Wybrzeże nie wytrzymało naporu Gwardii

20 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Choć Paweł Niewrzawa był w poniedziałek w dobrej dyspozycji rzutowej to w najważniejszym momencie meczu nawet on nie był w stanie pokonać bramkarza Gwardii, Adama Malchera. Choć Paweł Niewrzawa był w poniedziałek w dobrej dyspozycji rzutowej to w najważniejszym momencie meczu nawet on nie był w stanie pokonać bramkarza Gwardii, Adama Malchera.

Ostatni mecz 23. kolejki Superligi szczypiornistów pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a Gwardią Opole był wyrównany poza 11 minutami drugiej połowy. W nich gospodarze stracili 10 bramek z rzędu, a cały mecz przegrali 24:33 (13:15).

BRĄZOWY MEDAL PIŁKARZY RĘCZNYCH WYBRZEŻA GDAŃSK W MISTRZOSTWACH POLSKI DO LAT 19

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Niewrzawa 8, Prymlewicz 4, Kondratiuk 3, Rogulski 3, Wróbel 2, Sulej 1, Kornecki 1, Abram 1, Podobas 1, Skwierawski

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mokrzki 6, Tarcijonas 5, Lemaniak 4, Zadura 4, Morawski 4, Łangowski 3, Siwak 3, Jankowski 3, Bąk 1, Adamski

Od piątku do niedzieli w Gdańsku odbywał się w hali AWFiS towarzyski turniej z udziałem reprezentacji Polski szczypiornistek. Dlatego też swój ligowy, domowy mecz musiało przełożyć na poniedziałek Wybrzeże Gdańsk. Ze względu na zajętą halę szczypiorniści do niedzieli musieli zmienić miejsce swoich treningów. W piątek gościli W XII hali AWFiS, a w sobotę w hali na Oruni.

Przed starciem z zespół rywalizującym obecnie o trzecie miejsce grupy pomarańczowej, czyli Gwardią Opole widzieli, że wskoczą na tę pozycję w swoje grupie granatowej. Umożliwiło to zwycięstwo MMTS Kwidzyn nad Chrobrym Głogów.

I tak jak wskazują pozycje obu drużyn w ich grupach, mecz od początku był bardzo wyrównany. Od trafienia rozpoczął Adrian Kondratiuk i tym samy zapoczątkował wymianę bramka za bramkę. Ta trwała do 12. minuty. Trafienia Łukasza RogulskiegoWojciecha Prymlewicza dały Wybrzeżu prowadzenie 8:6.

Z takiego prowadzenia gospodarze cieszyli się jednak tylko przez 5 min. Gościom szybko udało się wyrównać, a po chwili wyjść na prowadzenie 11:10. Paweł Niewrzawa i Kondratiuk ponownie przejęli inicjatywę dla Wybrzeża, ale na jeszcze krótszy czas niż wcześniej. Gwardia ponownie skutecznie odpowiedziała i do przerwy to przyjezdni prowadzili 15:13.

Po zmianie stron Gwardia jako pierwsza zdobyła gola osiągając dzięki niemu 3-bramowe prowadzenie (13:16). Szczypiornistom Damiana Wleklaka udało się zniwelować je pomiędzy 33. a 35. min. Do siatki trafiali kolejno: Prymlewicz, Hubert Kornecki oraz Niewrzawa (17:17).

Kolejne dwa trafienia rozgrywającego reprezentacji Polski dały ponowne i jak się później okazało ostatnie prowadzeniu Wybrzeżu w tym meczu (19:18). Choć jeszcze w 44. min. mieliśmy remis 21:21, to po nim nastąpił regres formy u gdańskich zawodników. Nie potrafili zdobyć bramki przez kolejnych 11 min. a w tym czasie sami stracili aż 10 (21:31). Świetnie w tym czasie w bramce gości spisywał się Adam Malcher, który był nie do pokonania.

Seria ta okazała się zabójcza dla gdańszczan. Ci nie mogli mieć już złudzeń, że są w stanie choćby wyrównać wynik starcia, ponieważ na zegarze pozostawało jedynie 5 min. Udało się im jedynie zmniejszyć przewagę gości o jedno trafienie.

7 Zagłębie Lubin 23 4 19 596:660 10
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. miejsce rozegrają dwumecz o "dziką kartę".
Tabela wprowadzona: 2017-03-20

Wyniki 23 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - Gwardia Opole 24:33 (13:15)
  • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 29:26 (18:13)
  • KPR RC Legionowo - Vive Tauron Kielce 24:32 (15:15)
  • Piotrkowianin - Stal Mielec 23:25 (12:6)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Meble Wójcik Elbląg 32:24 (15:9)
  • Górnik Zabrze - Azoty Puławy 36:34 (19:21)
  • Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 26:36 (11:16)

Opinie (10)

• jak zobaczyłem wynik tego meczu to oniemiałem ten zespól to szopenfredziarze a styl gry to ostatnio dziadostwo juz ze Stala grali padake ale mecz z Opolem przebił wszystko jak tak dalej będą grać to o play off będą we snie a nie na jawie.

• 10 14

• Trafny tytul

Kontuzje, krotsza lawka i slabsze warunki fizyczne zrobily swoje. Do grona kontuzjowanych dilaczyll Kostrzewa, nie w pelni sil byl Oliveira i chyba nawer nie wszedl. Wybrzeze zagralo mecz praktycznie w 9 lacznie z 2 bramkarzami, to czego wymagamy? Mozna by bylo grac o zwyciestwo ale do tego potrzebna jest min. 14-tka zdrowych w pelni przygotowanych zawodnikow! Ciezki sezon i krotki okres przygotowawczy robia swoje. Cudow nie ma.

• 21 0

• Szkoda:(

Ale w niedzielę musimy wygrać!

• 15 4

• Wynik nie oddaje gry (1)

Przegrana w tym meczu ,to wydaje się być dłuższa analiza dla trenerów . W 10minut straciliśmy 9 bramek nic nie rzucając . JAK TO MOŻLIWE? Kto wie niech odpowie .

• 16 0

• Chętnie odpowiem

Zmiana systemu obrony jest po to żeby zaskoczyć przeciwnika i utrudnić mu granie przećwiczonych zagrań. Wybrzeże zmieniło obronę na 5:1 i nawet chwilami 5+1 co miało spowodować określony cel. Spowodowało przez kilka minut. Potem przeciwnik zdobywał bramki seriami. Co na to trenerzy??? odpowiedź jest zawarta w wyniku spotkania. Może nie wychodzić gra w ataku, może dobrze bronić bramkarz przeciwnika, ale nie ma to wpływu na obronę. Nie widzę powodu żeby tracić10 bramek. Jak Wybrzeże broniło 6:0 agresywnie to wynik był bardzo zbliżony. Zmiana obrony i brak reakcji trenerów na słabą skuteczność tego systemu. Nic dodać nic ująć.