Polska druga w Pucharze Świata juniorów. Gdańska drużyna florecistów

Sebastian Zwiewka
25 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)
Gdańscy floreciści na podium we Francji. Gdańscy floreciści na podium we Francji.

Reprezentacja Polski we florecie zajęła 2. miejsce w Pucharze Świata juniorów. Na podium stanęła drużyna wyłącznie w gdańskim składzie: Adam Podralski, Piotr Kaśków, Mateusz Kwiatkowski (wszyscy AZS AWFiS) oraz Jakub Kotek (Fundacja GSF).

W Pucharze Świata juniorów we francuskim Aix-en-Provence wystąpiło czterech florecistów z Gdańska. Wielki sukces odnieśli w drużynie, ponieważ zdobyli srebrne medale, przegrywając tylko z Włochami. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęli Rosjanie.

Biało-czerwone barwy w zawodach reprezentowali: Adam Podralski, Piotr Kaśków, Mateusz Kwiatkowski (KS AZS AWFiS Gdańsk) oraz Jakub Kotek (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu).

Radosław Glonek o przejęciu reprezentacji Polski

To kolejny bardzo dobry występ biało-czerwonych w tej kategorii wiekowej. W grudniu zajęli 2. miejsce w Taszkiencie. To wszystko stawia ich w roli faworytów do medali w lutowych mistrzostwach Europy w Nowym Sadzie i kwietniowych mistrzostwach świata w Dubaju.

W turnieju indywidualnym Aix-en-Provence niestety żadnemu z naszych florecistów nie udało się wywalczyć miejsca w czołówce. Najwyżej sklasyfikowany został Podralski (39. miejsce), a kolejni kończyli na: Kasków 40., Kwiatkowski 61., Szymon Mlicki (KS AZS AWFiS Gdańsk) 94., Kotek 101., a Bartosz Sacharczuk (Fundacja Gdańska Szkoła Floretu) 138. miejscu.

We Francji zabrakło Adama Jakubowskiego, którego z rywalizacji wykluczyła choroba, a wcześniej z powodzeniem walczył w drużynie.

Blisko 200 laureatów Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego. Nagrody po 500 i 1500 zł