Politechnika Gdańska odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Widzew pokonany w Łodzi

27 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Tiffany Clarke była podporą Politechniki zdobywają w Łodzi 28 punktów i 15 zbiórek. Tiffany Clarke była podporą Politechniki zdobywają w Łodzi 28 punktów i 15 zbiórek.

Świetna i skuteczna gra w pierwszej połowie pozwoliła koszykarkom Sunreef Yachts Politechniki Gdańskiej odnieść drugie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem drużyna Rafała Knapa pokonała Widzew Łódź 78:72 (23:9, 24:11, 11:20, 20:32). Rotacja wąskim składem sprawiła, że po zmianie stron rywalki zaczęły gonić i niespodziewanie mieliśmy emocjonującą końcówkę, w której gdańszczanki utrzymały nerwy na wodzy.

Koszykarki Arki Gdynia przegrały z CCC Polkowice. Przeczytaj relację, oceń zawodniczki i trenera

Widzew: Wilson 37 (4x3, 5 zb.), Ajemva 14 (10 zb.), Pawlak 9 (2x3, 6 zb.), Perisa 4, Gertchen 2 oraz Paździerska 4, Vucković 2, Drop 0

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Clarke 28 (1x3, 15 zb.), Conwright 15 (3x3, 6 as.), Koc 9 (1x3), Bujniak 6 (1x3, 7 as.), Pyka 3 oraz Haryńska 16 (4x3), Szymańska 1

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska jechała do Łodzi po pierwszym w tym sezonie wyjazdowym zwycięstwie - nad Enea AZS Poznań. Do tego drużyna Rafała Knapa chciała zrewanżować się za porażkę z pierwszego meczu z Widzewem. W Centrum Sportu Akademickiego w Gdańsku Politechnika przegrała aż 50:82. Było to jedno z najgorszych spotkań tej drużyny w sezonie.

To jednak rywalki lepiej zaczęły mecz i prowadziły w 3. minucie 8:4. Wówczas popis gry w ataku dała Tiffany Clarke, która zdobyła aż 15 punktów z rzędu (8:19). Za chwile punkty dorzuciły również Maegan Conwright oraz Martyna Koc, a Politechnika pewnie prowadziła 23:8. Do końca kwarty pozostawały niespełna 2 min. W tym czasie Widzew zniwelował stratę tylko o punkt (9:23).

Clarke i Conwright weszły w drugą odsłonę spotkania 7 pkt (9:30). Zanosiło się na to, że gdańszczanki będą w stanie w pełni zrewanżować się łodziankom za pogrom. W kolejnej części kwarty mieliśmy kolejną serię Amerykanek, do których dwoma celnymi rzutami za trzy punkty i jednym za dwa dołączyła Agnieszka Haryńska (15:45). I choć ostatnie 3 min Politechnika przegrała 2:5 (20:47), to jej przewaga i tak była imponująca. Problem mógł być jedynie w tym, że trener Rafał Knap nie zdjął ani na chwilę z boiska trzech koszykarek: Clarke, Conwright oraz Sylwii Bujniak.

Clarke odpoczęła 2 min. w trzeciej kwarcie, natomiast dwie ostatnie koszykarki dalej grały bez przerwy. W tej części Widzew nieco przycisnął i zaczął odrabiać straty. Gdańszczanki zdobyły 11 pkt, a dały sobie rzucić 20. Wynik 58:40 wciąż jednak wskazywał na łatwe zwycięstwo przyjezdnych.

I choć w ostatniej części spotkania Politechnika obudziła się w ataku, to Widzew był tak rozpędzony, że zaczęliśmy mieć emocje. Dominique Wilson zagrała swój koncert i wydawało się, że nawet gdyby rzuciła do kosza krzesłem, to też by trafiła. Po celnej trójce Amerykanki, na pół minuty przed końcem starcia gdańszczanki prowadziły już tylko 75:70. Jednego z dwóch wolnych wykorzystała Bujniak, stuprocentową skutecznością z osobistych wykazała się Wilson i zrobiło się 76:72. Bujniak poprawiła się jednak za chwilę ustalając wynik meczu na 78:72.

Wyniki 20 kolejki

• CCC Polkowice - ARKA GDYNIA 61:52 (20:9, 8:13, 21:14, 12:16)
  • Widzew Łódź - SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA 72:78 (9:23, 11:24, 20:11, 32:20)
  • Artego Bydgoszcz - PGE MKK Siedlce 90:54 (18:17, 24:13, 19:17, 29:7)
  • Ślęza Wrocław - Ostrovia 92:65 (26:21, 26:10, 19:20, 21:14)
  • Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 84:81 (27:15, 19:26, 21:21, 17:19)
  • Energa Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 79:75 (21:18, 22:17, 13:20, 23:20)
  • Pauza: Enea AZS Poznań

Opinie (17)

• Wygrana

Dobrze ze P.Knap przypomniał sobie o zawodniczce z ławki (Harynskiej) bo mecz by przegral.Twierdze ze na ławce siedza zawodniczki zapomniane a lepsze od tych polek ktore graja

• 1 0

• (10)

Gratulacje za wygraną i walkę.

• 2 0

• Jestem zbudowana wygraną na trudnym terenie.