Strzelecki festiwal Bałtyku w Luzinie. Pomogła zmiana ustawienia

Rafał Sumowski
27 lipca 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Gol Maksyma Demiańczuka ustalił wynik meczu w Luzinie na 6:0. Każdą z bramek dla Bałtyku zdobywał inny piłkarz. Gol Maksyma Demiańczuka ustalił wynik meczu w Luzinie na 6:0. Każdą z bramek dla Bałtyku zdobywał inny piłkarz.

Piłkarze Bałtyku Gdynia pokonali w sparingu GOSRiT Luzino 6:0 (1:0). - Wróciliśmy do ustawienia z czterema obrońcami i zyskała na tym nasza gra w ataku. Już do przerwy mogło być 4:0 - mówi trener Sebastian Letniowski.

Duda 18, Szur 51, Rychłowski 53, Kostuch 70, Bartlewski 77, Demiańczuk 79

BAŁTYK I połowa: Szulc - Gołubiński, Kostuch, Szur, Garbacik - Kołodziejski, Czerwiński, Duszkiewicz, Letniowski, Marczak - Duda
II połowa: Szady - zawodnik testowany, Kostuch, Szur (60 Sobczak), Górski - Rychłowski, testowany, Demiańczuk, Bartlewski, Zieliński - Kugiel

PRZECZYTAJ CO ZDANIEM KAPITANA BAŁTYKU BĘDZIE ATUTEM GDYNIAN W NOWYM SEZONIE

Tak jak zapowiadał szkoleniowiec Bałtyku po ostatnim sparingu, zdecydował się skończyć z ustawieniem 1-3-5-2. W piątkowym sparingu w Luzinie gdynianie zagrali ustawieniem 1-4-5-1 i to przyniosło efekty. Wprawdzie nie od razu, bo do przerwy było tylko 1:0, bo bramce lobem Adama Dudy z ok. 20 metra.

Ruchy transferowe Bałyku Gdynia przed sezonem 2018/19
Przyszli: Daniel Górski (pozycja: obrońca, poprzedni klub: GKS Przodkowo), Damian Garbacik (obrońca, GKS Katowice), Jakub Biskup (pomocnik, Chojniczanka)

Mogą przyjść: Karol Zieliński (pomocnik, KP Starogard Gdański), Damian Kugiel (napastnik, Radunia Stężyca), Filip Sobiecki (pomocnik), Jan Sadowski (napastnik, obaj z juniorów), Jakub Letniowski (pomocnik, Jaguar Gdańsk, ostatnio na wypożyczeniu w GKS Przodkowo)

Odeszli: Kewin Wesołowski (GKS Przodkow), Michał Bartkowiak (szuka klubu), Juliusz Letniowski, Mateusz Kuzimski (obaj Bytovia), Patryk Regulski (koniec wypożyczenia z Arki Gdynia), Adrian Kochanek (GKS Przodkowo)

Po zmianie stron biało-niebiescy kompletnie stłamsili rywala, a na listę strzelców wpisało się kolejnych pięciu zawodników.

- Okazji było więcej, tylko do przerwy mogliśmy prowadzić 4:0. Powrót do gry czterema defensorami sprawił, że zyskała nasza gra w ataku. Cieszy mnie przede wszystkim to, że rywale nie stworzyli praktycznie żadnego zagrożenia pod naszą bramką - mówi Sebastian Letniowski.
JAKUB BISKUP: WRÓCIŁEM DO BAŁTYKU AWANSOWAĆ DO II LIGI. PRZECZYTAJ WYWIAD

W meczu udziału nie wziął Jakub Biskup, który jeszcze pauzuje po urazie pleców. Treningi ma wznowić w następnym tygodniu. Sparing w Luzinie był przedostatnim z zaplanowanych przez biało-niebieskich. 4 sierpnia w Gdyni lub w Bojanie zagrają z Huraganem Morąg.

Bramki: Damian Kugiel, Szymon Rychłowski, Sobczak

19 lipca, Gniewino, Hapoel Ra'ananna (Izrael) 0:1 (0:0)

21 lipca, godz. 11, Elbląg, Concordia Elbląg (IV liga) 0:0

24 lipca, Gdynia, GKS Przodkowo (III liga) 1:0 (0:0)
Adam Duda

27 lipca, Luzino, GOSRiT Luzino (IV liga) 6:0 (1:0)

4 sierpnia, Gdynia lub Bojano, Huragan Morąg (III liga)