Sukcesy gimnastyczek artystycznych z Gdyni w Pucharze Świata i mistrzostwach Polski juniorek

8 maja 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Reprezentantki Polski w układzie zbiorowym wraz z trenerką Anną Mrozińską. Reprezentantki Polski w układzie zbiorowym wraz z trenerką Anną Mrozińską.

Reprezentacja Polski w gimnastyce artystycznej zajęła 6. miejsce w układach zbiorowych w zawodach Pucharu Świata w hiszpańskiej Guadalajarze. Jeszcze lepiej biało-czerwone spisały się w finale ćwiczeń z obręczami, kończąc rywalizację na 5. pozycji. Natomiast w mistrzostwach kraju juniorek trzy złote i jeden srebrny medal zdobyła Kornelia Pacholec, a trzykrotnie na podium stała również Adrianna Budnik.

Doskonale rywalizację w tegorocznym cyklu Pucharu Świata rozpoczęły polskie gimnastyczki w układach zbiorowych. W stawce 17 zespołów w wieloboju w hiszpańskiej Guadalajarze uplasowały się na 6. miejscu. Biało-czerwone uzyskały notę 32.750. Lepsze od nich były tylko reprezentantki: Bułgarii (43.800), Włoch (39.750), Rosji (38.150), Białorusi (36.950) i Azerbejdżanu (35.00).

Jeszcze lepiej podopieczne Anny Mrozińskiej zaprezentowali się w finale z obręczami. Uzyskały najwyższą notę w historii swych występów - 17.550 i niewiele (0.250) zabrakło im do najniższego stopnia podium. Ostatecznie zdobyły 5. lokatę za: Włochami (21.500), Bułgarią (20.350), Białorusią (17.800) i Rosją (17.750).

Polki występowały w składzie: Aleksandra Wlaźlak (UKS 41 Łódź), Aleksandra Majewska (Błękitna Szczecin), Julia Chochoł (Sokół Kraków), Alicja Guja (Dąb Katowice), Michalina Nicpoń (Legion Warszawa) i Agata Malisiewicz (UKS Katowice).

Jak zatem widać każda z nich pochodzi z innego klubu, a łączy je to, że wszystkie na co dzień uczą się i trenują w SMS Gdynia.

W Hiszpanii Polki rywalizowały także w konkurencjach indywidualnych. W wieloboju, w stawce 51 zawodniczek Natalia Kozioł (SGA Gdynia) zajęła 24. miejsce, a w układach z piłką i wstążką miała 20. notę. Natomiast Małgorzata Romaniuk (Błękitna Szczecin) była 29.

Najlepsze gimnastyczki mistrzostw Polski juniorek. Najlepsze gimnastyczki mistrzostw Polski juniorek.
Wolnej majówki nie miały także juniorki. W Poznaniu rozegrały one mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. W  głównych rolach wystąpiły m.in. dwie zawodniczki z Gdyni. Trzy złote medale zdobyła Kornelia Pacholec. Gimnastyczka SGA wygrała finały z obręczą, maczugami i wstążką. Natomiast w wieloboju zdobyła srebro, ustępując Alicji Dobrołęckiej (Legion Warszawa).

Trzykrotnie na podium wchodziła Adrianna Budnik. Zawodniczka UKS Jantar tytuł wicemistrzowski zdobyła po ćwiczeniu z piłką, a brązowe medale odebrała za wielobój i układ z maczugami.