stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Super Enduro (2 opinie)

Serdecznie zapraszamy na IV rundę Mistrzostw Polski i pucharu Polski SUPER ENDURO!

Zawody odbędą się 27.07.2013 na terenie Adventure Park Kolibki.

Super Enduro to bardzo "młoda" dyscyplina która ewoluowała z takich dyscyplin jak motocross , enduro i trial motocyklowy. Zawiera ona w sobie wszystkie najlepsze cechy tych dyscyplin. Wyścigi polegają na jak najszybszym przejechaniu extremalnie utrudnionej trasy o długości zaledwie 400 metrów w czasie ośmiu minut. Wygrywa ten zawodnik który przejedzie najwięcej okrążeń toru.

Trasa zbudowana jest sztucznie ze zużytych opon od sprzętu budowlanego, bali drzew, głazów i skał, oraz sztucznie uformowanych ziemnych pagórków tzw. " skoków ". Zawodnicy tej dyscypliny muszą być specjalnie predysponowani by poprawnie pokonywać tak trudną trasę potrzeba ogromnej wytrzymałości i pełnego skupienia. Bardzo łatwo popełnić jest błąd podczas jazdy, a to skutkuje zazwyczaj spektakularnym wypadkiem . Takie upadki są dla kibiców szczególnym magnesem.

Mamy też - o czym niewielu wie, w tej dyscyplinie gwiazdę światowego formatu . Mowa tu o Tadeuszu Błażusiaku, który jest najbardziej rozpoznawalnym Sportowym Ambasadorem naszego kraju w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wielokrotny mistrz Ameryki i Świata jest uwielbiany za oceanem gdzie Super Enduro jest jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin Sportowych rozgrywanych pod dachami aren sportowych.

W Polsce Super Enduro dopiero raczkuje, pierwsze zawody odbyły się zaledwie 3 lata temu . W 2013 roku po raz pierwszy rozgrywany jest cykl zawodów o randze Mistrzostw Polski. 27 Lipca na torze "Kamionka" ( teren Adventure Park Kolibki - nasz partner i przyjaciel który udostępnił nam miejsce do budowy toru) odbędzie sie czwarta runda Mistrzostw i Pucharu Polski Super Enduro.

Zawody są organizowane za aprobatą Polskiego Związku Motorowego, Honorowym Patronem jest Prezydent Gdyni p. Wojciech Szczurek.
Organizatorem jest Gdyński Klub Motorowy "Kamionka".

Przeczytaj także

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11.12 g.18.00
Dynamo Kursk
11.12 g.18.30
Piotrkowianin
11.12 g.20.00
Dolomiti Energa Trento
13.12 g.18.00
Zagłębie Lubin
13.12 g.18.30
GKS Katowice
08.12 g.18.30
Comarch Cracovia
08.12 g.17.30
HydroTruck Radom
08.12 g.17.00
Enea AZS Poznań
08.12 g.12.30
Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle
07.12 g.20.00
Wisła Płock