Lech rozbił Lechię do przerwy

Marta
5 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Michał Buchalik miał w Poznaniu doskonałe interwencje, ale zostanie zapamiętany przede wszystkim ze "szmaty" przy trzecim golu dla Lecha oraz spowodowaniu karnego dla rywali na 0:2. Michał Buchalik miał w Poznaniu doskonałe interwencje, ale zostanie zapamiętany przede wszystkim ze "szmaty" przy trzecim golu dla Lecha oraz spowodowaniu karnego dla rywali na 0:2.

Piłkarze Lecha w pięciu ostatnich meczach na swoim boisku zdobyli tylko jeden punkt i jedną bramkę. W piątek poznańskiej drużynie wystarczyło niewiele ponad pół godziny, aby strzelić Lechii trzy gole, w czym - niestety - udział miał również gdański bramkarz, Michał Buchalik. Na szczęście po przerwie biało-zieloni zagrali dużo lepiej, dobrą zmianę dał zwłaszcza Adam Duda i skończyło się honorową porażką gdańszczan 2:4 (0:3).

Burić - Ceesay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Lovrencić, Trałka, Murawski, Tonew - Linetty - Teodorczyk
Sędziowie: Marciniak (Płock)
Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Brożek - Surma, Zyska - Kacprzycki, Machaj, Buzała - Wiśniewski
  • 59' Teodorczyk Zmiany Ślusarski
  • 66' Tonew Zmiany Możdżeń
  • 80' Linetty Zmiany Ubiparip
  • 56' Machaj Zmiany Ricardinho
  • 60' Kacprzycki Zmiany Duda
  • 69' Zyska Zmiany Kostrzewa
  • 4' Kamiński
  • 27' Wołąkiewicz
  • 33' Lovrencić
  • 90+1 Ślusarski
  • 71' Wiśniewski
  • 90+3 Duda
  • 40' Trałka
  • 62' Linetty
  • 73' Ceesay
  • 82' Możdżeń
  • 25' Buchalik
  • 73' Duda

POMECZOWE KOMENTARZE
Łukasz Surma, kapitan Lechii przed kamerami Canal Plus:

W przerwie powiedzieliśmy sobie, że każdy musi się zastanowić nad sobą, że musi zrobić rachunek, bo nikt nie zagrał bez błędów w pierwszej połowie. W szatni była cisza i skupienie. Widać pomogło, bo w drugiej połowie zagraliśmy lepiej, wyszedł na nią inny zespół. Taka połowa jak ta pierwsza nie powinna się nam nigdy przydarzyć.

TRADYCJI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ. LECH WYGRYWA U SIEBIE TYLKO WÓWCZAS, GDY STRZELA CZTERY GOLE. LECHIA NIE NAUCZYŁA SIĘ NA BŁĘDACH PIASTA I RUCHU

Bogusław Kaczmarek, trener Lechii na konferencji prasowej:
Fatalnie weszliśmy w ten mecz: szybko dostaliśmy bramkę, a potem karnego... W przerwie, przy wyniku 0:3 sztuką było pozbierać drużynę. Musiał pozbierać myśli, wstrząsnąć drużyną, bo groziła nam katastrofa.

Korekty w składzie zmieniły obraz gry. Drugą połowę nawet wygraliśmy, a mogło być lepiej, bo były dwie świetne okazje na strzelenie gola na 2:3 i doprowadzenie do jeszcze większych emocji w końcówce spotkania.

Lechowi trzeba oddać, że był drużyną lepszą. Nie zapominajmy jednak, że my jesteśmy w innym miejscu niż poznańska drużyna. Właściciel postawił przede mną zadanie m.in. przebudowania zespołu. W "11" grało dwóch juniorów, a po przerwie zadebiutował w ekstraklasie kolejny wychowanek Lechii.

W miejsce Pietrowskiego, pauzującego za kartki wystąpi w piątkowy wieczór Zyska (LECHIA) zaś zamiast bezbarwnie na wiosnę grającego Ricardinho występował będzie Kacprzycki (LECHIA)
Gdańszczanie wystąpią w stolicy Wielkopolski w koszulkach z ukośnym pasem, Lech w niebieskich koszulkach
1'
Rozpoczęli gospodarze
1'
Drużyny na razie "badają się" w środku pola
1'
Murawski (LECH) z wolnego w pole karne, ale wybijają gdańszczanie
2'
Na spalonym Teodorczyk (LECH)
3'
Dośrodkowanie gdańszczan z lewej strony w pole karne, ale piłkę zdobywają gospodarze
3'
Deleu (LECHIA) zablokował strzał Toneva (LECHIA), róg dla Lecha
4'
[1:0] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kamiński. Z rogu piłka zagrana przez Lovrencicia, Teodorczyk wyżej wyskoczył od Bieniuka i zagrał głową w pole bramkowe, Kamiński był szybszy od Janickiego i z bliska wpakował piłkę do siatki. To pierwszy gol Lecha w Poznaniu od połowy listopada
6'
Bieniuk (LECHIA) w ostatniej chwili zagrał do Buchalika (LECHIA)
6'
Ładna akcja Lechii. Rozprowadził ją Buzała, przekazał piłkę w pole karne, Wiśniewski (LECHIA) uderzał na bramkę, Burić (LECH) końcówkami palców wybił na róg
6'
Po rogu piłkę przejęli poznaniacy
7'
Deleu (LECHIA) zatrzymany przed polem karnym
8'
Buzała (LECHIA) zatrzymany przed polem karnym
9'
Lech wysoko atakuje gdańszczan
10'
Lech dłużej utrzymuje się przy piłce
11'
Wołąkiewicz (LECH) zatrzymał akcję Lechii
12'
Kacprzycki (LECHIA) wybija na aut przerywając akcję gospodarzy
13'
Buchalik (LECHIA) od bramki
14'
Wiśniewski (LECHIA) zderzył się w powietrzu z Henriquezem (LECH)
14'
Brożek (LECHIA) z wolnego w mur, poprawił Deleu (LECHIA) ale bardzo niecelnie
15'
Burić (LECH) od bramki ale przejmują gdańszczanie
16'
Wiśniewski (LECHIA) nie zdołał wygrać pojedynku z Ceesayem (LECH) przy linii końcowej
18'
Gdańszczanie nadal wysoko atakują ale nie mają pomysłu na wykończenie akcji
19'
Niebezpiecznie w polu karnym Lechii, Tonev (LECH) zatrzymany w ostatniej chwili
20'
Od bramki Burić (LECH)
21'
Tonev (LECH) ograł kilku gdańszczan, ale w polu karnym źle trafił w piłkę
22'
Buzała (LECHIA) z dystansu, ale niecelnie
23'
Groźne dośrodkowanie Lovrencicia (LECH) przeciął Buchalik (LECHIA)
24'
24'
Ręką zagrał Lovrencić (LECH), od wolnego ze środka pola Lechia
25'
Lechia Gdańsk, Lechia Gdańsk - przez chwilę gdańscy fani przebili się przez doping dla Kolejorza
25'
Henriquez (LECH) i Deleu (LECHIA) "zagotowali się" przy linii bocznej, kilka ostrych słów powiedział im sędzia
25'
Karny dla Lecha Wydawało się, że jest podanie Lovrencicia do Tonewa, ale piłka poszła jeszcze bardziej na lewo. Buchalik niepotrzebnie zaryzykował rzucanie się pod nogi Murawskiemu. Pomocnik Lecha lekko trącił piłkę i pozwolił się ściąć bramkarzowi Lechii .
25'
Żółtą kartką został ukarany Buchalik (LECHIA).
27'
[2:0] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wołąkiewicz. Zmylił kompletnie Buchalika
29'
Druga bramka dodała Lechowi animuszu, niemal cały czas poznaniacy są przy piłce
31'
Deleu (LECHIA) ubiegł Teodorczyka (LECH) ale odegrał do Murawskiego (LECH)
33'
[3:0] LECH STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lovrencić. Lechita uderzył z daleka, mocno, ale Buchalik fatalnie interweniował i puścił "szmatę"
34'
Gospodarze nadal przy piłce i cały czas atakują
35'
Linetty (LECH) zza pola karnego, teraz jednak na wysokości zadania stanął Buchalik (LECHIA) i końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką
36'
Lovrencić (LECH), dośrodkował, ale Toedorczyk nie wykorzystał zagrania
38'
Bieniuk (LECHIA) zatrzymany przez Lovrencicia (LECH)
38'
Kacprzycki (LECHIA) faulowany przez Henriqueza (LECH)
39'
Gra na chwilę przeniosła się na środek pola
40'
Żółtą kartką został ukarany Trałka (LECH). Za faul na Buzale
41'
Gdańszczanie mają problem z wejściem na połowę Lecha
43'
Deleu (LECHIA) uderzył bardzo niecelnie
44'
Teodorczyk (LECH) zablokowany przez Bieniuka (LECHIA)
44'
Lovrencić (LECH) z rogu, Buchalik (LECHIA) minął się z piłką, Tonev (LECH) uderzał z dystansu i piłka wyszła na róg
45'
Tonev (LECH) uderzył na bramkę, Buchalik (LECHIA) trudną piłkę sparował na róg
45'
Sędzia doliczył minutę
45+1
Po rogu dla Lecha Buchalik (LECHIA) był faulowany w polu bramkowym
45+1
Koniec pierwszej połowy: Lech - Lechia 3:0
aż 15 strzałów oddał Lech na bramkę Lechii, gdańszczanie odpowiedzieli 6 uderzeniami, ale tylko jedno z nich było celne. Gdańszczanie przegrali walkę o środek pola, popełniają bardzo dużo strat już przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy
46'
Rozpoczęła się druga połowa
46'
Dośrodkowanie Machaja (LECHIA) w pole bramkowe ale nikt nie zamykał akcji
47'
Wolny dla Lechii
47'
Wołąkiewicz (LECH) zatrzymał Buzałę (LECHIA)
47'
Teodorczyk (LECH) tuż zza pola karnego, ale Buchalik (LECHIA) na posterunku
48'
Wołąkiewicz (LECH) tym razem zatrzymał Wiśniewskiego (LECHIA)
48'
Mocny strzał Toneva (LECH) złapał Buchalik (LECHIA)
50'
Lech spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie czekając na okazje do akcji
51'
Machaj (LECHIA) wyłuskał piłkę, pociągnął akcje w kierunku bramki ale nie miał do kogo podać
53'
Machaj (LECHIA) wpadł na Henriqueza (LECH) i długo nie podnosił się z murawy, utykając opuszcza plac gry
54'
Gdańszczanie zatrzymali akcję Lecha już w polu karnym
55'
Lovrencić (LECH) stracił piłkę w dryblingu
56'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Ricardinho.
56'
Ceesay (LECH) zatrzymany przez Bieniuka (LECHIA)
57'
Wiśniewski (LECHIA) na spalonym
59'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Teodorczyk, w jego miejsce wchodzi Ślusarski.
60'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kacprzycki, w jego miejsce wchodzi Duda.
61'
Tonev (LECH) zderzył się z Deleu (LECHIA)
62'
Żółtą kartką został ukarany Linetty (LECH).
62'
Słupek ratuje Lechię. Dośrodkowanie na siódmy metr przez bramką i Ślusarski (LECH) posła piłkę w zewnętrzną stronę słupka, piłka po odbiciu od niego, wyszła poza boisko
64'
Buzała (LECHIA) opanował piłkę tuż przed linią końcową odegrał ale koledzy stracili piłkę
65'
Na spalonym Lech
66'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tonew, w jego miejsce wchodzi Możdżeń.
68'
Gra znów głównie w środku pola
69'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zyska, w jego miejsce wchodzi Kostrzewa. Dla 22-latka to debiut w ekstraklasie.
71'
[3:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wiśniewski. Mimo asysty obrońcy Lecha gdański napastnik zdołał oddać celny strzał na bramkę
71'
Ogromne zamieszanie pod bramką Lecha, Ceesay (LECH) i Dudy (LECHIA) starli się przy słupku, do kłótni dołączyli kolejni gracze
73'
Żółtą kartką został ukarany Ceesay (LECH).
73'
Żółtą kartką został ukarany Duda (LECHIA).
75'
Zbyt mocne zagranie Brożka w kierunku Dudy (LECHIA)
76'
Ślusarski (LECH) zablokowany przez Deleu (LECHIA)
77'
Wolny dla Lechii blisko linii środkowej
77'
77'
Buzała (LECHIA) zatrzymany przez Trałkę (LECH)
78'
Linetty (LECH) wywalczył aut
79'
Buchalik (LECHIA) pewnie interweniował
80'
LECH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Linetty, w jego miejsce wchodzi Ubiparip.
81'
82'
Żółtą kartką został ukarany Możdżeń (LECH).
82'
Buzała (LECHIA) w polu karnym ale był spalony
82'
Strzał Możdżenia (LECH) z dystansu zablokowany
84'
Duda (LECHIA) z dystansu nad bramką
85'
Lech "szanuje" piłkę przedłużając swoje akcje
86'
Ubiparip (LECH) nie opanował piłki w polu karnym Lechii
86'
Faul Trałki (LECH) na Wiśniewskim (LECHIA)
87'
Brożek (LECHIA) idealnie dośrodkował z wolnego najwyżej wyskoczył Janicki (LECHIA) ale uderzył wprost w Buricia (LECH)
88'
Ślusarski (LECH) wprost w Buchalika (LECHIA)
89'
Duda (LECHIA) nie wykorzystał akcji sam na sam z Buriciem (LECH)
90'
Ślusarski (LECH) celował w okienko bramki Lechii, ale Buchalik (LECHIA) odbił piłkę
90'
Sędzia doliczył 4 minuty
90+1
Wołąkiewicz (LECH) po raz kolejny zatrzymał akcję Lechii
90+1
[4:1] LECH STRZELA GOLA po kapitalnej akcji! Zdobywcą bramki Ślusarski. Gospodarze zaatakowali trójką zawodników, byli w liczebnej mniejszości, a mimo to rozmontowali obronę gdańską, Ubiparip zagrał do Możdżenia, a ten wyłożył piłkę do strzału do Ślusarskiego, dla którego to 10. bramka w tym sezonie.
90+3
[4:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda. Tym razem Wołąkiewicz się pogubił w polu karnym, odbitą piłkę od Ricardinho przejął Duda i wpakował ją do siatki

16 GKS Bełchatów 21 2 7 12 11:28 13

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-04-08

Wyniki 21 kolejki

• Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 4:2 (3:0)
  • Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (0:1)
  • Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
  • Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (0:1)
  • Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
  • Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
  • Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:2 (1:0)
  • Widzew Łódź - Polonia Warszawa 3:2 (1:1)
Marta

Opinie (189) ponad 20 zablokowanych

• Przynajmniej walczyli tym razem do końca (15)

i ciekawa gra młodych

• 67 49

• (6)

no jak walczyli i przegrali to wszystko jest OK. oby taka walecznoscia dalej sie popisywali to wszystko bedzie dobrze.

• 16 5

• Multimedio, bardzo dziękuję Wam za brak relacji meczu (5)

mimo wykupionego pakietu Canal+. Złodziejstwo i dziadostwo! Proszę o zwrot pieniędzy. C+ gwarantował wszystkie mecze naszej ekstraklasy na żywo. Proszę redakcję o zainteresowanie się problemem

• 6 2

• Nadmienię jeszcze, że o żadnej zmianie

nie poinformowano

• 2 1

• Mecz był na C+ Family (1)

W UPC ta stacja wskoczyła w dniu meczu.
          Całkowite zaskoczenie. Wściekły pstrykałem po kanałach i znalazłem.

• 4 0

• Upc to Upc a Multimedia to jednak cieniasy!

Nic więcej nie dodam

• 1 0

• zgadzam sie (1)

zgadzam sie calkowicie, nie szlo nam dzisiaj ale mowi sie trudno odbijemy sobie w przyszla niedziele z Jagiellonia, tylko blagam bobo nie wystawiaj Janickiego i wpusc Dude na atak od poczatku! mimo wyniku brawo dla chlopakow bo walczyli do konca i w sumie na poprawe humoru wszystkim napisze ze w dwumeczu z pyrami w tym sezonie jest 4:4 z czego my strzelilismy na wyjezdzie 2 bramki a oni zadnej wiec jakby nie patrzec jestesmy lepsi:)

• walczyli jak lwy północy

duda to samolub nieżle gra ale nie widzi nic dookoła, buzi za bardzo kombinuje prowincjonalny messi, obrona jak zawsze robi błedy no i 1 bramka na konto bramkarza,,, wystarczy zeby przegrać ze średnio grajacym Lechem ale nie spadniemy do 1 ligi... po za tym szykuje sie rewolucja w lidze

• 5 6

• (2)

ja pier.....e!. czy nie widzisz, że Lechia nie istniała w tym meczu? w I poł. nie istnieli, dostali 3 gole i Lech dał se spokój, a i tak mieli jeszcze okazje na 2 gole, a nasze padły po jakiś długich zagraniach i przypadkowych odbiciach. 100 razy lepiej to wyglądało z Wisłą, gdzie ich zdominowali, chociaż goli nie było. meczu w wykonaniu Lechii nie dało się oglądać!

• 10 7

• (1)

Wojo nie zgadzam się, ale wolę odpisać, niż klikać że "nie lubie" czy "mnie to wkurza". Nie ma co się napinać, że Lechia w tym sezonie coś zawalczy w czole. Do mnie to dotarło dopiero w tym meczu. Jest ok. Nie ma szału ciał i nie ma dramatu. Przegrać z Lechem nie wstyd. Ja i tak będę pamiętał 0:0 w Gdańsku w zeszłym roku z Lechem jako jedno z lepszych spotkań jakie w ogóle za mojej pamięci (rocznik '81) zostały w PL rozegrane (uwaga dla napinaczy - nie najlepszy).
        To tak jak patrzysz (?) na reprę. Jesteśmy w czwartym koszyku i napinamy się na jakiś tam awans. Bez spiny.

• 4 1

• A co to znaczy, ze z Lechem nie wstyd przegrać?

Jaka niby jest różnica miedzy Lechem a Lechią? Stadion? Kibice? Nie - u nich najpierw kupiono piłkarzy a u nas najpierw liczyli na kibiców.