Strzelecka kanonada przy Traugutta

18 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Grzegorz Rasiak miał udział w dwóch ostatnich golach dla Lechii. Grzegorz Rasiak miał udział w dwóch ostatnich golach dla Lechii.

Radosny futbol zaprezentowali piłkarze Lechii i Concordii Elbląg podczas sparingu na bocznym boisku stadionu przy ul. Traugutta. Obie drużyny lepiej czuły się w ofensywie niż w defensywie, a zatem obejrzeliśmy aż siedem goli. Gdańszczanie pokonali beniaminka II ligi 5:2 (3:1). Kolejna gra kontrolna biało-zielonych odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00, a rywalem będzie I-ligowy Stomil Olsztyn

.

Grzelczak 1, Duda 39, Machaj 41, Surma 81, Wiśniewski 89 (karny) - Nadolny 35, Małkowski 56 (samobójcza)

LECHIA
pierwsza połowa: Buchalik - Pietrowski, Kostrzewa, Bieniuk, Andriuskevicius - Bajić, Poźniak - Kacprzycki (35 Ricardinho), Duda, Machaj - Grzelczak
druga połowa: Małkowski - Janicki, Madera, Bąk, Hajrapetjan - Andreu, Surma - Ricardinho, Nowak, Wiśniewski - Rasiak

Bogusław Kaczmarek podzielił kadrę zespołu na dwie drużyny. Wolne mieli jedynie kontuzjowany Abdou Razack TraoreDeleu, któremu zalecono odpoczynek po podróży z Brazylii, choć sam piłkarz wydaje się nie być zmęczony, gdyż dopingował kolegów z ławki rezerwowych. Jego brak na boisku najbardziej odczuł testowany w gdańskich szeregach Ricardinho.

-Ricardinho potwierdził, że piłka mu nie przeszkadza, ma walory typowe dla graczy południowoamerykańskich. Jednak widać było, że ma problemy z komunikacją z innymi kolegami. Gdy będzie miał za plecami Deleu, zniknie bariera językowa i wówczas powinien prezentować się lepiej - ocenił trener Kaczmarek skrzydłowego, który pojawił się na boisku w 35. minucie w miejsce kontuzjowanego Łukasza Kacprzyckiego.

Brazylijczyk poza treningami i sparingami przechodzi w Lechii również kolejne testy i badania. Dopiero po otrzymaniu ich wyników zostanie podjęta decyzja, czy 23-latek podpisze kontrakt w Gdańsku, choć na dzisiaj wszystko wskazuje, że tam się stanie i zarazem może być to ostatnie wzmocnienie biało-zielonych przed sezonem.

Gra Lechii lepiej wyglądała do przerwy, choć wówczas na murawie przebywała teoretycznie słabsza "11". Po przerwie za dużo błędów było zwłaszcza w defensywie, o której zapominali gdańszczanie, ruszając do ataku.

Prowadzenie dla gospodarzy już w 25 sekundzie gry zdobył Piotr Grzelczak, wieńcząc składną akcję całej drużyny. Marko Bajić długim podaniem uruchomił na prawym skrzydle Kacprzyckiego, a ten wycofał piłkę na 16. metr do nadbiegającego Grzelczaka.

W 22. minucie powinno być 2:0, gdyż w polu karnym rywali faulowany był Marcin Pietrowski. Po piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Machaj, ale strzelił w poprzeczkę.

Za to niefortunne uderzenie pomocnik zrehabilitował się w 41. minucie. Wówczas zdobył gola na 3:1 w pojedynku sam na sam z bramkarzem, do którego wyprowadziło Mateusza podanie Grzelczaka.

Przed przerwą Concordia tylko przez 4 minuty cieszyła się z remisu. Na 1:1 gola strzelił Łukasz Nadolny po podaniu z wolnego Radosława Stępnia. Ten ostatni do Elbląga jest wypożyczony z... Lechii, a wiosną występował w gdyńskim Bałtyku.

Akcją na 2:1 popisali się wicemistrzowie Polski juniorów młodszych z 2008 roku. Bardzo dobrze do akcji ofensywnej włączył się Maciej Kostrzewa, minął rywala i wrzucił piłkę w pole karne do nadbiegającego Adama Dudy, który poprawił rezultat uderzeniem z pierwszej piłki. 21-latek na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze tuż przed przerwą, ale wówczas uderzył obok słupka, a miał możliwość podania do jeszcze lepiej ustawionego w "16" Grzelczaka.

Na drugą połowę trener Kaczmarek wysłał silniejszą "11", ale po meczu mógł cieszyć go tylko wynik. -Widać, że niektórzy piłkarze mają problemy w sprawach taktyczno-technicznych. Teraz jest czas, aby te błędy uchwycić. Do ligi pozostały cztery tygodnie, a zatem to dość czasu, aby te niedostatki w naszej grze wyeliminować - ocenił szkoleniowiec.

Po zmianie stron obie drużyny z łatwością przedostawały się na pole karne przeciwnika. Początek tej odsłony należał do Andreu. Nowy defensywny pomocnik Lechii najpierw groźnie strzelał, a bramkarz z trudem sparował piłkę na róg. Natomiast po chwili już po drugiej stronie boiska "skasował" kontrę przyjezdnych 2 na 1.

W 56. minucie pod bramką Lechii powstało zamieszanie. Sebastian Madera tak niefortunnie wybijał piłkę z linii końcowej, że trafił nią Sebastiana Małkowskiego, a odbita od bramkarza futbolówka wpadła do siatki.

W 73. minucie mógł być remis. Mateusz Szmyd przed polem karnym minął Małkowskiego, ale w porę do bramki wbiegli obrońcy i strzał elblążanina trafił w Maderę.

W końcówce II-ligowcy nie wytrzymali tempa. Mieli też kłopoty z powstrzymaniem Grzegorza Rasiaka. W 81. minucie to wybitą piłke spod nóg tego napastnika umieścił w siatce Łukasz Surma. Natomiast w 89. minucie Rasiak został sfaulowany w polu karnym. Tym razem pewnym egzekutorem jedenastki był Piotr Wiśniewski.

W drużynie rywale zaprezentowali się piłkarze znani z gdyńskich klubów. Krzysztof BułkaMichał Benkowski kończyli miniony sezon w Bałtyku, a Hieronim Zoch w rezerwach Arki. Obecnie wszyscy są wolnymi piłkarzami, do pozyskania za darmo.

Lechia podczas tego sparingu strzeliła tyle samo goli co we wszystkich spotkaniach kontrolnych rozegranych we Wronkach. Liczymy, że ta skuteczność zostanie podtrzymana w sobotę, choć rywal będzie silniejszy. Na głównej murawie stadionu przy ul. Traugutta ma zameldować się beniaminek I ligi - Stomil Olsztyn. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

Pozostałe letnie sparingi Lechii
Bilans: 1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka, bramki 10:8

7 lipca (Międzychód): Wisła Kraków 3:3 (2:3)
Bramki dla Lechii: Traore, Rasiak, Grzelczak - przeczytaj relację

13 lipca (Wronki): Znicz Pruszków 1:1 (0:1)
Duda - przeczytaj relację)
14 lipca (Wronki): Chrobry Głogów 1:2 (0:2)

• Lechista (1)

sparing,sparingiem.Martwi ze w kazdym sparingu tracimy bramki. Zobaczymy co liga nam przyniesie,choc chcial bym sie mylic ale sukcesow to ja nie przewiduje

• 23 8

• bo nie będzie

• 0 3

• Jesteśmy potengom jakich mało!Znów pokazaliśmy że kąsimy jak wąż. (4)

• 18 47

• Prawdę prawisz. (1)

Lechia jest potengom piłkarskom, a Ty jestes potengom ortografiii. Poza tym, to faktycznie kąsimy jak wąż a kąsić będziemy jeszcze bardziej!