Natalia Kozioł pięciokrotną mistrzynią Polski

31 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Polskie gimnastyczki na mistrzostwach Europy w Budapeszcie Polskie gimnastyczki na mistrzostwach Europy w Budapeszcie

Pracowite dni za gimnastyczkami artystycznymi Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Najpierw zajęły 13. miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Natomiast tydzień później dominowały w mistrzostwach Polski w Warszawie. Natalia Kozioł zdobyła w nich aż pięć złotych medali.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z NATALIĄ KOZIOŁ

Natalia Kozioł w Warszawie sięgnęła po dwa najcenniejsze i najbardziej prestiżowe tytuły. Wygrała wielobój indywidualnie zarówno w kategorii młodzieżowej jak i seniorek. Po ćwiczeniach z obręczą, piłką, maczugami i wstążką jej łączna nota wyniosła 63.100. Najgroźniejsza rywalka straciła do 17-latki SGA Gdynia ponad 4 punkty.

Ponadto podopieczna Anny Mrozińskiej wygrała wśród seniorek trzy z czterech finałów z poszczególnymi przyborami. Kolejne złote medale odebrała po układach z: obręczą (nota 17,500), piłką (16,000) i wstążką (14,700). Jedynie w rywalizacji z maczugami gdynianka poprzestała na srebrze (15,050), ulegając Małgorzacie Romaniuk (Błękitna Szczecin, nota 15,700).

Była to niespodzianka, gdyż tydzień wcześniej właśnie w układzie z maczugami Kozioł zajęła najwyższe miejsce w mistrzostwach Europy. W tej konkurencji była 25., a cały wielobój ukończyła z 29. lokatą w stawce 60 rywalek. 10 pozycji niżej skończyła rywalizację Romaniuk.

GDYŃSKA GIMNASTYCZKA OTWORZYŁA CYKL SPORT TALENT TROJMIASTO.PL. PRZECZYTAJ O 16 UTALENTOWANYCH SPORTOWCACH

• 17-letnia Natalia Kozioł w Warszawie zdobyła pięć złotych i jeden srebrny medal mistrzostw Polski.

W Budapeszcie rywalizowały nie tylko seniorki indywidualnie, ale także juniorki w układach zbiorowych. Co więcej suma punktów z tych konkurencji złożyła się na klasyfikację drużynową. Polska zajęła 13. miejsce. Mistrzyniami zostały Rosjanki.

Na Węgrzech w układach zbiorowych zaprezentowały się: Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia), Kornelia Pacholec (SGA Gdynia), Wiktoria Mielec (PTG Sokół Kraków), Alicja Dobrołęcka (Legion Warszawa), Małgorzata Roszatycka (Błękitna Szczecin) i Milena Górska (PM Syrena Warszawa). Ich trenerkami są: Joanna PęgowskaHanna Narloch.

- Zespół składający się z uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej przy ulicy Władysława IV w Gdyni zajął 13. miejsce wśród 25 reprezentacji. Nasze dziewczyny zajęły bardzo dobre, 11. miejsce w stawce 27 zespołów. Do czołowej ósemki zabrakło naprawdę nie wiele, gdyż tylko pół punktu. Gratulujemy zawodniczkom i trenerkom oraz dziękujemy radzie pedagogicznej za wsparcie i pomoc w przygotowaniach do turnieju - informuje Marek Prusak, dyrektor ZSSO w Gdyni, w ramach którego funkcjonuje gimnastyczna SMS.
Uczennicą tej szkoły jest również Julia Wiśniewska. Z seniorskich mistrzostw Polski w Warszawie gimnastyczka UKS Jantar przywiozła brąz za ćwiczenie z maczugami. W pozostałych konkurencjach też była bardzo blisko podium. Po układach z obręczą i piłką zajmowała 4. miejsca, a finał ze wstążką oraz wieloboje seniorek i młodzieżowy przyniosły jej 5. lokatę.

- Za krajowe osiągnięcia gratulacje należą się zawodniczkom oraz całej kadrze trenerskiej w składzie: Anna Mrozińska, Agnieszka Walczyk, Barbara PituchIzabella Kwiecień - dodaje dyrektor Prusak.