Wiadomości

stat

Sukcesy gdańskich kickbokserów

fot. mat. prasowe

Pięć złotych medali zdobyła reprezentacja Polski w mistrzostwach Europy light contact, low-kick, K-1 Rules. W Baku na najwyższym stopniu stanęło dwoje gdańszczan. Kamila Bałanda (Champion) zwyciężyła w kategorii do 65 kilogramów, a Izuagbe Ugonoh (Corpus) do 91 kilogramów. W zawodach startowało około pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 32 państw

.

W Azerbejdżanie w K-1 nieoczekiwanie zmieniono reguły walki w trakcie turnieju. Pierwszy raz w historii amatorskich mistrzostw WAKO zdecydowano się na rozegranie pojedynków finałowych na zawodowych zasadach WAKO Pro,a co za tym idzie zawodnicy walczyli bez kasków i ochraniaczy na piszczele.

Ten manewr do sukcesu miał doprowadzić Zamika Atakisziwa. Azer był właśnie finałowym przeciwnikiem Izuagbe. Walka była rejestrowana przez stację Eurosport i wkrótce jej retransmisja powinna być dostępna również w Polsce. 24-letni gdańszczanin wygrał na punkty.

- Obserwując 4-letnią karierę jak i obecne przygotowanie psycho-fizyczne, techniczne jak i umiejętność trzeźwej oceny sytuacji w walce, słuchania narożnika i na bieżąco wdrażania taktyki przez Izu pokazuje jego wielki talent. Jest on przykładem na to, że gdy połączy pasję i wytrwałość z ciężką pracą, w której pomaga grono zaprzyjażnionych ludzi można osiągnąć sukces - podkreśla Dobrosław Bielecki, prezes Gdańskiego Stowarzyszenia Sportów Kontaktowych Corpus.

W Azerbejdżanie na najwyższym stopniu podium w low-kick stanęła Kamila Bałanda. - Tym samym w wieku 26 lat gdańszczanka może poszczycić się tym, że w sporcie kickboxingu i innych sztukach walki zdobyła już wszystkie tytuły - podkreśla Bogdan Bliźniak z Championa.

Wcześniej Bałanda zdobywała m.in. tytuły mistrzyni Świata Muay Thai WMF (Burgas, Bułgaria 2008), mistrzyni świata low kick (Belgrad, Serbia 2007) oraz zdobywczynią Pucharu Świata light contact (2006) oraz low kick (2008, 2009).

Szansę, aby pójść w ślady Kamili ma Agnieszka Drejer. Zawodniczka Championa w Belgradzie została wicemistrzynią świata juniorek w kategorii 65 kg w low-kick.

Opinie (22) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane