Wiadomości

Studenci na plaży.

Na plaży na gdańskiej Zaspie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Siatkówce Plażowej. W imprezie wzięło udział 130 reprezentacji kobiet i mężczyzn, które rozegrały ponad 400 spotkań. Organizatorami zawodów byli: AZS - Organizacja Środowiskowa w Gdańsku i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nagrody ufundowali: marszałek województwa pomorskiego, prezydent Gdańska, rektorzy: Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas trzydniowych zmagań zawodnicy walczyli nie tylko z przeciwnikami, ale także z pogodą. Pierwszego dnia był to ulewny deszcz, a przez cały czas trwania zawodów silny wiatr.
W piątek grano do godz. 21.00, a sobotę nawet do 22.00. Pierwsze dwa dni poświęcone były rywalizacji o mistrzostwo w ramach poszczególnych rodzajów uczelni. Dzień trzeci to walka o mistrzostwo Polski szkół wyższych (po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy).
W mistrzostwach poszczególnych typów szkół wyższych najlepsze okazały się uczelnie gdańskie i wrocławskie, których reprezentanci triumfowali trzykrotnie. Gdańszczanie wygrali w grupie Akademii Wychowania Fizycznego mężczyzn. Akademicy wystąpili w składzie: Bartosz Głuszak i Edward Pawlun. Najlepsze okazały się także studentki gdańskiej Politechniki: Anna Czaplicka, Joanna Kabat i Katarzyna Zygmuntowska. Wśród zespołów uniwersyteckich w kategorii mężczyzn wygrali reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego: Wiktor Chełmiński, Andrzej Nasiak i Adam Sykut.
W rywalizacji o mistrzostwo szkół wyższych wśród kobiet pierwsze miejsce zajęły zawodniczki AWF Katowice (Magdalena Michoń i Izabela Nowińska), przed studentkami wrocławskiego AWF i Uniwersytetu Łódzkiego. Mistrzami w piłce plażowej szkół wyższych mężczyzn zostali reprezentanci Filii Politechniki Łódzkiej Bielsko-Biała (Grzegorz Pilarz i Wojciech Grabowski), którzy wyprzedzili studentów Uniwerystetu Gdańskiego i zawodników z Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Warszawie.

Tomasz ŁunkiewiczOpinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane