Sunreef Yachts Politechnika Gdańska dostała lekcję koszykówki od Ślęzy Wrocław

Politechnika Gdańska

Maegan Conwright ponownie była najskuteczniejszą koszykarką Politechniki.
Maegan Conwright ponownie była najskuteczniejszą koszykarką Politechniki. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarki Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej, w pierwszym meczu przed własną publicznością w sezonie 2018/2019 przegrały ze Ślęzą Wrocław 51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19), Beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet miał przebłyski gry, która pozwalała momentami nawiązać wyrównaną walkę z brązowym medalistą poprzedniego sezonu. Niestety miał również problemy z organizacją gry obronnej, co bezlitośnie wykorzystała Ślęza.

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 13 (1x3), Pyka 9, Holopainen 9 (1x3, 5 zb.), Bujniak 5 (1x3), Strzelczyk 2 oraz Gwizdała 5, Koc 4, Szymańska 2 (7 zb), Śmietańska 1, Haryńska 1, Ostrowska 0, Duszkiewicz 0

Ślęza: Burdick 16 (7 zb., 5 as.), Udodenko 15 (2x3), Colson 14 (7 as.), Palenikova 10 (8 zb.), Dobrowolska 0 oraz Kastanek 18 (3x3), Marciniak 4 (6 zb.), Miletić 4, Szybała 2, Naczk 0

W pierwszym meczu w historii w Energa Basket Ligi Kobiet w drużynie Sunreef Yachts Politechnice Gdańskiej przyszło zagrać z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, Ślęzą Wrocław. Było to dla beniaminka kolejne mocne zderzenie z EBLK.

Pierwsze punkty zdobyła dla gdańszczanek Martyna Pyka, później trafienie dołożyła Maegan Conwright (4:6) co sprawiło, że początek był obiecujący. Niestety po nim, aż do 6. minuty gospodynie nie mogły trafić do kosza. Przerwała to w końcu Martyna Koc (6:15). Rywalki nie miały problemu ze sforsowaniem defensywy Politechniki. Gdy chciały dostać się pod kosz, to robiły to. Brakowało tam kontuzjowanej Emily Potter. Nie wiadomo, kiedy i w ogóle czy, będzie gotowa do gry. I choć gdańszczankom udało się zdobyć 14 pkt, to same straciły w 10 min. ponad dwa razy więcej (14:30).

Defensywę udało się poprawić na początku drugiej kwarty. A punkty Pyki oraz Conwright zmniejszyły stratę do 18:30. Trójka Sylwii Bujniak oraz trafienie debiutującej w barwach Politechniki Martyny Koc i w 14. min. zrobiło się 23:34. Tak było już do końca kwarty. Gdańszczanki starały się zniwelować prowadzenie przyjezdnych do jednocyfrowego wyniku, ale wówczas Ślęza potrafiła skontrować i odskoczyć. Po 20 min. Politechnika przegrywała 34:49.

Druga połowa to nieco chaotyczna gra z obu stron parkietu. Drużyny popełniały proste błędy jednak to nie przeszkadzało wrocławiankom w powiększaniu prowadzenia. W 28. min. dobiło ono do 20 punktów. Dwa trafienia z rzędu Natalii Gwizdały sprawiły, że jeszcze przed czwartą kwartą udało się je zniwelować do 18 (46:64).

Problem z powrotem do obrony po niecelnych rzutach, trafienia za trzy punkty Ślęzy, gra Politechniki zawodniczkami, które debiutują na poziomie EBLK i w ostatniej części meczu mieliśmy tylko rosnącą przewagę przyjezdnych.

Wyniki 2 kolejki:

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Ślęza Wrocław 51:83 (14:30, 20:19, 12:15, 5:19)
  • Ostrovia - ARKA GDYNIA 61:95 (13:24, 14:18, 22:22, 12:31)
  • Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 92:75 (18:12, 18:22, 41:17, 15:24)
  • Widzew Łódź - PGE MKK Siedlce 70:82 (12:17, 23:18, 20:23, 15:24)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 87:69 (20:17, 23:20, 24:14, 20:18)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 73:71 (16:10, 26:21, 18:23, 13:17)

Opinie (4)

22.02 (sob) godz.18:30 ARKA Gdynia typuj DGT Politechnika Gdańska LIVE!
29.02 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska typuj Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
04.03 (śr) godz.18:00 CosinusMED Widzew Łódź typuj DGT Politechnika Gdańska
07.03 (sob) godz.17:00 Wisła Kraków typuj DGT Politechnika Gdańska
14.03 (sob) godz.17:00 Ślęza Wrocław typuj DGT Politechnika Gdańska
15.02 (sob) godz.16:00 DGT Politechnika Gdańska 73:70 AZS Uniwersytet Gdański LIVE!
01.02 (sob) godz.19:00 CCC Polkowice 100:64 DGT Politechnika Gdańska
25.01 (sob) godz.18:00 DGT Politechnika Gdańska 66:86 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp

Wyniki 17 kolejki:

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 73:70 (27:15, 17:18, 16:20, 13:17)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - ARKA GDYNIA 79:81 (12:17, 19:17, 27:19, 12:17, d. 9:11)
  • Artego Bydgoszcz - CosinusMED Widzew Łódź 77:69 (24:18, 18:13, 26:23, 9:15)
  • Enea AZS Poznań - Energa Toruń 54:52 (19:18, 13:8, 11:12, 11:14)
  • Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:75 (17:16, 17:18, 19:19, 12:22)