. Możemy na niego liczyć, bo ma wiele bardzo dobrych rzeczy, fajnie ustawia się, ale popełnia też ciągle proste błędy, nad którymi musi pracować - mówi dla oficjalnej strony klubu Probierz.

W sobotę skuteczniejszy okazał się zespół wystawiony do gry w pierwszych 45 minutach. Gdańszczanie rozpoczęli mecz wysokim pressingiem, a groźnymi dośrodkowaniami postraszyli Flotę Paweł DawidowiczPiotr Wiśniewski. W odpowiedzi wrzutkę w pole karne Lechii posłał testowany niedawno przez gdański klub Radosław Jasiński, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

JASIŃSKI NIE ZALICZYŁ TESTÓW MEDYCZNYCH W LECHII

Od początku spotkania aktywny był z przodu Paweł Buzała, który niecałe 20 minut czekał na to, by otworzyć wynik spotkania. Po długim podaniu Dawidowicza, asekurowany przez obrońcę "Buzi" niemal z narożnika boiska posłał piłkę do siatki. Dla napastnika był to już trzeci gol w drugim sparingu, choć łącznie na boisku w tych grach spędził tylko 90 minut.

Koledze najwyraźniej pozazdrościł Patryk Tuszyński, który niedługo później otrzymał futbolówkę przed polem karnym i po minięciu rywala precyzyjnym strzałem z 20 metra pokonał testowanego przez Flotę byłego bramkarza Arki Gdynia Macieja Szlagę.

- W przypadku Buzały bardzo ważne było to, że walczył do końca o tą piłkę. Takie sytuacje pomogą mu odzyskać pewność siebie. Po meczu ze Stomilem widać, że Patryk także już nabrał wiary w swoje umiejętności. Oby pokazywali to dalej i tak krok po kroku walczyli o miejsce w składzie - dodaje Probierz.

Druga stracona bramka i padający deszcze nie zniechęciły Floty. Po podaniu Krzysztofa Bodzionego Rosę pokonał Christian Nnamani, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Trzeciego gola dla Lechii mógł zdobyć Piotr Wiśniewski, ale jego strzał zza pola karnego na raty wybronił Szlaga.

Tuż przed przerwą w polu karnym gdańszczan znalazł się inny były Arkowiec, Charles Nwaogu, ale zmuszony był wycofać piłkę, którą wybili interweniujący obrońcy.

Druga połowa była mniej dynamiczna, a przy okazji słabsza w wykonaniu biało-zielonych. Po okresie gry w środku pola bramce Lechii zagroził Mateusz Wrzesień, który minął wchodzącego wślizgiem Krzysztofa Bąka, ale uderzył ponad poprzeczką. Chwilę później obok słupka strzelał Marek Niewiada.

Ofensywa podopiecznych trenera Probierza w zestawieniu z drugiej połowy była znacznie mniej efektywna, a jedna z nielicznych szans, a więc rzut wolny z 20. metra w wykonaniu Mateusza Machaja spełzła na uderzeniu prosto w mur. Po błędzie Lechii w sytuacji sam na sam z Rosą znalazł się Ensar Arifović, ale widocznie tego dnia byli gracze Arki nie mieli szczęścia w konfrontacji z gdańskim bramkarzem. Uderzenie Bośniaka po ziemi minęło słupek.

Lechia mimo słabszej drugiej połowy, wygrała 2:0 i jak na razie podczas obozu w Gniewinie jest niepokonana.

20 lipca PGE Arena - FC Barcelona

Z przebywających na zgrupowaniu zawodników po raz drugi z rzędu na boisko nie wybiegł Łukasz Kacprzycki. Filigranowy skrzydłowy doznał lekkiej kontuzji stopy i tymczasowo trenuje indywidualnie.

W spotkaniu udziału nie wziął także testowany japoński pomocnik Daisuke Matsui, który dołączył do drużyny w piątek w nocy i otrzymał czas na odpoczynek po podróży. Kolejny sparing w Gniewinie biało-zieloni rozegrają we wtorek. O godzinie 17:00 zmierzą się z Pogonią Szczecin.

LECHIA TESTUJE REPREZENTANTA JAPONII

DECYZJE KADROWE LECHII PRZED SEZONEM 2013/14
Przyszli: Mateusz Bąk (bramkarz, ostatni klub Etyr Wielkie Tyrnowo, Bułgaria), Adam Pazio (obrońca, Polonia Warszawa) - wolne transfery, Michał Probierz (I trener), Zbigniew Stefaniak (II trener)

Powrót po wypożyczeniach: Patryk Tuszyński (napastnik, Sandecja Nowy Sącz), Piotr Grzelczak (napastnik, Polonia Warszawa)

Mogą przyjść: Daisuke Matsui (Japonia, pomocnik, Slavia Sofia, Bułgaria), Daniel Kutarba (obrońca, Energetyk ROW Rybnik), Krzysztof Iwanowski (obrońca, rezerwy)

Przedłużone kontrakty: Przemysław Frankowski (pomocnik, do 30.06.2016), Marcin Pietrowski (pomocnik, do 30.05.2016), Damian Kugiel (napastnik, do 30.05.2017)

Odeszli: Ricardinho (Brazylia, pomocnik, Sheriff Tiraspol, Mołdawia, transfer za 350 000 euro), Lewon Hajrapetjan (Armenia, obrońca), Julian Ripoli (Włochy, pomocnik), Mohammed Rahoui (Algieria, pomocnik), Grzegorz Rasiak (napastnik), Łukasz Surma (pomocnik), Sławomir Matuk (asystent) - wszyscy koniec kontraktów, Adam Gołuński (napastnik), Bartłomiej Smuczyński (pomocnik), Damian Garbacik (obrońca), Adrian Bielawski (obrońca), Patryk Sobczak (bramkarz) - wszyscy do rezerw

Mogą odejść: Bartosz Kaniecki (bramkarz), Maciej Kostrzewa (pomocnik) - obaj kontuzje

Zakończyli testy: Paweł Kapsa (bramkarz, Olympiakos Lefkossias, Cypr), Radosław Jasiński (obrońca, Flota Świnoujście), Luiz Henrique de Oliveira (Brazylia, pomocnik, Velo Clube, Brazylia), Maciej Gostomski (bramkarz, Bytovia)

Opinie (43) 5 zablokowanych

• oby tak dalej:D

• 42 3

• Napad

cieszy forma strzelecka napastników, ale i tak wszystko zweryfikuje liga.

• 51 4

• Brawo !

• 29 3

• hura ale forma strzelecka (4)

Niech chlopaki strzelają bo w ekstraklasie sobie nie postrzelają!!!!! Stomil, Flota cóż za potengi to su. Eh..... Dajta japonca a spadek blisko! Dawac trzy autokary i trzy tiry zawodnikow na testy wazne ze za free:-)

• 10 42

• tyle ,że śledzie i od takich dostają baty ,żal d..ę ściska???

• 20 2

• a to ciekawe potęgi owe jak to nazywasz Flote i Stomil co przegrały z Lechia sparingi (1)

dziwnym zbiegiem okoliczności rozgromiły bezdomnych z gdyni?? więc nasuwa się pytanie gdzie jest arka przy tych dwóch potęgach z pierwszej ligi??